המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בעל טור לבנוני: מדיניות אובמה עלולה להוביל ל-11.9 נוסף
25/9/2012


בעל טור לבנוני: מדיניות אובמה עלולה להוביל ל-11.9 נוסף

 

ביום השנה ה-11 לפיגועי ה-11.9 טען ג'אן עזיז, בעל טור ביומון הלבנוני אל-אח'באר, המקורב לחזבאללה, כי טעויותיה החוזרות ונשנות של מדיניות ארה"ב במזה"ת וכלפי עולם האסלאם, עלולות לחולל  11.9 נוסף, תוך שהוא חוזר על תיאוריות הקונספירציה שהתפתחו סביב פיגועים אלה.

 להלן תרגום חלקים נבחרים מהמאמר:

 

"... הדיו על [אירועי] ה-11.9 לא תיבש ביום השנה ה-11 לציונם וגם לא לאחר עשרות שנים, מאחר שתפיסת המזימה לא שככה. כיצד הצליח מטוס בואינג 757 בטיסה 77, שפגע בפנטגון עפ"י הגרסה הרשמית, לבצע סיבוב של 330 מעלות באוויר במהירות 530 מייל לשעה, לצלול 7000 רגל תוך 2.5 דקות בלבד ולהתנגש בחומה של משרד ההגנה האמריקאי. כיצד התמוטט מגדל מספר 7 במרכז הסחר [העולמי], בו היה מטה ה-CIA והשירות החשאי, לאחר כמה שעות, ללא הסבר הגיוני ומבלי שנפגע ע"י שני המטוסים, בעוד אפילו חלונות הבניינים הסמוכים לו לא נפגעו. זאת בנוסף לאלפי הידיעות והעובדות המתמיהות  שמופיעות בספר של טרי מיסאן, בסרט של מייקל מור ובמיליוני הקישורים באינטרנט שעוסקים ב'מזימת ה-11.9'... מאחורי כל האגדות האלה נותרת עובדה אחת מוצקה בנוגע לאירועי ה-11.9.2001 – יחסי המשבר והעימות בין מקבלי ההחלטות האמריקאיים לבין ההוויה האסלאמית המרכזית, הסונית ליתר דיוק. רבות נכתב על קשר זה... מבלי להציג תשובה או פתרון. יתר על כן, התגובה האמריקאית הראשונה לאירוע רק החריפה את הבעיה והעמיקה את הבקע בין שני העולמות...

 

לאחר שנים של מלחמה [בעיראק]  הודיעה ושינגטון על תבוסתה ושלחה את צוותו של בוש לשחק גולף לנצח. היא יצאה מבגדאד מושפלת למחצה, וכמעט התנצלה בפני הטאליבאן לפני שחיבקה אותו בדוחה והחלה להתכונן נפשית להזמנת מולא עומר לביקור בבית הלבן, כשהוא רכוב על אותו אופנוע, שעליו ברח לפני עשור.

 

אובמה הגיע עם תפיסה חדשה - נהרוג את בן לאדן שמקום הימצאו ידוע מזה זמן, לאחר מכן נפיל כמה מהמשטרים הדיקטאטורים שהקמנו בעולם האסלאמי לפני כמה עשורים, נאפשר לאחים המוסלמים להגיע לשלטון, נעמידם בניסיון ונמתין.

 

עד כה אובמה דילג מעל עקרונות הדמוקרטיה. הוא לא דאג לזכויות הבסיסיות, זכויות שהן בבחינת נורמות מוסכמות שנרמסו בין דהשור שנשרפה בגלל חולצה[1]  לבין ניתוץ הקברים בלוב.[2] הוא לא דאג גם להבטיח את עקרון החלפת הדעות בתוך השלטון ולא [חשש] מפני הסכנה שהדמוקרטיה של האחים המוסלמים תהיה ביטוי להצבעה מסוג של 'איש אחד, קול אחד, לפעם אחת'. הוא הסתפק ב[שימוש ב] קלפיות והציג זאת כהוכחה שיש לבחור בו מחדש... כך הוא גם ראה במורסי כמי שמגן על גבולות ישראל..., וראה ב[עבד אל-חכים] בלחאג'[3] והמוג'אהידין שלו כמי שסתמו לנצח את פיו של אל-קד'אפי מלגלות סודות שערורייתיים, ואז [אובמה] נח. עד מתי? בוודאי לא לזמן רב.

 

זהו ה'פלירטוט' השני בין וושינגטון לבין המוג'אהדין, לאחר ההצגה התיאטרלית של [רונלד] רייגן כנשיא בתחילת שנות ה-80'. לבטח [התנהגות זו של אובמה] תביא לאסון חדש שעלול להתחיל בפלסטין, או בדור האסלאמיסטי החדש באירופה, או באסלאמיזציה של המזרח, או אפילו ב-11 בספטמבר נוסף. ומדוע לא? ההיסטוריה חוזרת על עצמה רק עבור אלה שאינם לומדים ממנה".[4]

 [1] בכפר דהשור במצרים פרץ עימות אלים בין קופטים למוסלמים לאחר שקופטי שרף חולצה של מוסלמי שגיהץ.

[2] ייתכן שהכוונה להרס קברי חיילים בריטיים ממלחמת העולם השנייה בבנגאזי בחודש מרץ האחרון. לאחרונה גם נופצו קבריהם של שיח'ים צופים בלוב, ככל הנראה על ידי סלפים.

[3] עבד אל-חכים בלחאג', היה בעבר מנהיג בארגון הג'יהאד "הגמאעה הלובית האסלאמית הלוחמת" וישב שש שנים בכלא הלובי. הוא השתחרר לאחר שחזר בו מתמיכתו בג'יהאד. במהפכה הלובית נטל בלחאג' חלק בהשתלטות המורדים על הבירה, טריפולי. הקים לאחרונה את מפלגת "אל-וטן" [המולדת]

[4]  אל-אח'באר (לבנון), 11.9.2012