המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
שיח' אל-אזהר קורא לג'יהאד נגד ישראל
17/10/2000


שיח' אל-אזהר קורא לג'יהאד נגד ישראל

 

שיח' אל-אזהר, השיח' מחמד סיד טנטאוי, בראיון לעיתון "אל-ח'ליג'"[1]:

ש. "התוקפנות הישראלית הבלתי מוצדקת על אחינו בפלסטין הביאה חכמי דת רבים לדרוש להחיות את רוח הג'יהאד בלב צעירי האומה [האסלאמית] כדי לצאת נגד התוקפנות ולשחרר את האדמה הגזולה. כיצד אתם מתייחסים לקריאה זו כעת? האם אנו צריכים להכריז על ג'יהאד נגד ישראל?

 

טנטאוי: "הג'יהאד למען אללה הוא אחת המעלות שהמוסלמי צריך לבקש בכל עת והוא חובה [המוטלת] על כל אדם שמסוגל לבצעו. עשרות פסוקי קוראן ועשרות מסורות נבואיות מזכירים את המעלה של הג'יהאד למען אללה... לפיכך, הג'יהאד לשם בלימת התוקפנות ולשם שחרור האדמה הכבושה הוא חובה על המוסלמי בכל מקום ובכל תקופה.

 

הג'יהאד באיסלאם לא נחקק כדי לתקוף את המאמינים, או כדי לגזול את רכושם, או כדי לחלל את כבודם, או כדי לכבוש את אדמתם, או כדי לגזול את חירותם או כדי להפחית בכבודם. הג'יהאד באיסלאם נחקק כדי להדוף את תוקפנות התוקפים, לסייע לעשוקים, להאדיר את דבר ריבון העולמים ולהלחם ברשעים. זה מה שעושים כעת אחינו בפלסטין הכבושה ולכן הג'יהאד שלהם נגד התוקפנות, נגד העושק ונגד האלימות הישראלית הוא ג'יהאד לגיטימי ומכובד.

 

האומה כולה צריכה להגיש להם עזרה ולסייע להם בג'יהאד שלהם ודי להם בכבוד שהם [זוכים לו משום שהם] נלחמים בשם האומה כולה ומקריבים את עצמם למען דתו של אללה ובהגנה על מסגד אל-אקצא'... לפיכך, האומה [האסלאמית] כולה תומכת בג'יהאד של העם הפלסטיני, עומדת מאחוריהם ומסייעת להם להגן על מקומותיהם הקדושים ומדגישה את זכותם הלגיטימית לקיים ג'יהאד כדי להפסיק את התוקפנות והעושק שהם סובלים ממנו מאז שאללה העמיד אותם ואת כל האומה [האסלאמית] במבחן מה שמכונה "ישראל".

 

ש. האם משמעות הדבר שהמלחמה ביהודים היא חובה עד אשר האדמה תשוחרר וישראל תחדל מן התוקפנות והעושק?

טנטאוי: "אללה, ישתבח ויתעלה, אומר בספרו 'הילחמו למען אללה במי שנלחמים בכם ואל תתקיפו שכן אללה אינו אוהב את המתקיפים'. הלחימה באיסלאם נקבעה כדי להדוף את התוקפנות של התוקפים וכדי לסייע לעשוקים והיא איננה לחימה לשם התוקפנות אלא כדי להדוף את התוקפים. כל עוד היהודים תוקפים אותנו, גוזלים את זכויותינו ושופכים את דמנו חובה עלינו להלחם בהם. אולם, אם הם יחדלו מן התוקפנות, יכירו בזכויותינו וישיבו לנו את אדמתנו הגזולה חובה עלינו להתייחס אליהם יפה...

 

ש. בכינוס על ירושלים שנערך לפני מספר ימים הנפתם את הסיסמה 'מה שנלקח בכוח יוחזר רק בכוח' האם פירוש הדבר שאיבדתם את התקווה מהמשא ומתן לשלום עם ישראל ושאתם תומכים באופציית הכוח?

טנטאוי: "ישראל היא שכופה עלינו את אופציית הכוח, משום שהיא אינה חפצה בשלום צודק וכולל עמנו..."

 

בדרשת יום השישי (13.10.2000) תקף שיח' אל-אזהר בחריפות את ישראל וקרא למוסלמים "להכין את עצמם להתמודד עם התוקפנות העושקת... לעמוד לצד הפלסטינים, לתמוך בהם בכל הדרכים ולסייע להדוף את התוקפנות". השיח' טנטאוי הוסיף וקרא "להחרים את ישראל לגמרי ו[לצאת] ג'יהאד כדי לשחרר את מסגד אל-אקצא'".[2][1] אל-חיאת אל-ג'דידה (רש"פ), 11.10.2000.

[2] אל-חיאת (לונדון), 14.10.2000.

תגיות