המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בכיר צ'צ'ני מתריע: אנו נערכים לפעולות נגד היהודים
11/11/2000


בכיר צ'צ'ני מתריע: אנו נערכים לפעולות נגד היהודים

 

ביום שלישי, ה-6 בנובמבר, 2000, התקיימה בערוץ אל-ג'זירה הקטרי תוכנית הראיונות השבועית של המגיש, אחמד מנצור, המקורב לחוגים פונדמנטליסטים "ללא גבולות". בתוכנית התראיין ההיסטוריון המצרי, עבד אל-והאב אל-מסירי, הנחשב למומחה בעולם הערבי בנושאי יהדות וציונות. לקראת סוף התוכנית, הועלה על קו הטלפון, הממונה על עניינים צבאיים במועצת השורא הצ'צ'נית, ח'טאב, לשעבר, סגנו של מנהיג המורדים הצ'צנים, גוהר דודאייב].  להלן הראיון[1]:

 

המראיין: רציתי לשאול אותך בנוגע לגילוי הדעת שפרסמתם. עד כמה אתם מתעניינים בבעיה הפלסטינית בשעה שאתם מצויים בצ'צ'ניה?

ח'טאב: האמת היא שהמטרה בגילוי דעת זה היא לעמוד לצד אחינו בירושלים ובאל-אקצא אל-שריף כמיטב יכולתנו. בנוסף, ברצוננו שידע העולם כולו, ובראש ובראשונה העולם האסלאמי, שאנו מצויים בג'יהאד ובלחימה קשה נגד הכוחות הרוסיים, שהם גדולים וחמושים יותר מהצבא הישראלי עשרות מונים. למרות זאת, אנו לא שכחנו ולא נשכח את אחינו באל-אקצא. סוגיית אל-אקצא היא הסוגייה הראשונה במעלה עבורנו ועבור העולם האסלאמי כולו. המוג'אהדין החלו היום, יתברך אללה, בצעדים מעשיים לביצוע  תוכניות צבאיות נגד היהודים. כיום, היחידים שתובעים שלום צודק, כולל, ונאיבי הם אלו ש...

 

המראיין: שמעת את פרשנותו של דר' אל-מסירי בנוגע לסופה של ישראל ועל כך שאפילו הישראלים עצמם כבר השתכנעו בזאת. אתה מדבר כעת על מבצעים נגד היהודים. האם אתה מתכוון ליהודים בפלסטין? האם יש לכם תוכניות להעביר את מבצעיכם לתוככי פלסטין?

ח'טאב: אני לא שמעתי את פרשנותו של הדר', אבל התשובה היא חיובית. מי שאין לו תוכנית, מטרה או לכל הפחות מכין את עצמו לשחרור אל-אקצא הוא רחוק מהאומה האסלאמית והוא ימות ובלבו משהו מן הצביעות.

 

המראיין: עד כמה ניתן לתאם בין הכוחות שלכם המצויים בצ'צ'ניה לבין הפעולות של הפלסטינים? האם הדבר מקשה על התכנון?

ח'טאב: קיימים אמנם מכשולים אבל אנחנו לא נבוא בשיירה לגבול כדי להיכנס לפלסטין. בעזרת אללה, נבוא מהיכן שהם מצפים ומהיכן שהם אינם מצפים.

 

המראיין: כלומר, יש לכם אמצעים להתגבר על המכשולים האלה?

ח'טאב: היהודים מצויים בכל מקום...

 

המראיין: כלומר, יש לכם תוכניות לתקוף אינטרסים יהודיים במקומות שונים, בשעה  שיש יהודים רבים ברוסיה, לדוגמא

ח'טאב: לתקוף את היהודים בכל מקום. היהודים מפוזרים ומוכרים, ישתבח אללה, וניתן לבצע נגדם פעולות צבאיות.

 

המראיין: אני מודה לך, ח'טאב, על הדברים האלה.

 


[1] אל-ג'זירה (קטר), 7.11.2000.

תגיות