המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בעל טור מצרי: הממשל האמריקאי נושא את דגל הנאציזם החדש
4/8/2013


בעל טור מצרי: הממשל האמריקאי נושא את דגל הנאציזם החדש

 

במאמר חריף תחת הכותרת "ארה"ב הנאצית וגרמניה הציונית" תקף אסלאם אל-שאפעי, בעל טור ביומון המצרי אל-ופד, את המדיניות "הנאצית" שנוקטות לדבריו ארה"ב וגרמניה. לדבריו, הנאציזם האמריקאי "המבוסס על תחבולות נשים ומזימות" אף יותר גרוע מהנאציזם של היטלר שהתבסס, לדבריו, על "כבוד צבאי והתמודדות עם אימפריות כובשות".

 

אל-שאפעי קבל על כך ששתי מדינות אלה תומכות בתנועת האחים המוסלמים, אותה הוא כינה "ארגון האם של כל ארגוני הטרור המשתייכים לאסלאם" ומותחות ביקורת על צבא מצרים "המגן על ארצו מפני כנופיית טרור", וזאת כחלק מתכנית אמריקאית לחלק את האזור.

 

אל-שאפעי אף תקף את שגרירת ארה"ב בקהיר, אן פטרסון, אותה כינה "מכשפה" על מגעיה "המפוקפקים" עם האח"ס וניסיונותיה להצית מלחמת אחים במצרים וכן את אנגלה מרקל אותה הגדיר "השליחה" של המדיניות האמריקאית באזור. לדבריו, מדיניות זו הופכת מדינות אלה "לאויב מתועב" ותהיה זו טיפשות מצד מצרים לשמור על שגרירויות שהפכו לקיני איסוף מודיעין, אחסון נשק והברחות כספים.  

 

להלן תרגום קטעים מהמאמר: [1]   

 

ארה"ב הנאצית כופה על העמים ארגוני טרור

"כל שהממשל האמריקאי רוצה הוא לשאת את דגל הנאציזם החדש בעולם. אך הנאציזם האמריקאי איננו דומה לנאציזם של היטלר שהתבסס על כבוד צבאי ועל היכולת להתמודד עם המעצמות ועם אימפריות כובשות בעימותים צבאיים ישירים. הנאציזם האמריקאי מתאפיין בפחדנות ובשפלות, הוא מפנה את חיציו רק כלפי מי שהוא בטוח [שאין ביכולתו לפגוע בו], אך אם [אותו גורם] חושף את שיניו, הנאציזם [האמריקאי] חוזר על עקבותיו מהר. זה נאציזם של תחבולות נשים, קנוניות ומזימות. 

 

לנאציזם האמריקאי יש תוכנית חשובה באזורנו, שהוא נחוש לבצעה בכל מחיר. ואולם העם במצרים פעל בחכמה והצבא נתן מענה לאומי מהיר כדי להכשיל את חלומותיהם של האמריקאים ש[כדי לממשם האמריקאים] שילמו בכספם ובכספי גרורותיהם כדי לממן את משתפי הפעולה שלהם במצרים. התוכנית האמריקאית נכשלה ומה שנשאר זה [הרצון] בנקמה. אמריקה הנאצית לא תשקוט עד שתנקום במצרים ולכן היא לא תפסיק להסית את דעת הקהל הבין-לאומית נגד מצרים. אמצעי התקשורת המזוהמים והמסלפים שלה לא יפסיקו להכפיש את המהפכה של המצרים. גם השגרירה [האמריקאית בקהיר, אן פטרסון]  'המכשפה', לא תחדל לנקוט פעילות מפוקפקת בקרב מפקדי ארגון הטרור [הכוונה לאח"ס]... במטרה להצית מלחמת אחים במצרים.     

 

ארה"ב הנאצית לא רואה כל בעיה בכפיית ארגוני טרור על עמים שוחרי שלום הכמהים לחירות ולחיים בשלום ובסיוע להם. זאת, למרות שמדובר באותם ארגונים שבגללם היא הציתה בעבר את כל העולם 'בטענה של מלחמה בטרור'. הנאציזם האמריקאי היום לא רואה כל בעיה במימון ובחימוש הארגונים האלה כל עוד הם שופכים את דמם של שוחרי השלום. ארה"ב, שביצעה את כל פשעי המלחמה [הקיימים] החל בגואנטנמו ועד לעיראק בטענה של שמירה על בטחונה הלאומי, מותחת [כיום] ביקורת על מאמצי הצבא המצרי להגן על ארצו מפני כנופיית טרור ומפני תומכיה נוטרי הטינה.

