המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
יומון איראני: האמריקאים חוללו את רעש האדמה בהאיטי
3/2/2010

 

תיאוריות קונספירציה ביומונים איראנים:

אלקאעדה והטליבאן - זרוע מבצעית של ארה"ב; ארה"ב חוללה את רעש האדמה בהאיטי

 

שני יומונים איראניים מרכזיים פרסמו לאחרונה תיאוריות קונספירציה אודות הפיגוע באנשי ה-CIA באפגניסטן וניסיון הפיגוע בטיסת נורת'ווסטרן מאמסטרדם לדטרויט, ואודות רעש האדמה הקשה בהאיטי. לדברי היומונים, ארה"ב עומדת מאחורי הפיגועים באמצעות שלוחיה אל-קאעדה והטליבאן, והיא זו שחוללה את רעש האדמה, באמצעות נשק אקלימי מתוחכם היוצר תופעות טבע בנקודות מוגדרות.

 

ג'ומהורי-י אסלאמי: אלקאעדה והטליבאן -  זרוע מבצעית של ארה"ב

בעקבות ניסיון הפיגוע בטיסת נורת'ווסטרן מאמסטרדם לדטריוט בערב חג המולד ע"י המפגע הניגרי עמר פארוק, שעבר אימונים בבסיסי אל-קאעדה בתימן, והחלטת נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לשלוח כוחות צבא לתימן, טען היומון האיראני השמרני ג'ומהורי-י אסלאמי במאמר שכותרתו "התוכנית הבריטית לבינאום המשבר בתימן" (5.1.2010), כי ארה"ב ובריטניה הנחו את הטליבן ואל-קאעדה, אותם הקימו במימון סעודיה ואיחוד האמירויות הערביות, לבצע את ניסיון הפיגוע כדי להצדיק את המלחמה החדשה שבכוונתן לפתוח במדינות אלו. היומון הפנה אצבע מאשימה גם כלפי תימן על שבירכה על ההתערבות האמריקאית והבריטית, לאחר שלא הצליחה במאבקה בחות'ים, הנתמכים ע"י איראן. להלן עיקרי המאמר:

 

"ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, עשה את הצעד הראשון לקראת בינאום המלחמה בה מקיזה תימן את דמם של השיעים ב[מחוז] צעדה [בצפ' תימן] בבקשו לכנס ישיבה של פורום בינ"ל בלונדון ב-28 בינואר 2010, במטרה [לבחון] את תפקידו של העולם המערבי בסוגיות ... המלחמה באפגניסטן ובתימן ... כדי שארה"ב, מדינות האיחוד האירופי ומדינות המפרץ הפרסי ידונו [בעניינים אלה] יחדיו.

 

ממשלת תימן, שחשה תוך כדי הדיכוי הנפשע של השיעים בשטחה כי הדבר הוא מעל לכוחה, בירכה על תוכנית הבריטים והביעה תקווה כי גיוס היכולות הבינ"ל למען תמיכה בתימן, יאפשר לה להיאבק באבטלה ולהפחית את השלכות העוני [קרי, המצוקה המובילה לטרור]. זהו שיא התמימות או ההונאה מצד ממשלת תימן שסבורה שכניסתן של המעצמות תאבות השררה אל המדינות הנחשלות תביא לרווחתן, לביטחונן, ליציבותן ולתעסוקתן, ולביעור העוני...

 

שלושה אירועים הקשורים זה בזה מתרחשים במקביל:

  1. אמצעי התקשורת המערביים מנהלים מסע תעמולה בנוגע לתקרית המפוקפקת בטיסת אמסטרדם-דטרויט, לפיה הגורם לכאורה לתקרית הוא בחור בשם עומר פארוק, מוסלמי תושב ניגריה, שנאמר עליו כי עבר אימוני טרור בתימן. באמצעות הדיווחים המפוקפקים האלה, מנסה ארגון הביון CIA [לשכנע] שיש להתמקד בדיכוי אל-קאעדה בתימן.
  2. במקביל, טוען ה-CIA כי בפיגוע הטרור בעיר ח'וסת באפגניסטן נהרגו לכאורה 7 בכירים של ה-CIA, ובכללם מפקדת הבסיס האזורי וסגנה ומאשים את הטליבאן באחריות למעשה.
  3. במסגרת אותם אירועים מפוקפקים, דיבר מפקד הכוחות האמריקאיים במזה"ת, גנרל דיוויד פטראוס, על התמקדותה של ארה"ב בתימן וציין כי תגבור הסיוע לצבאה נמצא על סדר היום של וושינגטון. לדבריו, 'ארה"ב הקצתה בשנה האחרונה 70 מליון דולר לדיכוי מתנגדי ממשלת תימן והסכום יוכפל בשנה החדשה.' [סכום] זה בוודאי אינו כולל את הסיוע החשאי שארה"ב מגישה ל[ממשלת] תימן.

