המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב מצרי: ענקי האינטרנט היהודים מועילים יותר מהמלומדים המוסלמים
22/4/2013

 

בעל טור מצרי: ענקי האינטרנט היהודיים מועילים לאנושות ולמוסלמים

יותר מהמלומדים המוסלמיים ומאל-קאעדה

 

במאמר שהתפרסם ביומון המצרי העצמאי אל-וטן ב-8.3.2013, שיבח בעל הטור, ח'אלד מונתסר, את הישגיהם של היהודים בתחומי המדע והטכנולוגיה ואת תרומתם לאנושות, ובכלל זה למוסלמים. לדבריו, תרומתם של ענקי ההייטק היהודיים, במיוחד מייסדי גוגל ופייסבוק, לשיפור חייהם של בני האדם, רבה מזו של מנהיגי אל-קאעדה והטאליבן ומזו של מלומדים מוסלמיים, העוסקים, לטענתו, בזוטות.

 

להלן תרגום חלקים מן המאמר:[1]

 

יחי צאצאי הקופים והחזירים; הטרוריסטים - לגיהינום

"כאשר ענקי האינטרנט ואתרי הרשתות החברתיות היהודים נפגשים, זונחים את התחרויות שלהם ומתאחדים כדי להכריז על מתן פרסים למחקרים רפואיים בשווי 33 מיליון דולר המטפלים במחלות חשוכות מרפא ומאריכים את תוחלת חייו של האדם [הכוונה ל"פרס פריצת דרך במדעי החיים" מיסודם של המיליארדר הרוסי, יורי מילנר; מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג; והמייסד השותף של גוגל, סרגיי ברין] – איני יכול שלא להריע: 'יחי צאצאי הקופים והחזירים', כפי שתיארו אותם ד"ר מורסי ותנועתו.[2] ואילו אלו המפוצצים פצצות בגופם של חפים מפשע; רוצחים תיירים ומשסעים את בטנם; מתנקשים בפוליטיקאים, בהוגי דעות ובמשכילים; ואלו המאשימים אחרים בכפירה – שילכו לגיהינום, שם ישלימו את התענגותם החולנית על האלימות והדם.

 

מייסד פייסבוק, מייסד גוגל והמיליארדר הרוסי [יורי מילנר], הם אלו שאוהבים את החיים ברצינות, משנים אותם לטובה ואוהבים את החירות והיצירתיות. הם מכבדים ברצינות את המלומדים [האמיתיים] ולא את אלו המכונים בפינו מלומדים על שום ששיננו בעל פה מאה ספרים ישנים והם מדקלמים אותם ללא פרשנות או הבנה אפילו - מלומדים שאת כולם אנו יכולים להחליף מבלי להזדקק להם, באמצעות DVD אחד ועליו כל הספרים האלה שניתן לקרוא בלחיצת כפתור על מקלדת שעלותה פחות מדולר. [לעומתם,] קיסרי האינטרנט ייסדו ארגון המעניק את הפרס הגדול בעולם - ללא כל תנאים, מבחינת גיל, אמונה או מין וללא הגבלת מספר הפעמים שבהן ניתן לזכות. המדען שיעשה קפיצה אדירה בתחום הרפואה והטיפול בהנדסה גנטית ובתאי המוח, יקבל 3 מיליון דולר. פרס זה ישפיע בהכרח על התקדמות המחקרים הרפואיים, יאיץ את שינוייהם וידחוף את האוניברסיטאות והמעבדות להגביר את המאמצים לגלות טיפולים חדשניים למחלות הממיתות עדיין את האנשים ומביכות את הרופאים.

