המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בכירים באיראן: היהודים אחראים לטבח המוסלמים במיאנמר
3/3/2013

 

בכירים באיראן: היהודים אחראים לטבח המוסלמים במיאנמר

 

הקדמה

כחלק ממדיניות המשטר האיראני להציג את היהודים והציונים כמי ששואפים להשתלט על העולם, טוענים בכירים במשטר כי ליהודים יש חלק, גלוי או נסתר, בכל אירוע או משבר בינלאומי.  כך למשל, אמר סגן הנשיא האיראני, מוחמד רזא רחימי, בנאום ביוני 2012, כי הציונים אשמים במהפכה הבולשביקית ובהפצת הסמים בעולם: "כל מלחמה או סכסוך המתרחשים בעולם – הכרחי שיתקיימו בהם שורשים ציוניים."[1] באופן דומה האשים הנשיא אחמדי-נז'אד, בנאום שנשא, את הציונים בתכנון מלחמות העולם: "הציונים עומדים מאחורי כל הרס מוסרי רחב, מלחמה, סכסוך או טבח".[2]

 

כחלק מתהליך הדמוניזציה של היהודים והיהדות באיראן, טענו לאחרונה בכירים וכלי תקשורת מרכזיים באיראן, כי ליהודים יש חלק רב בטבח המוסלמים במיאנמר.  

 

מסמך זה יסקור התבטאויות של בכירי המשטר ביחס לאחריות היהודים לטבח מוסלמים במיאנמר וכן קריקטורות שהציג אתר איראני מתערוכת קריקטורות שערך בנושא "רצח העם במיאנמר" בה הוצג תפקיד היהודים באירועים במיאנמר:

 

איתאללה רוחאללה קרהי: היהדות והציונות העולמית מאחורי רצח העם במיאנמר

ב-8.8.2012 פרסמה סוכנות הידיעות האיראנית רסא ראיון עם מנהל סמינר אימאם מהדי בטהראן, איתאללה רוחאללה קרהי, בנושא ה"טבח האכזרי בעם המוסלמי במיאנמר", להלן עיקרי דבריו:

 

"טבח המוסלמים במיאנמר מתבצע לכאורה על ידי הבודהיסטים, אך אנו בטוחים שהטבח ורצח העם של המוסלמים [נעשה] בידי היהדות והציונות העולמית... הנושאים של הבודהיזם נגזרים מן היהדות. הבודהיסטים הם כלי [בידי] היהודים והשם בודהיזם הוא שם שמאחוריו [מסתתרת] ידה של היהדות והציונות העולמי.

 

היהודים מנהלים גם את אמריקה. [האם] קרה אי פעם שהנשיא האמריקאי, בין אם דמוקרטי או רפובליקני, כשרצה להיבחר לנשיאות, לא הניח על ראשו את הכובע או הכיפה של היהודים, ולא הסביר באותו קונגרס יהודי על הקשר שלו עם היהודים?! זה טבעי שמאחורי כל המקרים הללו [מצויות] ידיהם של היהודים. אבל כיוון שהיהודי יודע שבעולם [הוא נושא] קלון, הוא מסתתר מאחורי שם בדוי כמו הבודהיזם.

 

על המרצים בסמינרים ובאוניברסיטאות ו[על] התקשורת להסביר בשפות שונות ובצורה יפה... עבור הצעירים היקרים והאנשים, שמאחורי הבודהיזם [מסתתר] אותו יהודי."[3]

 

איתאללה האדוי תהראני: היהודים משתמשים בבודהיסטים כדי לנקום במוסלמים

סוכנות הידיעות האיראנית "מהר", פרסמה ב-24.7.2012 אגרת שכתב חבר במועצה העליונה של האסיפה העולמית "אהל אל- בית" ונשיא המכון "רואק חכמת" איתאללה האדוי תהראני, שבה הוא גינה  את טבח המוסלמים במיאנמר והאשים את היהודים בו. להלן עיקרי דבריו:

 

"במיאנמר [מתבצעים מעשים] אכזריים חוזרים ונשנים כלפי המוסלמים. לפני 19 שנה נסעתי לשם, וראיתי את האנשים שנשבו בידי המרקסיסטים והמאואיסטים הקיצוניים [במשך] כ-80 שנים. [לאחר שתושבי מיאנמר] חילצו עצמם מהציפורניים המדממות של התליינים [המרקסיסטים והמאואיסטים], הם היו נלהבים לפגוש אנשים חדשים, אבל רוב המטיילים לארץ זו, באותם ימים מאושרים של תחילת החופש, היו הציונים שהגיעו כדי לקנות שטחים ולנטוע שורשים ב[אדמתה] הזולה של מיאנמר, שקפאה על מקומה במשך 80 שנים. 

 

ראיתי את המוסלמים של מיאנמר וחסידי אהל אל-בית ששמרו על אמונתם בתנאים הכי קשים. מסגד האיראנים (שמוצג שם כמסגד המונגולים כיוון שהמונגולים הגיעו למיאנמר מאיראן) לאחר 80 שנים [נשמר] חדש ורענן והוא מלא באוהבי אהל אל-בית, הגאים בשורשיהם האיראנים ורואים עצמם תושבי מיאנמר...

 

העידן בו הקמר רוז' [התנועה הקומוניסטית ששלטה בקמבודיה בין השנים 1979-1975] אילץ את הנשים והנערות להיות ערומות, והן האריכו שיערן לשם כיסוי [גופן]... [תם, והוחלף בעידן של] חופש רגוע, שמח ומלא תקווה. איש מהם לא חשב שהציונים שהגיעו לאחרונה [למיאנמר] יכניסו שוב את המדינה הזו למרחץ דמים של מוסלמים בידי הבודהיסטים.

 

המיזם של היהודים [שבו] הם מנצלים את דתות המזרח אינו מוגבל [רק] למיאנמר. היהודים קשרו את אוכלוסייתם הקטנה בעולם לאוכלוסיה הגדולה של הבודהיסטים וההינדים, והכו שורש בתוכם על ידי שימוש בכוחם הכלכלי וניצול העוני של [הבודהיסטים וההינדים]. הם אף הציבו כמה דמויות יהודיות כמנהיגים רוחניים בחלק מהכתות ההינדיות או הבודהיסטיות, והקימו להם מרכזים ומקדשים בהודו וביתר מדינות האזור.

 

כיום [זו] יד היהודים היוצאת משרוולם של הבודהיסטים בבורמה [שמה הישן של מיאנמר] כדי לנקום במבקשי החופש המוסלמים במדינות האסלאמיות דרך [פגיעה] במוסלמים העניים במיאנמר. כך הם מענישים את המוסלמים המדוכאים של בורמה על התנועה האנטי ציונית במצרים, תוניס, לוב, מרוקו, לבנון, סוריה, בחריין וחג'אז.

 

אין פלא שאמצעי התקשורת והקהילה הבינ"ל שתקו [לנוכח האירועים במיאנמר], שהרי אמצעי התקשורת והקהילות הללו נשלטות ע"י כוחם הכלכלי והמדיני של הציונים. וכל עוד אין הכרח, הם לא ינקטו צעדים נגד הציונים או לטובת המוסלמים...

 

כיום, על כל המוסלמים להביא לידיעת העולם מהו מצבם של המוסלמים המדוכאים של מיאנמר, ולאלץ את אמצעי התקשורת והקהילות שנשלטות בידי הציונות לשבור את שתיקתן. כל הקהילות הבינ"ל והרשתות החדשות ששותקות למול הפשעים האלה, אחראיות לדם הנקי שנשפך ללא רחם במיאנמר..."[4]

 