 

החוליה המקשרת בין שלושת הסעיפים [האלה] שנראים כלא-קשורים, היא הודעתו הרשמית של אובמה, לפיה הפכה תימן למקום מקלט למנהיגי אל-קאעדה ולתכנון פיגועי טרור, ושיש לכאורה עדויות רבות לכך שהסוכן [האמריקאי] אומן בתימן ע"י אל-קאעדה כדי לפגע בטיסה 253 לארה"ב.

 

ישנם אולי מי שאינם מבינים את המטרות ואת התוכניות של וושינגטון במצג השווא התעמולתי הזה ... ואולם, בחינת הרקע להקמת הטליבאן ואל-קאעדה מובילה למסקנה הברורה שאלה הם שני ארגוני טרור יצירי כפיו של ה-CIA והם הוקמו בשת"פ של רשתות המודיעין של אנגליה וסעודיה במימונם הנדיב של אילי הנפט של סעודיה ושל איחוד האמירויות הערביות.

 

למרות שארה"ב שבה וטענה בשנים האחרונות, שהיא מצויה בחזית הלוחמת בטליבאן ובאל-קאעדה, היא מעולם לא הסתירה ולא העמידה בספק את תפקידה הראשי והמכונן בהקמת הטליבאן, בהנחייתו ובתמיכה בו.

 

אם נזכור  את קיומו של הקשר המרושע הזה... נבין כי הטליבאן ואל-קאעדה עדיין פועלים באופן מפתיע כ"זרוע המבצעית של ארה"ב" וכל אימת שוושינגטון זקוקה לאירוע ולפעולת טרור מיוחדת כדי להצדיק את תוכניותיה ותכנוניה החדשים, יוצאים לפתע ידיהם של מנהיגי אל-קאעדה והטליבאן באפגניסטן, בפקיסטן, בלב אירופה ואף מעל האוקיאנוס האטלנטי מהשרוול ומבצעים פעולות טרור אקרובטיות.

 

באופן זהה ניתן להבין גם את ההודעה של אובמה ... שאמר: 'זהו אינו המקרה היחיד בו היינו המטרה של מתקפת אל-קאעדה. הם תקפו אותנו כמה פעמים והרגו את אזרחינו. אנו רואים בתקרית המתוכננת הזו [של המטוס] הוכחה שיש לבחון מחדש את הביטחון הלאומי של ארה"ב, ובמיוחד להרחיב את יחסינו עם ידידינו התימנים, לעזור באימונים ובבניית היכולות של מנגנון הביטחון שלהם, ולקיים עימם שת"פ מודיעיני.'

 

מהודעה זו עולה ריחה של המלחמה החדשה ונחשף המאמץ של וושינגטון להצית משבר במוקד חדש, בתימן. בנוסף, ההכרזה המקבילה מלונדון מלמדת על המאמץ לבנאם את המשבר הזה בהזדמנות הראשונה...

 

בסיכומו של דבר, וושינגטון ולונדון תרות אחר תרוץ [שיצדיק] את התערבותן בסוגיה בתימן, [והן עושות זאת] באמצעות הדיווחים המפוקפקים האלה בדבר פעילות טליבאן ואל-קאעדה..."[1]

 

כיהאן: ארה"ב – מחוללת הרעש בהאיטי

מאמר ביומון כיהאן מה-21 בינואר 2010 חזר על תיאורית קונספירציה לפיה מחוללת רעש האדמה ההרסני בהאיטי והקור הקשה באירופה היא "האימפריה האמריקאית הציונית" המפעילה את הנשק המתוחכם בדמות המתקן לשליטה במזג האויר  HAARPהמצוי באלסקה, כדי למוטט משטרים. היומון ציטט דעות מפי מדענים עלומים כי רעש האדמה בהאיטי היה תירוץ להצבת כוחות אמריקאיים סמוך ליריבותיה – וונצואלה וקובה ואף רמז שארה"ב מבקשת להשתלט על עתודות הנפט של האיטי, באמצעות כיבושה הצבאי.

להלן קטעים מן המאמר:[2]

 

"אמריקה ביצעה את רעידת האדמה בהאיטי באמצעות שימוש בנשק סודי 'הארפ' HAARP. לפי דיווח אתרי [האינטרנט] alterinfo..., סבורים מדענים רבים מרחבי העולם כי רעידת האדמה [שעוצמתה] 7.3 בסולם ריכטר, בהאיטי, בוצעה בסיוע [נשק] המערכת האקלימית HAARP. 