 

ארה"ב, שהטסים במטוסיה נעצרים אם הם מדברים בערבית או מסתובבים בין המושבים, מגנה את המשטרה המצרית היום על פעילותה נגד צבאות טרור עצומים שנעים חמושים ברחובות קהיר כדי לחסום את הגשרים והכבישים הראשיים, לתקוף אזרחים שלווים, וכדי לחטוף ולהרוג אזרחים.

 

ארה"ב הנאצית שמתעקשת להיות אות קלון על האנושיות ואות מבשר רעות בכל מקום בו היא נמצאת, פועלת היום כדי לחולל כאוס במצרים באמצעות מתן גיבוי פוליטי ודיפלומטי בינ"ל לארגון הטרור שלה [האח"ס], שאותו היא חותרת לכפות על מצרים..."

 

גרמניה – גרורה של אמריקה והציונות

אל-שאפעי תקף במאמר גם את גרמניה, שהפכה, לדבריו, לגרמניה הציונית, המיישמת את הוראותיה של ארה"ב ודורשת לשחרר את מורסי: "גרמניה הנאצית [מתייחס לימינו] לא הסתפקה בחימוש צבא הכיבוש הישראלי בארסנל הנשק החדיש ביותר כדי לכפר על פשעיה נגד היהודים והאנושות, היא גם לא רואה כל בעיה בהתפשטות מכל בגדיה כדי להפוך לגרמניה הציונית. גרמניה הציונית בהנהגת [הקנצלרית אנגלה] מרקל אינה סולדת מלמלא את תפקיד 'השליחה'... של המדיניות האמריקאית הכושלת באזור. לאחר הניסיונות הכושלים של ממשל אובמה [להתערב במשבר], [גרמניה] לא סלדה מכך ששר החוץ שלה יביט בנו בחוצפה חסרת עכבות ויתערב [בעניינינו] באופן מוזר ובלתי מוצדק וידרוש את שחרור [הנשיא] המודח השני [הכוונה למורסי]. משרד החוץ הגרמני לא סלד מלמלא, בהוראות ארה"ב, תפקיד יוצא דופן באיחוד האירופי ולהפעיל לחצים מתועבים על העם המצרי..."

 

אל-שאפעי קרא למקבלי ההחלטות במצרים לדחות את עצות האמריקאים ולסלק ממצרים את השגרירויות הזרות שמסייעות לטרור: "ארה"ב והמערב הם האחרונים שרוצים לראות דמוקרטיה אמיתית ועמים מאושרים במזרח. עלינו לדעת שכל מה שהם חותרים אליו עכשיו הוא להכשיל את תהליך הטיהור ולהפסיק את המלחמה נגד הטרור במצרים. מטרת כל מעשיהם וכל הצעותיהם הנוכחיות למצרים היא לחלקה, לשפוך דם נוסף ולהפיץ כאוס בשטחה. תהיה זו טיפשות מצד מקבלי ההחלטות הפוליטיים פה להקשיב ללחש הצפעים. תהיה זו טיפשות מצד מצרים לשמור על קיומן של שגרירויות שהפכו לקיני מודיעין ואולי מחסני נשק ומתווכים להברחת כספים. מי שמגנה אותנו על כך שאנו מתנגדים לחמושים ושומרים על ביטחון המדינה ומוסדותיה הצבאיים וארמונות הנשיאות שלה, הוא בוודאות אויב מתועב. הוא מעולם לא היה ולא יהיה ידיד...

 

ארה"ב חשפה את נתיניה לטרור העולמי בתמיכתה המוחלטת בארגון האם [הכוונה לאח"ס] של כל ארגוני הטרור המשתייכים לאסלאם. גרמניה הפכה ממובילה לגרורה כדי לרצות את הציונות העולמית. המסכות של תומכי ארגון [האח"ס] במצרים הוסרו והם קוראים לאדוניהם 'במערב הכופר' לכבוש את אדמת האסלאם. אפילו התאים הרדומים של ארגון זה [האח"ס] מחוץ למצרים החלו לחשוף עצמם ולגלות את זהותם בבירור בארצותיהם...

 

אלו הן עובדות ברורות כשמש. מצרים לחלוטין לא תסכים לשמש זירה לניסיונות האמריקאיים הכושלים. לא נפקיר את עתיד ארצנו ליצר הסוטה והנקלה של ארה"ב המושפע מהציונות העולמית. ברור לכולם כי מצרים בשום אופן לא תחזור בה [מהחלטתה] להביס את הטרור. הוי הטרוריסטים, נוכחותכם במצרים אסורה. העם של מצרים וצבאה הם גוש אחד וגוף אחד שבשום אופן לא תצליחו לחדור אליו. ברחו למאורותיכם ולמנהיגיכם מחוץ לאדמה הטובה שאין לכם [זכות] לחיות בה..."

 

 

 [1]  אל-ופד (מצרים), 29.7.2013