המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בכיר איראני: "החלה הספירה לאחור למתקפה על ישראל"
10/3/2013


בכיר איראני: "החלה הספירה לאחור למתקפה על ישראל ... מקווה למיחקתה"

 

הקדמה

בתגובה לדיווחים על תקיפה ישראלית בסוריה (29.1.2013), פרסם עלי רזא פורקאני, מתומכי המנהיג ח'אמנאי ומושל מחוז כיש לשעבר, מאמר שכותרתו "הספירה לאחור למתקפה על ישראל", ובו קרא לטהראן ולסוריה לנצל את הזדמנות הפז שניתנה להן ולהגיב בהתקפה על ישראל כדי להשמידה אחת ולתמיד.

 

במאמר שהתפרסם באתרים של המשטר,[1] קבע פורקאני כי המלחמה המתנהלת בסוריה כיום היא הקדמה למלחמת עולם שלישית, גרעינית, שתפרוץ בין "מדינות הציר" בראשות ארה"ב לבין מדינות "בעלות הברית" בראשות איראן, מלחמה שתוביל לחיסול האנושות.

 

אין זו הפעם הראשונה בה קורא פורקאני להשמדת ישראל. במאמר מה-4.2.2012 שכותרתו "איראן חייבת לתקוף את ישראל עד 2014", טען פורקאני כי תקיפת ישראל היא חובה דתית ושאיראן מסוגלת להשמידה תוך פחות מ-9 דקות.[2]

 

גם ב-10.6.2012 פרסמו אתרי אינטרנט רבים של המשטר,[3] מאמר של פורקאני, הקורא לעולם האסלאם לדרוש את זכותו לנשק גרעיני כדי ליצור מאזן אימה מול אויביו. בין היתר, כתב פורקאני: "כיוון שלפי הפתוא של אמאם ח'ומיני, כל המדינות האסלאמיות נחשבות לדם אסלאמי, על עולם האסלאם לקום משנת הארנבת שלו, להפריע את שנתן של אמריקה וישראל, ולצעוק ש'פצצת אטום היא זכותנו'. כן, נשק גרעיני הוא זכות; זכות שאם לא הייתה קיימת, ישראל הייתה מושמדת לתמיד [כבר] לפני שלושים שנה... כדי למנוע מאמריקה לעשות כל שברצונה, צריך נשק גרעיני. בהתאם לדברי אמאם ח'אמנאי [במקור] 'בכל רמה שנותקף, באותה הרמה נגיב.' דרושה תשובה מהירה ברמה של פצצת אטום, פצצת אטום כעת."

 

עלי רזא פורקאני[4]

 

 

להלן תרגום מאמרו של פורקאני מינואר 2013:

 

"איראן תזדרז לסייע למדינה שתתקוף את ישראל ותסיים את סיפורה"

"ישראל הוזהרה בעבר ש'בעלות הברית' במלחמת סוריה יראו בה [אחראית] לכל סוג של תקיפה בסוריה מצד כוחות זרים. כל סוג של תקיפה בסוריה תגרור מתקפה הרסנית על ישראל. על בסיס מדיניותה המוצהרת, תזדרז איראן לסייע למדינה שתתקוף את ישראל ותסיים אחת ולתמיד את הסיפור של ישראל (בעזרת האל). 

 

מטרת הניתוח שלהלן, אינה לדמות ולערוך השוואה מדויקת בין מלחמת העולם השניה לבין המלחמה בסוריה אלא להשתמש בכמה ביטויים מוכרים בשל ההיכרות המקדימה של הקוראים עימם.

 

'מדינות הציר' החדשות: ישראל-אמריקה-צרפת-קטר-תורכיה-סעודיה. [הן] מדינות, [שלפי] אמות המידה של יסודות אמנת רוברטו (רומא-ברלין-טוקיו), ניתן לתייגן ברשימת 'מדינות הציר' במלחמת סוריה. מדינות אלה הן התוקפניות והן יתנו את המכה הראשונה. ישראל היא מרכז התיאום של 'מדינות הציר' נגד סוריה. מדינות [אלה] רואות בקיומו של החוג השליט כיום בסוריה כשולל וכפוגע באינטרסים שלהן באזור. דוגמא אחת לטענה זו היא עמדת האמריקאים לאחר המתקפה הישראלית על אדמת סוריה [כפי שביטאה] סגן היועץ האמריקאי לביטחון לאומי, בן רודס [שאמר]: 'אל לסוריה לסייע לחזבאללה על ידי העברת נשק'.