מפקד הבסיג': הציונים והבונים החופשיים - מתכנני כל הפשעים נגד המוסלמים

האתר yjc.ir פרסם ב-6.8.2012 את דברי מפקד הבסיג', מחמד רזא נקדי, שהאשים את הציונים בטבח המוסלמים במיאנמר ו"קרא לחיסול המשטר הציוני" כצעד להשגת חירות וצדק. להלן דבריו:

 

"בכל שנה לקראת 'יום ירושלים', מבצעים הציונים פשע במקום כלשהו בעולם, כדי להסיט את דעת הקהל העולמית מסוגית ירושלים וצעדיהם המרושעים [שם]. אמריקה והציונים הם האשמים העיקריים ברצח העם [המתבצע] במוסלמים במיאנמר. [אולם] עמנו מודע למזימות. חזינו ביום שישי שעבר בהפגנות [שהיו] ברחבי המדינה לאחר תפילת יום השישי ובהן [נשמעו] קריאות 'מוות לציונות' ו'מוות לאמריקה'. זה מלמד כי במקרה מיאנמר לא הצליחו להסיט את מוחות האנשים מהמבצעים העיקריים של הפשע [שם].

 

הציונות והבונים החופשיים הבינ"ל הם המתכננים של כל הפשעים נגד המוסלמים. הקהילה הבינ"ל מעודדת דיכוי והפרה של זכויות אדם ברחבי העולם, בכך שנותנת אור ירוק [בשתיקתה] נוכח פשעים כאלה.

 

התקשורת וממשלות היהירות המערבית העולמית [הכוונה לארה"ב בראש המערב] מתנגדות לעימות הקטן ביותר בין השלטון במדינה מסוימת [הכוונה לסוריה] לבין מתנגדיו, אם מדינה זו מתנגדת למדיניותן. אבל הן שותקות במקרים של מיאנמר ובחריין, שתיקה המעידה על כך שהן עצמן עיצבו את הזוועות הללו ושהן תומכות בצעדים כאלה. הצעד הראשון והחשוב ביותר לחירות וצדק למוסלמים בעולם, הוא חיסול המשטר הציוני."[5]

 

בסיג' הסטודנטים: "מיתוס השואה הופך למציאות במיאנמר"

אתר בסיג' הסטודנטים, דאנשג'ו, דיווח ב-27.7.2012, ש-3000 נציגי בסיג' הסטודנטים מ-400 אוניברסיטאות התאספו במשהד במטרה להפגין את התנגדותם לפשעים נגד המוסלמים במיאנמר. בסוף ההפגנה, פרסם בסיג' הסטודנטים הצהרה המאשימה את "היהירות העולמית" בביזה וברצח עם במיאנמר. במסגרת הצהרה זו נכתב כי "מיתוס השואה הופך למציאות בקרב המוסלמים במיאנמר".[6] 

 

תערוכת קריקטורות על "רצח העם במיאנמר" באתר האיראני irancartoon.ir

ב-6.9.2012 פרסם אתר האינטרנט האיראני  irancartoon.ir תערוכת קריקטורות. להלן חלק מהקריקטורות שהוצגו בתערוכה ובהן מוצג טבח המוסלמים במיאנמר כמנוהל או מבוצע ע"י היהודים או ישראל,  או בשת"פ עם ארה"ב:[7]

    

 

     

 

האתר נסים און ליין מציג קריקטורות בנושא "טבח המוסלמים במיאנמר":

במהלך חודש יולי 2012 פרסם האתר נסים און ליין שלוש קריקטורות בנושא "טבח המוסלמים במיאנמר" בו הוצג הטבח כמנוהל על ידי היהודים או ישראל:

 

    

נסים (איראן), 29.7.2012                                  נסים (איראן), 24.7.2012    

 

 

                                 

 [2] ו,,www.farsnews.com 17.8.2012

[3]ו www.rasanews.ir,  8.8.2012

[4]ו www.mehrnews.com, 24.7.2012

[5] ו www.yjc.ir , 6.8.2012

[6] ו www.snn.ir ,27.7.2012

[7]ו www.irancartoon.ir 6.9.2012