המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עיתונאי סעודי: תמיכת המערב במדינה יהודית קיצונית - מבישה
8/2/2012

 

עיתונאי סעודי: תמיכת המערב במדינה יהודית קיצונית - מבישה

 

במאמר שפרסם ביומון אל-מדינה, מתלונן העיתונאי הסעודי עאצם חמדאן על המוסר הכפול של המערב, המתעלם מהקיצוניות הדתית של המדינה היהודית, בעודו מתלונן נגד הזרמים האסלאמיסטיים במזה"ת.

 

להלן תרגום המאמר[1]:

 

"לפני כשני עשורים החל המערב להתלונן על עלייתם של זרמים דתיים קיצוניים במזה"ת, בעודו מתעלם מן העובדה שהמוסדות המערביים תמכו בכל [האמצעים] בהקמתה של מדינה דתית קיצונית על אדמת פלסטין הערבית והמוסלמית, ישות שאופייה כמדינה יהודית התעצב כבר בקונגרס [הציוני הראשון] בבאזל, שנערך בסוף המאה ה-19בחסות מייסד התנועה הציונית, תיאודור הרצל.

 

המערב הפיץ [דעה לפיה] לציונות יש פן חילוני התואם את עקרונות והנחות היסוד המערביות, אלא שלראשות החזית הפוליטית שלה עלו מנהיגים בעלי רקע טרוריסטי, ששילבו בין קיצוניות פוליטית ודתית, כמו מנחם בגין, מנהיג כנופיית "הארגון" [האצ"ל] שביצעה את הטבח [בדיר] יאסין וכמו חברו [יצחק] שמיר, מנהיג כנופיית "שטרן" [לח"י]. עלייתם של אלה לזירה הפוליטית, לאחר שהיו מבוקשים בבתי דין מערביים, נתנה דחיפה חזקה לתנועות ולמפלגות דתיות קיצוניות כמו ש"ס, ששינתה את מאזן הכוחות בכנסת הישראלית, כך שאף אחת מהמפלגות הראשיות לא יכולה להרכיב ממשלה בלי להתחשב בדרישות הכנופיות [הדתיות] הללו.

 

זרמים אלו גילו שנאה רבה כלפי הפלסטינים, הנוצרים והמוסלמים גם יחד והם אף כפו את דעותיהם, המבוססות על התורה, על החברה הישראלית. כך, למשל, בהפרדת גברים מנשים באוטובוסים ובדרכים, ופגיעתם לא פסחה אפילו על הצעירים בדרכם לבתי הספר. רוב המשתייכים לזרמים הקיצוניים האלה לא עובדים ומקבלים קצבאות חודשיות מהממשלה.  

 

בעוד שהמערב רואה עטיית חג'אב ונקאב אצל נשים מוסלמיות כסותרת את האופי הליבראלי של החברות שלו, הוא איננו רואה ראה בכיפה היהודית ובלבוש של הנשים היהודיות ... דבר מטריד ומדאיג. יש כאן ניגוד סטנדרטים ומוסר כפול  הגורמים למיעוטים המוסלמים במערב לדרוש את זכויותיהם הלגיטימיות כמו שקורה עם הקהילה היהודית. המערב אשר סבל מארגון אל-קאעדה וטליבאן כפי שהמוסלמים סבלו בעצמם מהם, צריך לגנות את עצמו על כך שהוא תמך בהקמת ישות דתית קיצונית [לאמור: ישראל]."[1] אל-מדינה (סעודיה), 10.1.2012