 

בעזרת הנשק הסודי הזה יצרה 'האימפריה האמריקאית-ציונית' גל קור יוצא מגדר הרגיל כדי לנטרל את מאמצי המתנגדים ברחבי העולם לתופעת התחממות האקלים בכדור הארץ, ואף הכינה מיד את רעידת האדמה ה'הרסנית' בהאיטי כדי [שתוכל] להציב את אוניות המלחמה שלה בים הקריבי למטרה הסופית שלה, כיבוש קובה וונצואלה. קבוצת אחרת של מדענים, המאשימה אף היא את אמריקה בשימוש בנשק HAARP, רואה בעתודות הנפט הרבות של האיטי, שאינן פחותות מאלו של וונצואלה, סיבה לקיום רעידת האדמה בהאיטי ולכיבושה הצבאי המהיר.

 

בהדגישם, כי ללא ספק השתמשה אמריקה בנשק HAARP בהאיטי, מצביעים המומחים האלה על הצהרת זביגנייב בז'יז'ינסקי, יועצו לשעבר של [הנשיא האמריקאי] ג'ימי קרטר ויועצו הנוכחי של [הנשיא] אובמה, שתאר את HAARP כנשק לערעור [משטרי] המדינות שאינן בעלות בריתה של וושינגטון. לדברי בז'יז'ינסקי, 'הטכנולוגיה מציבה בידי המעצמות שיטות באמצעותן הן יכולות לפתוח במלחמות מהירות ומפתיעות מבלי שכוחות הביטחון שלהם יהיו מודעים לכך כלל.' הוא הוסיף: 'יש לנו שיטות באמצעותן אנו יכולים ליצור שינויים במזג האויר, ובכלל זה בצורת וטורנדו, ובכך להחליש בפועל כוח של אויב מסוים ולאלצו לקבל את תנאינו.' ...

 

המומחים שואלים את עצמם איך רעידת אדמה חזקה כזו התרחשה רק בנקודה קטנה מבלי שאזורים קרובים אליה כמו הרפובליקה הדומיניקאנית אפילו לא ירגישו בה ומבלי שייווצר שום צונאמי? זאת בשעה שאף מומחה בעל שם לא הזהיר בתקשורת בצפון אמריקה ובקריביים ערב המאורע מפני התרחשותו בעוצמה כזו.

 

הכוחות הימיים של ארה"ב כבשו כבר כעת את האיטי ואת הבנק המרכזי שלה שהוא בסיס למכבסת כספים במדינה הזו. מרגע הגעתם להאיטי, הכוחות האמריקאים אינם מתירים לאף מתנדב להיכנס למדינה הזו, משבשים את הגשת הסיוע לעמ[ה] ונטלו את היוזמה [להגיש סיוע לנפגעים] ממדינות אחרות, ובהן צרפת...

 

ניתן לומר כי מערכת ה'הארפ' היא נשק אקלימי, אשר באמצעות שיגור [פרץ] אנרגיה בלתי רגיל אל שכבת היונוספירה, וקביעת קצב המולקולות שלו ... היא יכולה לגרום בנקודת מסויימת שיבושי [אקלימיים] כגון בצורת, הורדת גשם ושלג, קור עז, צונאמי, טורנדו, רעידות אדמה וכו'.

 

נשק אקלימי זה נמצא בידי קבוצה צבאית-תעשייתית של ריבוני/אדוני העולם...

 [1] בדיון בתחנת הטלוויזיה הפרסית באנגלית, Press TV, העלה עבד אל-עלים מוסא, האמאם של מסגד 'אסלאם' בוושינגטון הבירה, טענות דומות. לדבריו, אל-קאעדה ואוסאמה בן לאדן הם חבריה של ארה"ב ו-90% מהפיגועים [המיוחסים למוסלמים] מבוצעים על ידי ובסיוע המוסד הישראלי והממשל האמריקאי תוך האשמת האסלאם, כדי לעצור את צמיחת התנועה האסלאמית ולהצדיק כיבוש של שטחים אסלאמיים. מוסא שלל כל קשר בין המפגע הניגרי לבין האסלאם וטען כי ההיסטוריה האמריקאית מלאה במעשי גזל והונאה וארה"ב נקטה בדרכים שהיא נוקטת כיום כדי לכבוש את אריזונה, ניו-מקסיקו וקליפורניה. ראה קליפ ממרי  http://www.memritv.org/clip/en/2326.htm

בטורו ביומון הסורי הממשלתי אלת'ורה שפורסם ב-4.1.2010, העלה אחמד צ'וא תהיות בנוגע לזהות העומדים מאחורי ניסיון הפיגוע במיוחד נוכח הצלחתו של המפגע לעבור את אמצעי הביטחון המשוכללים.

[2]  כיהאן (איראן), 21.1.10