המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מה חדש? תקציר ידיעות מהמזה"ת 21.8.2011
21/8/2011

מה חדש? תקציר ידיעות מהמזה"ת 21.8.2011

 

בתקציר: דובר חמאס: גדודי אל-קסאם סיימו את ההודנה; מוכנים לעימות עם ישראל * מקור פלסטיני: ישנם מגעים לחידוש התהדיאה * בכיר באיחוד העלמאא העולמי: להרוג כל ציוני הנמצא במצרים * האחים המוסלמים ב ירדן: להעניש את מי שהתריעו על הפיגוע באילת * איראן: מחרימים ספרי הברית החדשה

 

האחים המוסלמים בירדן: להעניש את מי שהתריעו על הפיגוע באילת

חמזה מנצור, מזכ"ל מפלגת חזית הפעולה האסלאמית של האח"ס בירדן, גינה את ההתרעה שהעבירה ירדן לישראל על הכוונה לבצע פיגוע באילת. הוא טען כי זהו "שת"פ ביטחוני מגונה עם האויב, שמהווה סכנה לירדן, לפלסטין ולאומה הערבית והאסלאמית," ודרש מהממשלה להעניש את האחראים ולסלקם ממנגנוני הביטחון והסגל הדיפלומטי. בתגובה לאירועים בעזה, ניסו (19.8.11) מאות אזרחים ירדניים לפרוץ לשגרירות ישראל בעמאן וקראו למלך לבטל את הסכם השלום עימה. היומון הירדני אל-סביל מסר כי עשרות צעירים פרצו מבעד לכוחות הביטחון והגיעו עד לפתח השגרירות כשבידיהם דגלי פלסטין, ירדן ומצרים. המפגינים קראו לסגור את שגרירות ישראל בעמאן, הציתו את דגלי ישראל וקראו "מוות לישראל". שר הפנים שהגיע למקום דרש מהם להתפנות אך המפגינים נשארו באתר עד לשעה מאוחרת.

www.assabeel.net, 20-21.8.11

 

כוחות הביטחון הירדנים ליד שגרירות ישראל בעמאן

www.assabeel.net, 20.8.11

 

בכיר באיחוד העלמאא העולמי: להרוג כל ציוני הנמצא במצרים

בעצרת מחאה מול שגרירות ישראל בקהיר (19.8.11) בהשתתפות כ-200 אנשי אחים מוסלמים, אמר ד"ר סלאח סולטאן, מרצה לשריעה מאוניברסיטת קהיר וראש ועדת ירושלים באיחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמים בראשות השיח' יוסף אל-קרדאוי, כי זכותו של כל מצרי הפוגש ציוני במצרים להרגו, כשם שישראל הרגה את הסכם קמפ דיוויד.

אל-שורוק (מצרים), 19.8.11

 

דובר חמאס: גדודי אל-קסאם סיימו את ההודנה; מוכנים לעימות עם ישראל

דובר חמאס, מושיר אל-מצרי, אמר כי גדודי עז אל-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של הארגון, סיימו את ההודנה עם ישראל, לאחר שזו הפרה אותה בעזה והם מוכנים להתעמת עימה. לדבריו, הגדודים יהיו חוד החנית בכל עימות צפוי עם ישראל וישימו סוף לפשעיה בעזה; נציג החמאס בלבנון, עלי ברכה, אמר בתגובה לפיגוע באילת, כי זכותו של העם הפלסטיני להתנגד לכיבוש בכל האמצעים, כולל פעולות צבאיות, עד שהוא יסתלק מאדמתו וממקומותיו הקדושים. ברכה אמר את הדברים בארוחת שבירת הצום השנתית של החמאס בבירות, בנוכחות נציגים מטעמם של יו"ר הפרלמנט הלבנוני נביה ברי, רה"מ נג'יב מיקאתי ורה"מ לשעבר, סעד אל-חרירי.

www.alresalah.ps, 20.8.11; www.palestine-info.info, 19.8.11

 

מקור פלסטיני: ישנם מגעים לחידוש התהדיאה

מקור פלסטיני מסר כי מנהיג הג'יהאד האסלאמי, רמדאן שלח, יגיע לקהיר כדי להשתתף בהתייעצויות עם חמאס ועם מצרים כדי להשיב את מצב התהדיאה עם ישראל.

אל-אהראם (מצרים), 21.8.11

 

איראן: השלטונות החרימו אלפי ספרי הברית החדשה

יועץ הוועדה לעניינים חברתיים באיראן, מג'יד אבהרי, אמר כי השלטונות החרימו 6,500 עותקים של הברית החדשה, במסגרת מאבקם במאמצי התועמלנים הנוצרים להמיר את דתם של הצעירים באיראן.

www.hra-news.org, 19.8.11

 

עימות ב"גבול ישראל - מצרים"

אל-וטן (קטר), 20.8.11