המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מה חדש? תקציר ידיעות מהמזה"ת 26.4.2011
26/4/2011


 מה חדש? תקציר ידיעות מהמזה"ת 26.4.2011

 

בתקציר: מצרים: מטה מפלגתו של אימן נור שוכן במטה לשעבר של גמאל מובארכ * תימן: האופוזיציה הסכימה ליוזמה המפרציןת; מחאות הצעירים נמשכות * ר"מ מצרים: דף חדש עם איראן מותנה באי התערבותה במדינות המפרץ * אתר אל-מנאר: ועידה של האופוזיציה הסורית תתקיים באיסטנבול

 

ר"מ מצרים: דף חדש עם איראן מותנה באי התערבותה במפרץ

ר"מ מצרים, עצאם שרף, הכחיש בביקורו בסעודיה דיווחים לפיהם מדינות המפרץ לוחצות על מצרים להימנע מהעמדתו של מובארכ לדין והבהיר כי פתיחת דף חדש בין מצרים לאיראן מותנה באי התערבות איראנית בענייני מדינות המפרץ, שריבונותן וערביותן הן מעקרונות מדיניות החוץ המצרית; ערב בואו לקטר, אמר שרף כי מצרים רוצה בהידוק היחסים עם דוחה; היומון אל-מצריון מסר מפי גורמים דיפלומטים כי שרף יציע למנהיגי המפרץ לכנס בקרוב ועידה ערבית בקהיר, לתיאום עמדות מול יוזמת השלום של נתניהו.

אל-אהראם; אל-מצריון (מצרים); אל-מדינה (סעודיה); אל-שרק (קטר), 26.4.11

 

"הכיבוש שוקד על ייהוד ירושלים";

היהודי: "נודיע על ההתקדמות המקודשת לטיהור ירושלים מערבים: בית-בית, סמטה-סמטה"

 

אל-מדינה (סעודיה), 26.4.11

 

בכיר איראני: משפט האמריקאים יחודש ב-11.5

דובר הרשות השופטת באיראן, מוחסני אז'אי, הודיע כי נפתח תיק נגד פאיזה האשמי, בתו של האשמי רפסנג'אני, בגין דבריה בריאיון לאתר אינטרנט, כי ידי המשטר האיראני הן ידי בריונים אכזרים. אז'אי גם הודיע כי משפטם של שלושת האמריקאים שון באואר, ג'וש פטאל ושרה שראוד יחודש ב-11.5. השלושה נתפסו בגבול איראן-עיראק ביולי 2009 והואשמו בריגול. שרה שורד שוחררה בערבות של חצי מליון דולר בספטמבר 2010 ושבה לארה"ב.

פרס טי וי (איראן), 26.4.11 איסנא, סהאם ניוז (איראן), 25.4.11

 

תימן: האופוזיציה הסכימה ליוזמה המפרצית; מחאות הצעירים נמשכות

בעוד האופוזיציה בתימן נתנה את הסכמתה הסופית ליוזמה המפרצית לפתרון המשבר במדינה, ממשיכים הצעירים להפגין ברחבי המדינה ולדרוש את פרישתו המיידית של הנשיא עלי עבדאללה צאלח. לפי היוזמה, צאלח יוכל להישאר בשלטון למשך שלושים יום ולזכות בחסינות משפטית.

www.alarabiya.net ; אל-שרק אל-אוסט (לונדון), 26.4.11    

 

אתר אל-מנאר: ועידה של האופוזיציה הסורית באיסטנבול

אתר האינטרנט של ערוץ אל-מנאר הלבנוני דיווח כי באיסטנבול צפויה להתכנס ועידה של האופוזיציה הסורית בחו"ל. את הוועידה מארגן עמר ג'האד וארדאן, המקורב לר"מ תורכיה, רג'ב טיפ ארדואן.  

www.almanar.com.lb, 25.4.11

 

איש דת איראני: אחמדי-נז'אד מתרשל באכיפת קוד הלבוש האסלאמי

בכיר במשטר האיראני, איש הדת אחמד ח'אתמי, האשים את אחמדי-נז'אד כי ממשלתו מתרשלת באכיפת קוד הלבוש האסלאמי בקרב הנשים במדינה, כדי לזכות באהדת אלה שלא הצביעו עבורו בבחירות האחרונות. לדבריו, הפרת קוד הלבוש האסלאמי בקרב נשים הפכה לאסון תרבותי.

ג'האן ניוז (איראן), 24.4.11

 

מצרים: מטה מפלגתו של אימן נור שוכן במטה לשעבר של גמאל מובארכ

ראש מפלגת אל-ר'ד המועמד לנשיאות במצרים, ד"ר אימן נור, חנך את מטה המפלגה החדש, ששימש בעבר מטה העמותה "דור העתיד" בראשותו של גמאל מובארכ, שפורקה לאחרונה. נור הודיע על הקמת "קואליציית המחר האזרחי לרפורמה" כאיחוד בין מפלגת אל-ר'ד [המחר] לבין עמותת דור העתיד.

אל-אהראם (מצרים), 26.4.11