המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
אתר חזבאללה מציג: התקפה איראנית נגד ארה"ב בהורמוז
18/7/2012

 

אתר חזבאללה מציג: התקפה איראנית על נושאת מטוסים אמריקאית במיצרי הורמוז

 

אתר חזבאללה הרשמי פרסם ב-13 ליולי 2012, ביחד עם השבועון האיראני פנג'רה, מצגת שכותרתה "מיצרי הורמוז – נקודת מפתח בידי משמרות המהפכה".[1]

 

המצגת (הקישו לצפייה) מדמה תקיפת נושאת מטוסים אמריקאית במיצרי הורמוז ע"י טילי משה"מ בהם: נסר (טיל שיוט בעל יכולת השמדת כלי שיט במשקל 3 טון), זפר (טיל לטווח קצר מונחה מכ"מ הנורה מסירות מהירות), חליג'-י פארס (טיל בליסטי לטווח של 300 ק"מ מונע בדלק מוצק), צאעקה (טיל לטווח 300 ק"מ), תונדאר (טיל בליסטי הנורה מן היבשה), קדר (טיל שיוט לטווח 200 ק"מ מותאם למטוסים ולכלי שיט), נור (טיל חוף-ים, ים-ים לטווח 170 ק"מ), וכות'אר (טיל חוף-ים, ים-ים ואוויר-ים לטווח בינוני מונחה מכ"מ וטלוויזיה).

 

נתוני הטילים ניתנים לצפייה במצגת בלחיצה עליהם.

 

מחבר המצגת, האדי מוסוי (שיעי לפי שמו), אזכר בדברי ההסבר למצגת את האיום האיראני מ- 1986 לסגור את המיצרים במהלך מלחמת איראן-עיראק, כשכוחות משה"מ של איראן נערכו מול כוח עיראקי שנתמך ע"י ארה"ב, לטענת המחבר. יצוין כי איראן לא סגרה את המיצרים במהלך המלחמה.

 

פרסום המצגת ע"י חזבאללה בת חסותה של טהראן, מעיד על כך שטהראן, הנתונה לסנקציות חריפות, מנסה להעביר מסרים מאיימים לקהילייה הבינ"ל בכל דרך אפשרית . יצוין כי המצגת פורסמה גם בצרפתית ובערבית.
[1]וhttp://www.english.moqawama.org, 13.7.2012. יצוין כי בפרסום נפלה טעות בשם האתר פנג'רה וכי הפרסום בשבועון האיראני האינטרנטי עדיין לא עודכן.