 

סרגיי לברוב (שה"ח הרוסי) הודה שהניסיון להדיח את משטר אסד ולשנותו הוא חלק ממשחק פוליטי גדול יותר באזור שמטרתו הסופית היא איראן... על כל פנים, כפי שנאמר, איראן היא המטרה הסופית של כל תכנוני 'מדינות הציר' במלחמת סוריה. המהפכות העממיות באזור... מעלות ריח וצבע אסלאמי ולכן, רק באמצעות השמדת איראן, ניתן יהיה לצפות לניצוץ של תקווה שמהפכות אלה לא יתרחבו ליתר קצוות העולם, תוך חיקוי איראן האסלאמית.

 

כמובן שלמדינות 'בעלות הברית' במלחמת סוריה יש תפיסה דומה [ביחס] לקיום ישראל באזור ולפיה, המשך קיומה של ישראל מנוגד לקיומן של כמה ממשלות ואידיאולוגיות. לפיכך, מתקפה והשמדה מוחלטת של ישראל מכדור הארץ הן הפתרון היחידי לבעיה זו. אם הבעיה לא תיפתר בהזדמנות פז זו, לא ידוע מתי תיפול [שוב] הזדמנות כזו לפתחנו. 

 

'בעלות הברית' החדשות הן איראן-רוסיה-סוריה-חזבאללה לבנון. מדינות שבדומה ל'בעלות הברית' במלחמת העולם השנייה, הן המתגוננות והן יתנו את המכה השניה. כלומר, הן יגנו [על עצמן] רק לאחר שיותקפו. ניתן לכנות מדינות אלה בקיצור 'ראסל' (רוסיה-איראן-סוריה-לבנון).

 

אחד ההבדלים העיקריים בין מלחמת סוריה לבין מלחמת העולם השניה הוא מספר המדינות המרכזיות בשתי החזיתות. במלחמת העולם השניה, 'מדינות הציר' שהיו המדינות המובילות או הפולשות, היו [בעמדת] מיעוט ו'בעלות הברית' שהיו הקורבנות, היו [בעמדת] רוב. במלחמת סוריה המקרה הוא הפוך לגמרי. רק שתי מדינות – סוריה ואיראן – הן הקורבנות, ולבסוף יבואו לעזרתן כמה מדינות מעטות נוספות. אבל המדינות המורדות והעקשניות, שאינן מסוגלות לסבול עוד את המדיניות בעלת ההשראה של איראן האסלאמית ואת סוריה כגשר בין איראן וחזבאללה, הן רבות יותר. למרות שיש פחות מ-10 מדינות ב'מדינות הציר' במלחמת סוריה, רוב המדינות הניטראליות יתמכו בהן שוב ושוב בחומר וברוח.

 

המלחמה בסוריה תוביל למלחמת עולם שלישית

הבדל חשוב נוסף בין מלחמת העולם השניה לבין מלחמת סוריה, שתוביל לבסוף למלחמת עולם שלישית, הוא במגרש המשחקים. בניגוד למלחמת העולם השניה, במלחמת סוריה, תחילת המשחק בשטחה של מדינה אחת, ולפי [כוונת] השחקנים הפולשים, סיומה יהיה במדינה שנייה ושמה איראן.

 

אבל ישנו גם דמיון בין שתי המלחמות[:] 'בעלות הברית' ובמוקדן איראן, יעבירו את המשחק אל מחוץ לשטחן של שתי המדינות הללו, כך שהמשחק המרכזי יחל [כאשר] כל המדינות הנענות לאינטרסים של 'מדינות הציר' ובמוקדן אמריקה יהפכו יעד להתקפות. או [אז] תפרוץ מלחמת עולם... ובמשחק הזה לא יהיו מנצחים. שני הצדדים יפסידו, זאת כיוון שלמספר מדינות בשתי הקבוצות יש נשק גרעיני, וברגע שהמלחמה תסלים, האיום בשימוש בנשק גרעיני ... יגרום לצד השני לפתוח במלחמה גרעינית. כך, אין לצפות לשום דבר מלבד השמדת האנושות. אך לפני השימוש בנשק גרעיני, צפוי שמלחמת העולם השלישית תגבה לפחות פי חמישה נפגעים מאשר במלחמת העולם השניה, כלומר, כ-260 מליון בני אדם.  