 

לגמרי במקרה, כאשר קראתי את הידיעה על הארגון הזה, צפיתי בווידאו ששלח לי חבר, שבו מדבר מרצה חשוב על התועלת שבזקן לטיפול באין-אונות וכיצד הזקן מעניק גבריות וכוח. עזבתי את הידיעה, כיביתי את המחשב, נאנחתי ואמרתי: אין תועלת, הניחו לנו [מהדיונים שלכם העוסקים בשאלות] האם מותר לאכול בשר שדים, האם מותר לאישה להתפשט מול כלב זכר ולערוך טיפולים באמצעות שתן של גמל, קצח הגינה, עוקץ דבורים וכד'. קולו של השיח' במסגד השכן עלה והדהד כשהוא מקלל את היהודים צאצאי הקופים והחזירים שיתפזרו לכל עבר, שנשותיהם יתאלמנו וילדיהם יתייתמו, בעוד המתפללים שמחים בניצחון האדיר...

 

על בימת הפרס עמדו, גם כן במקרה, שלושה יהודים. הראשון, מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק, הצופה שבעוד שלוש שנים תהיה פייסבוק המדינה הגדולה ביותר מבחינת מספר התושבים ותשיג את סין והודו. צוקרברג הוא אחד מעשירי העשירים בעולם והמשפיע ביותר, גאון שהדהים את העולם כשהיה בן עשרים באמצעות התגלית המדהימה הזו המכונה פייסבוק; השני, סרגיי ברין, מייסד גוגל ממוצא רוסי, הבעלים של מנוע החיפוש הגדול והמפורסם ביותר באינטרנט, שאף מנוע חיפוש אחר לא התעלה מעליו עד כה; והשלישי, המילירדר הרוסי יורי מילנר, שעזב את עבודת הדוקטוראט בפיזיקה כדי להפוך לאחד הטייקונים של עסקי האינטרנט, ולא שכח מעולם את אהבתו לפיזיקה, למרות שהונו נאמד בלמעלה ממיליארד דולר, עד כי העניק לפיזיקאי הנודע, סטיבן הוקינג, פרס בשווי 3 מיליון דולר בסוף השנה שעברה [2012].

 

בשם אלוהים! מי יותר מצפוני, מוסרי ואוהב את הבריות והחיים – האם שלושת היהודים הללו שתורמים למען המדע, הבריאות והאושר וכדי שהחיים יהיו טובים יותר, או [מנהיגי אל-קאעדה] בן לאדן, אל-ט'ואהירי ואל-זרקאוי ו[מנהיג הטליבאן] מולא עמר, ואלו המניפים את תמונותיהם, מנשקים אותם, משננים את רעיונותיהם ומאמצים אותם? מי מועיל יותר לאנושות ולעולם, ואפילו למוסלמים – האם אלו המניפים את דגל המדע או [השיח' המצרי הקיצוני] אבו אסלאם[3] ו[תכנית הטלוויזיה הסאטירית] 'האתולי ראגל',[4] המניפים נעליים?"

 [1] אל-וטן (מצרים), 8.3.2013

[2] לכינויו של מורסי את היהודים 'צאצאי הקופים והחזירים', ראו קליפ ממרי 

[3] אבו אסלאם הוא כינויו של המטיף המצרי הסלפי, שיח' אחמד מחמוד עבדאללה, הבעלים של ערוץ אל-אומה, הידוע בפתוות קיצוניות. למשל, אבו אסלאם הטיל את האחריות לתקיפת הנשים המפגינות בכיכר אל-תחריר עליהן עצמן והצדיק את התופעה. הוא כינה את הנשים הללו "שדות" ו"שטניות" וטען כי 90% מהן  צלבניות, והיתר  הן אלמנות שאיבדו את נשיותן. על כך, ראו דו"ח ממרי (1.3.13) "התגברות תופעת ההטרדות המיניות במצרים".

[4] התכנית תוגש בערוץ הדתי אל-חאפט' ע"י השיח' הסלפי מחמוד שעבאן, שהוציא פתוא המתירה להרוג את אנשי האופוזיציה המצרית.  ראו דו"ח ממרי (13.2.13): "פתוות מתירות את דמם של אנשי האופוזיציה במצרים".

תגיות