המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר ביומון הסורי אל-ת'ורה תומך במכחישי השואה
16/2/2010

 

מאמר ביומון הסורי אל-ת'ורה תומך במכחישי השואה

 

במאמר בעיתון הסורי הממשלתי אל-ת'ורה הביע בעל הטור ד"ר ציאח עזאם תמיכה בעמדותיהם של מכחישי שואה ומקבל את הטענות השוללות אפשרות שבשואה נהרגו שישה מיליון יהודים ובקיומם של תאי גזים להשמדה. לדבריו, "הציונות" ניצלה חלק ממה שקרה בגרמניה הנאצית להקמת מדינה יהודית.

 

 להלן קטעים מן המאמר:

 

"העצרת הכללית של האו"ם קבעה את ה-27.1 כיום בינ"ל להנצחת מה שנקרא 'זכר השואה'... ובכך מדרבנת את מדינות העולם להחיות זיכרון זה על מנת למנוע מהדורות הבאים מלבצע מעשי השמדה קולקטיביים...

אין מנוס מלהצביע על הסתייגויות רבות בנוגע לשואה ובעיקר בנוגע להכרה בה כאסון מיוחד במינו וחסר תקדים. לראייה, השמדה קולקטיבית בוצעה [גם] נגד האינדיאנים ברחבי ארה"ב.

 מצד שני, יש כאלה המכחישים את השואה. הספר הראשון שפורסם אודות הכחשת השואה נקרא 'השלטון המוחלט'[1]  מאת המשפטן האמריקאי פרנסיס פרקר יוקי, שהוטל עליו ב- 1946 לבחון מחדש את משפטי נירנברג. הוא הפגין במהלך עבודתו את מורת רוחו ממה שתיאר כחוסר הגינות בדיונים בבית המשפט, מה שהוביל לסילוקו מתפקידו לאחר כמה חודשים!

 

בעקבות ספר זה הטיל גם ההיסטוריון המפורסם הארי אלמר ברנס מאוניברסיטת קולומביה, ספק באמת ההיסטורית של השואה ואחריו באו ג'יימס מרטין  וויליס קרטו - שניהם אמריקאים גם כן... גם חוקרים ומרצים בריטים וקנדים הכחישו שואה זו...

אלה עיקרי הטענות שהעלה זרם זה, המכחיש את השואה:

1.      השמדת שישה מיליון יהודים, כפי שטענה הציונות, היא נתון מוגזם משום שבהסתמך על הנתונים הסטטיסטיים באירופה לפני מלחמת העולם השנייה היה מספרם הכולל של היהודים שישה מליון וחצי. משמעות הדבר היא שבשואה חוסלו כמעט כל היהודים. נתוני מחלקות ההגירה באירופה סותרים זאת, ומצביעים על הגירה של מיליון וחצי יהודים לבריטניה, לשוודיה, לספרד, לסין להודו, לפלסטין, ולארה"ב בין השנים 1933-1945... ההיסטוריונים מציינים כי מספר היהודים הכולל בעולם בשנת 1938 היה 16 מיליון וחצי, ולאחר עשר שנים הוא גדל ל-18 מיליון וחצי. אם נניח לצורך הוויכוח ששישה מיליון יהודים נספו בשואה, הרי שלא ייתכן שעשרת המיליונים הנותרים התרבו בצורה כזו, המנוגדת לחוקי הסטטיסטיקה ולריבוי האנושי...

2.      אין מסמך רשמי יחיד המציין את פרטי פעולת השואה [המאמת את מה] שהציונות סיפרה.

3.      אין בסיס של אמת ב[סיקור] התקשורתי הרב אודות מחנות המעצר ומחנות המוות [הרבים]. מחנות אלה היו יחידות ייצור אינטנסיביות שנועדו לתמוך במכונות המלחמה [הגרמניות]. [כמו כן], אין בסיס של אמת במה שכונו 'תאי הגז' - שם שמו את היהודים באלפים על מנת להרעילם. אדרבא, היו אלה חדרים קטנים שנועדו ליצר [חומרי] הדברה נגד חרקים ומזיקים לחקלאות. היו שם כמה משרפות שנועדו לשריפת גופות של אנשים שמתו ממחלת הטיפואיד כתוצאה ממחסור בשירותים רפואיים.

4.      תמונות רבות שהוצגו בעולם ובמשפטי נירנברג לקוחות מהארכיון הגרמני עצמו, כאשר הגרמנים ניסו להראות את היקף התפשטות הרעב ומחלת הטיפואיד בגרמניה במהלך המלחמה. תמונות רבות אשר הוצגו [כדי להוכיח] כי היתה השמדה המונית של יהודים הן למעשה, תמונות מההתקפה העזה ביותר של מטוסי בעלות הברית על העיר דרזדן בגרמניה ב-13-15.2.1945, במהלכה הושלכו 9000 טון של פצצות על העיר שהרסו 24,866 בתים מתוך 28,410, כולל מספר רב של בתי חולים, כנסיות, בתי ספר, בנקים ומלונות.

מנקודות אלו ואחרות עולה כי הציונות העולמית השתמשה בחלק ממה שקרה ליהודים בגרמניה בתקופה הנאצית כאמצעי לבזוז את מדינות אירופה... ו[לסחוט] רגשית את העולם כדי להקים מדינה ליהודים בפלסטין. כמו כן, ברור כי קיימת הגזמה גדולה ולא הגיונית מבחינת ההיקפים שפורסמו אודות הקורבנות של מה שכונתה 'השואה' ובאמצעים בהם השתמשו נגד היהודים."[2]   [1] ככל הנראה, הכוונה לספר Imperium, אשר התפרסם לראשונה ב-1948.

[2] אל-ת'ורה (סוריה), 26.1.2010