המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עיתונאי ירדני: הפרוטוקולים של זקני ציון עודם בסיס למעשי היהודים
7/2/2013

 

עיתונאי ירדני: הפרוטוקולים של זקני ציון הם הבסיס למעשי היהודים נגד האסלאם והפלסטינים

 

רשיד חסן, בעל הטור ביומון הירדני אל-דוסתור, טען במאמר שפרסם כי הפרוטוקולים של זקני ציון מהווים את הבסיס לפעולות היהודים נגד הפלסטינים ולהשתלטותם על מרכזי קבלת ההחלטות בעולם. לדבריו, היהודים עומדים מאחורי מסעות ההשמצה המתנהלים כיום נגד האסלאם והנביא מוחמד, ועל הערבים לקרוא את הפרוטוקולים בכדי להבין את המזימה היהודית. 

 

להלן תרגום קטעים מן המאמר[1]:

 

"במהלך חופשת החג קראתי בפעם השנייה את "הפרוטוקולים של זקני ציון" [כפי שתרגם] הוגה הדעות הערבי עג'אג' נויהד'.[2] גיליתי, ללא הגזמה, כי מה שעושים הציונים בפלסטין הכבושה ובעולם מוסבר בפרוטוקולים האלה, הממחישים את הרוע של הציונים. הנה היהודים משתלטים על שווקי ההון, הבנקים, התקשורת וכו', ונדמה כי הם שולטים על רבים ממרכזי [קבלת] ההחלטות בארה"ב, במדינות אירופה ובמדינות אחרות.

 

ובצורה מפורטת יותר – כדי שלא יאשימו אותי שאני שבוי בתפיסה קונספירטיבית – [יש לומר] שהרעיונות והתזות של ההוגה הציוני, אשר גינזבורג [אחד העם], שמייחסים לו את כתיבת הפרוטוקולים האלה, מבוססים על רעיון מרכזי [אחד] והוא יצירת רוח של פריצה ונקמה, שמשמעותה היא דם, חרב, הרס, ארגונים סודיים וכו'. מכאן עולה שהטרור שביצעו הכנופיות הציוניות במהלך מלחמת העולם השנייה ולאחריה, החל מהטבח בדיר יאסין וכלה בטבח בכפר דווימה וכפר קאסם [1948] נושא את הרוח והאמונה של אשר גינזבורג.

 

בעניין זה אנו מוצאים הבדל ברור בין התזות של הרצל, מייסד הציונות, לבין גינזבורג. ההשקפה של הראשון מתבססת על התכנסות ופלישה וזה מה שהביא להתגבשות רעיון "השיבה לפלסטין" כמקום להתכנסות ולקליטת היהודים שיגיעו מכל רחבי העולם. לאחר מכן תבוצע פלישה, שמשמעותה פתיחה במלחמות השמד, שואות ומעשי הטבח נגד העם הפלסטיני במשך יותר ממאה שנה. האמונה הציונית הזאת עדיין שולטת על המחשבה הציונית ומובילה לביצוע מעשי טבח ולדרך פוליטית המסרבת להכיר באחר. זה מתבטא היום בשילוש הטרוריסטי של נתניהו ברק וליברמן, וזהו המימוש המעשי של התזות של הפרוטוקולים הציוניים, אותם כתב גינזבורג אשר התפרסם בין הציונים בשם העט "אחד העם".

 

הרעיון המרכזי של הפרוטוקולים מתבסס על כך שהיהודים שולטים בעולם מאחורי הקלעים, ודבר זה אינו יכול להתגשם אלא באמצעות מין, כסף, פגיעה במערכת המוסר והערכים וסילוף דמות האסלאם והנצרות. סקירה של מתקפת ההשמצה [המתנהלת] נגד האסלאם כיום – מאששת את מה שהצבענו עליו ומוכיחה שהציונות אחראית למסעות ההסתה והשנאה הבלתי פוסקים נגד האסלאם ונביא האסלאם מוחמד עליו השלום..

 

הספר מצביע על כך [שהפרוטוקולים] נכתבו בסוף המאה ה-19, והם נושאים את הרוע הציוני כפי שמכיל התלמוד. הם הוצגו בכנס הציוני הראשון בשנת 1897, שבמהלכו תקפה המשטרה הרוסית החשאית את מקום ההתכנסות ותפסה את כל המסמכים ובהם הפרוטוקולים, שתורגמו אחר כך לשפות רבות, על מנת שהעולם יראה את הקונספירציה היהודית...

 

לסיכום, למרות הדעות השונות סביב הפרוטוקולים האלה, על [כל] ערבי ללמוד אותם, משום שהם עונים על רבות מהשאלות הבלתי מוכרעות שטרם נמצאה להן תשובה".

 

 

 [1] אל-דוסתור (ירדן), 30.10.2012

[2] עג'אג' נויהד' היה הראשון שתרגם את הפרוטוקולים לערבית ותמך בטענה כי הם אותנטיים.