המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עיתונאי מצרי מייחל למותו של שר הביטחון הישראלי
17/3/2001

עיתונאי מצרי מייחל למותו של שר הביטחון הישראלי

 

בתקשורת הישראלית דווח כי בעת ששר הביטחון הישראלי, בנימין בן אליעזר, ביקר במוצב צה"ל ברצועת עזה, נורו יריות אל עבר המוצב והמשך הסיור בוטל. העיתונאי המצרי, אחמד חסן, התייחס למקרה במאמר שכותרתו "מוראו של הגנרל"[1]:

 

"כדור תועה... רמס את יראתם של הגנרלים של בני ישראל עד עפר, למראה ומשמע העולם כולו.

 

בנימין בן אליעזר, שר ההגנה של הישות הציונית, היה על גגה של עמדה צבאית ישראלית ברצועת עזה, התהלך לו יהיר כטווס בלול של תרנגולות כשמסביבו הרמטכ"ל שלו מופז וחופן של קצינים ושומרי ראש.

 

בן אליעזר נראה היה מדושן עונג בשל תפקידו הנחשב למשרה הבכירה ביותר במדינה הזו הטובעת בדאגות ביטחוניות ושיש הרואים בו תפקיד חשוב עוד יותר מזה של ראש הממשלה עצמו. הוא הוליך בגאווה את גופו העצום במשימה הראשונה שלו כשר ביטחון, הפנה את משקפתו ימינה ושמאלה, העיר הערה פה והערה שם, והעביר את הנחיותיו התוקפניות: חיסמו את הכביש הזה.. סגרו את המעבר ההוא.. הרסו את הבית ההוא.. השמידו את הכפר הזה.. וכולי וכולי, עד שהתצוגה הגיעה לשיאה כאשר נשמע קולו של כדור רובה שעבר ליד השר והגנרלים שלו.

 

כהרף עין התנפצה הילת הגאוותנות והיוהרה שעיטרה את ראשיהם של הגנרלים. הם השתטחו על הקרקע, הרמטכ"ל התרחק מן השר שלו והלך לחפש מחסה, ואילו המשמר האישי מהיר להרחיק את השר, תוך שהוא רץ כמו ילד מבוהל שהרטיב את תחתוניו.

 

המחזה הגיע אל קצו בכך שהשר והרמטכ"ל שלו ברחו בלוויית קבוצת הגנרלים שליוותה אותם... כשהם בולעים את העלבון שנגרם להם ושצולם והועבר לעולם כולו.

 

למרות שהיה זה מחזה קצר שנמשך לא יותר משמונה שניות, הוא היווה תמצית של מחצית המאה של סכסוך ישראלי-ערבי, מאז הקמתה של הישות הכובשת והגוזלת הזו. פעם נוספת התברר השקר שבאגדה שמפיצה ישראל תמיד בדבר כוחה שלא ניתן להכניעו. שוב הוכחה עדינותם של הגנרלים של בני ישראל המשתטחים ארצה עם הכדור הראשון בזירה. היתה זו הוכחה גם שהמו"מ שהתנהל במשך שבע שנים בין הפלסטינים לממשלות האויב הישראלי לא הצליח להשיג את מה שהשיג הכדור התועה הזה.

 

אה, אילו פגע הכדור בראשו של הגנרל העצום, דברים רבים היו משתנים ויתכן שהייתה מונפקת תעודת לידה אמיתית למדינה הפלסטינית. יתכן שאז היו מבינים הטרוריסטים מקרב הרבנים והגנרלים שהסכנה רודפת אותם ואין מנוס מלהשיב את הזכות לבעליה.

 

הכוח הוא השפה היחידה אותה מבין אותו גנרל-טווס, כמו כל טווס שהתעוור בשל האשליה שיש לו כח שלא ניתן להכניעו."



[1] אל-אח'באר (מצרים), 13.3.2001.