המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר באתר סעודי למאבק בטרור: הטרור - מכשיר בשירות ארה"ב
13/9/2013

 

מאמר באתר סעודי למאבק בטרור, לציון יום השנה לפיגועי ה-11.9:

הטרור הוא כלי בשירות האינטרסים האמריקאים

 

במאמר שפורסם לרגל יום השנה לפיגועי ה-11.9, באתר של קמפיין אל-סכינה, קמפיין אינטרנטי סעודי שנועד למתן קיצונים במסגרת מלחמתה של סעודיה בטרור – נטען כי ארה"ב משתמשת בארגוני הטרור ככלי בשירות האג'נדה שלה: היא נעזרת בהם כדי לזעזע את היציבות של מדינות בעולם, ומשיגה הגמוניה עליהן לאחר שהן קוראות לה לעזרה. לפי המאמר, הטרור לא יעלם מן העולם כל עוד הוא משרת את האינטרסים האמריקאים.

להלן תרגום חלקים מן המאמר:[1]

 

ארה"ב איננה רצינית במלחמה בטרור

"יום השנה ה-12 לאירועי הטרור ב-11 בספטמבר - שהכו את ארה"ב, זעזעו אותה וחשפו חלק משבריריות המערכת הצבאית והמודיעינית שלה – טומן בחובו צרור שאלות סביב גורלו של הטרור לאחר הגלובליזציה של המלחמה בו והקמת קואליציה בין-לאומית נגדו.

 

לפני אירועי ה- 11 בספטמבר הייתה זירת הטרור מוגבלת מאוד, מספר פעולות הטרור היה קטן מאוד וכך גם מספר הקורבנות והאבדות. אולם, לאחר ההתקפות ב-11 בספטמבר, המלחמה בטרור העניקה לו מימדים  בין-לאומיים מסוכנים, מעבר לגבולות גיאוגרפיים, פוליטיים ודתיים.

 

ארה"ב מילאה תפקיד מרכזי בהפיכת הטרור לגלובאלי והגדלת טווח פעולתו, זאת בשל האסטרטגיה החדשה שלה, המבוססת על עקרון 'ההרס היצירתי'. עקרון זה מאפשר לה לשרטט מחדש את מפת מדינות ערב, במסגרת מה שידוע כ'מזרח התיכון הגדול' ולהפיץ מלחמות דתיות ועדתיות המעניקות לה יכולת לשלוט בעתיד העמים ומדינותיהם.

 

ארה"ב שילבה בין שני כלים מנוגדים זה לזה מבחינת נקודת המוצא שלהם אך מצטלבים מבחינת המטרות המשרתות את האסטרטגיה האמריקאית. הרחק מרעיון הקונספירציה, שהערבים והמוסלמים רואים בו אמצעי ראוי להסביר את מפחי הנפש שלהם, העובדות מוכיחות כי ארה"ב איננה רצינית במלחמה בטרור ובייבוש מקורותיו כפי שהיא תומכת בגורמי טרור המשרתים את האג'נדה שלה.

 

ייתכן שהשוואה פשוטה בין המלחמה בטרור בצפון מאלי בהנהגת צרפת לבין המלחמה שארה"ב מנהלת באפגניסטן, בעיראק, בתימן ובסומליה תבהיר את ההבדל בין שתי האסטרטגיות.

 

בתוך שלושה חודשים הצליחה צרפת למגר את שלטון הטרור בצפון מאלי, ששטחו שוווה בגודלו לשטחן של צרפת ובלגיה ביחד, בכמות קטנה של אבדות בנפש וברכוש. חיסול מהיר ויעיל של אמירות אסלאמית באזור רחב ידיים בסביבה גיאוגרפית מדברית-הררית, הוא תקדים מיוחד בהיסטוריה של המלחמה בטרור. זאת ועוד, צרפת הצליחה לחסל את שרידי הטרוריסטים, להשמיד את בסיסיהם ולמנוע ממתאבדים לבצע את תכניות החבלה שלהם שנועדו להפוך את מאלי לשער [שלהם] לגן עדן, כהבטחת אמירי הדם[2]. הנחישות והרצון הם שאפשרו לצרפת להשיג ניצחון מזהיר על הטרור במאלי ולא הציוד והלוגיסטיקה. מנגד, לארה"ב יש אג'נדות שלצורך השגתן היא קבעה מכניזם שאיננו מעמת אותה ישירות עם ארגוני הטרור, אלא מאפשר לה לסחוט, לפלוש או לשלוט.

 

ארגוני הטרור משרתים את האסטרטגיה האמריקאית

האינטרסים של ארה"ב ושל הטרוריסטים מצטלבים בכמה רמות: הנמוכה שבהן היא ערעור יציבותן של מדינות היעד; הגבוהה שבהן היא מתן אפשרות לאמריקאים לכפות את האג'נדה שלהם על המשטרים הקיימים או אלה הצומחים באזורי סכסוך שעליהם פשטו הקיצונים, כפתח להשתלטות אמריקאית...

 

אל לנו לצפות שסכנת הטרור תיעלם כל עוד ארגוני הטרור ממשיכים לשרת את האסטרטגיה האמריקאית. שכן הם [ארגוני הטרור] הכלי היעיל [בידיה] לזעזוע היציבות ולאיום על המשטרים והמדינות, אשר נאלצים להיעזר באמריקאים במלחמה בטרור. זוהי התחלת ההגמוניה [האמריקאית על מדינות אלה].

 

הכלי השני שהמציא המודיעין האמריקאי, תוך התעלמות מהעמים הערבים ומשטריהם, הוא מה שמכונה 'מהפכות האביב הערבי', שחלק גדול מהפוליטיקאים, החוקרים והמומחים סבר שהן מהפכות עממיות נגד העריצות ולמען חירות, כבוד ודמוקרטיה...

 

אם כך, הטרור ו'המהפכות' אינם חלק ממזימה אמריקאית, אלא כלים המאפשרים לארה"ב לממש את האסטרטגיה שלה לצורך אבטחת האינטרסים שלה... 

 

לכן ארה"ב תומכת בטרור של הקיצונים בסוריה ו[בו זמנית] נלחמת בהם באפגניסטן; [ולכן] היא מחזקת אותם בעיראק, משחדת אותם בפקיסטן וקושרת קשר איתם בסיני, בלוב, באזור הסאהל והסהרה. אירועי ה-11.9 היו למעשה התחלתו של השלב השני במלחמה בטרור, [מלחמה] שהופכת את הטרור לכלי [בידי ארה"ב] לשרטוט מחדש של מפת המזה"ת הגדול ולהשגת הגמוניה על הישויות שבו."

 

 

 [1]  www.assakina.com , 10.9.2013

[2] רמז לארגון הג'יהאדיסטי "החותמים בדם" הפועל באזטר הסהרה