המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מה חדש? תקציר ידיעות מהמזה"ת 7.9.2011
7/9/2011


מה חדש? תקציר ידיעות מהמזה"ת 7.9.2011

 

בתקציר: בכיר מכס קטרי: קטר מקדמת חרם כלכלי על ישראל * יומון כוויתי: מו"מ חשאי בין ישראל לפלסטינים למניעת הפנייה לאו"ם ולחידוש המו"מ * אתר חדשות רוסי: סוריה תשתתף באימוני הגנה אווירית ברוסיה * קטר: העלאה גדולה בשכר עובדי המדינה * סוריה דחתה ביקור מזכ"ל הליע"ר בדמשק

 

יומון כוויתי: ישראל והפלסטינים דנים בחשאי על חידוש המו"מ ומניעת הפנייה לאו"ם

היומון הכוויתי אל-ג'רידה דיווח כי הרש"פ שוקלת הצעה ישראלית, לדחות את הבקשה להכיר במדינה הפלסטינית לפחות בשנה ולפתוח לאלתר במו"מ על הסדר הקבע, וכי ההצעה הוצגה לפלסטינים במהלך מו"מ חשאי, המתנהל זה כמה חודשים בין הצדדים במדינות ערביות ואירופאיות שונות. עפ"י הדיווח המו"מ כלל גם פגישות בין יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס לשר הביטחון הישראלי אהוד ברק, ונדונה בו האפשרות לקיים בקרוב פגישה גלויה בין עבאס לבין ר"מ ישראל, בנימין נתניהו, שהבטיח לאמריקאים לשוב למו"מ, אם תושג הסכמה על סדר היום. היומון הדגיש כי נתניהו שיתף במו"מ את שה"ח הישראלי אביגדור ליברמן ועדכן את יו"ר האופוזיציה, ציפי ליבני. מקורבים לנתניהו מסרו כי הוא בוחן אפשרות להקדים את הבחירות לכנסת ולרוץ במפלגה אחת עם ברק וליברמן. אתר המקורב לפת"ח דיווח כי יועצו של עבאס, נמר חמאד, אמר כי אם השליחים האמריקאים המבקרים באזור, דניס רוס ודיוויד היל, יציעו לה הצעות העונות על דרישות הפלסטינים – הפסקת ההתנחלויות והכרה במדינה פלסטינית בגבולות 1967 – לא תפנה הרש"פ לאו"ם.

אל-ג'רידה (כווית), 7.9.11; www.alaahd.com, 6.9.11

 

סוריה דחתה ביקור מזכ"ל הליע"ר בדמשק

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה כי סוריה ביקשה ממזכ"ל הליע"ר, נביל אל-ערבי, לדחות את ביקורו בדמשק (7.9.11) בשל "סיבות אובייקטיביות עליהן עודכן", מבלי לפרטן. האתר באנגלית של היומון המצרי אל-אהראם דיווח כי הדבר נעשה בתגובה לדבריו "הפוגעים" של המזכ"ל, כשאמר במסע"ת (6.9.11) שהוא יעביר "מסר ברור למשטר" ויציג לו את יוזמת שה"ח הערבים לפתרון המשבר במדינה.

סו"י סאנא (סוריה), אל-קדס אל-ערבי (לונדון), http://english.ahram.org.eg, 7.9.11

 

חבר במנהלת המכס בקטר: קטר מקדמת חרם כלכלי על ישראל

חבר במנהלה הכללית של המכס בקטר, עבד אל-לטיף ח'אלד אל-רמיחי, אמר ליומון אל-שרק, בשולי כנס במטה הליע"ר לתיאום החרם על ישראל, כי קטר מעודדת חרם מלא על כל הסחורות הישראליות ופועלת לאסור את הכנסתן לשווקים הקטריים, וכך גם תוצרת של כל חברה שמשתפת פעולה עם הישות הציונית.

אל-שרק (קטר), 6.9.11

 

"במאבק הפלסטיני-פלסטיני" - היהודי מנצח

אל-ג'זירה (סעודיה), 7.9.11

 

אתר חדשות רוסי: סוריה תשתתף באימוני הגנה אווירית ברוסיה

אתר החדשות הרוסי נובוסטי דיווח כי נוכח האפשרות להתקפת נאט"ו עליה, תשגר סוריה – עפ"י הזמנת משרד ההגנה הרוסי – משלחת צבאית להשתתף באימוני כוחות ההגנה האווירית הרוסיים.

http://rt.com, 7.9.11

  

קטר: העלאה משמעותית בשכר עובדי המדינה

יורש העצר הקטרי וסגנו של האמיר, תמים בן חמד אאל ת'אני, פרסם החלטה להעלאת משכורותיהם של עובדי המדינה האזרחיים בשיעור של 60%; של עובדי המדינה הצבאיים בדרגת קצונה בשיעור של 120%; ושל עובדי המדינה הצבאיים שאינם קצינים בשיעור של 50%. כן הוחלט להעלות באופן משמעותי את תשלומי הפנסיה של עובדי המדינה שכבר פרשו לגמלאות.

אל-שרק (קטר), 7.9.11