 

הפסקת אש עם ישראל - מעניקה לה חיים חדשים

אף חוקר שפוי טרם הצליח להצדיק את ניסיונה הנואש של ישראל בתקיפתה האווירית בשטח סוריה... ויש להודות למפקדיה הבכירים ... על שנתנו לסוריה וכמובן לאיראן, את הזדמנות הפז הזו לתקוף את ישראל.

 

יש לשגר לסוריה דרך טרטוס קבוצה מ[צוותי] הקומנדו של 'בעלות הברית' לצורך סילוק מוחלט של הטרוריסטים מסוריה, כדי  ל[השיג] בה יציבות ביטחונית מוחלטת. כמובן שלאחר מכן יש לצייד ולשדרג את הכוחות בסוריה לצורך המכה סופית על ישראל, עד השמדתה המוחלטת. אין לחזור בשום אופן על הטעות [במלחמה] בעזה ולקבל הפסקת אש.

 

הפסקת האש עם ישראל [במלחמה] בעזה היתה טעות. הודעתי שוב ושוב שעזה לא צריכה לקבל את הפסקת האש וגם המדינאים האיראנים לא היו צריכים לנסות ולגבש הפסקת אש. קבלת הפסקת האש שקולה ל[מתן] חיים חדשים לישראל, בעוד שאין [להרשות] לממשלה המזויפת ולישראלים לנשום. לא צריך [לאפשר] שנת מנוחה ושלווה לישראלים. במלחמה האחרונה בין עזה וישראל, נהרגו כ-20 ונפצעו יותר מ-90 ישראלים. אם האירוע המצער [בו הסכימו הפלסטינים עזה] להפסקת האש לא היה מתרחש, היו לישראל יותר ממאה הרוגים ואלפי פצועים. הישראלים [בשל] איבוד ביטחונם, היו עוזבים את השטחים הכבושים. ובמקום שהממשלה המזויפת של ישראל תתכנן תקיפה בשטח סוריה, היא היתה מתמודדת עם משבר קיומי.

 

אין עוד תירוץ להימנעות ממתקפה רב צדדית על ישאל

מכיוון שמדינות 'בעלות הברית' בסוריה הן מוסלמיות, עליהן להשמיע למדינאים ולאומות המוסלמיות את דרשה 27 [בספר] נהג' אל-בלאע'ה [קובץ האמירות המיוחסות לאימאם עלי], לא רק מתוך נימוס, אלא כיוון שביצועה יבטיח את הביטחון והאושר של אומות המוסלמים.

 

עלי אמר:

'... אני קראתי לכם להיאבק באויבכם, בלילה וביום, בהסתר ובגלוי. ואמרתי: תקפו אותם לפני שהם ילחמו בכם. אני נשבע באל, כל אומה שתותקף בשטחה, תושפל. אבל אתם [שלא הקשבתם לי] הפכתם חלשים ונחלתם אומללות, ולכן האויב תקף אתכם פעם אחר פעם וכבש את אדמותיכם... אני נשבע באל, המציאות הזו שבה האויבים מאוחדים בשקריותם ואתם מפולגים באמת שלכם, מצערת ושוברת את לב האדם... הם תוקפים אתכם, ואתם לא תוקפים אותם. נלחמים בכם, אתם לא נלחמים בהם. חטאים כאלה כלפי האל משביעים את רצונכם. אני נשבע באל שאתם בורחים מהחרב.'

 

אמנם הכרזתי כמה פעמים על דעתי החיובית בנוגע למתקפה מקדימה על ישראל, אבל כעת, משתקפה ישראל רשמית בשטח סוריה, לא נותר עוד שום תירוץ לאי תקיפה רב צדדית מוחלטת בשטח ישראל.     

 

בתקווה למחיקה מוחלטת של ישראל מכדור הארץ (בעזרת האל)"

 


[1] למשל: משרק , פרדא ניוז, רג'א ניוז, ג'האן ניוז , עסר-איראן (איראן), 16.2.13. סראט ניוז (איראן), 17.2.2012.

[3] למשל: פארס , ג'האן ניוז, בולתן ניוז (איראן), 10.6.2012. עסר-איראן (איראן), 11.6.2012. ג'אם ניוז (איראן), 9.6.2012.

[4]ו alireza-forghani.blogfa.com

תגיות