המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
אל-גומהוריה: "העם הפלסטיני כולו צריך לדבוק בהתנגדות"
7/8/2009

אל-גומהוריה: "העם הפלסטיני כולו צריך לדבוק בהתנגדות"

 

בעקבות הצהרותיו של יו"ר הרשות, מחמוד עבאס, בוועידת הפת"ח השישית, בדבר זכותם של הפלסטינים לדבוק בהתנגדות[1], פרסם היומון המצרי הממסדי אל-גומהוריה מאמר מערכת קצר התומך בעמדה זו וקורא לפלסטינים לדבוק בהתנגדות כדי להשיב את זכויותיו. להלן תרגום המאמר:

 

"הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, אבו מאזן, עורר את חמתם של הגזענים הקיצוניים בישראל, כאשר דיבר מול וועידת הפת"ח על זכותם של הפלסטינים בהתנגדות (מקאומה), אם נכשל תהליך השלום בהשבת זכויותיו ההיסטוריות של העם הפלסטיני, ובראשן – [החזרת] האדמה שנגזלה, הקמת מדינה [פלסטינית] עצמאית ושיבת הפליטים.

 

הגזענים הכועסים בישראל משלים את עצמם שהעם הפלסטיני הניח את הנשק, שבו אחז בחוזקה לאורך מאבקו המפרך והאציל, ונכנע לתעתועי השווא של תהליך השלום ולדיבורים על משא ומתן. העם הפלסטיני לא הרוויח [מתהליך השלום עם ישראל] דבר מלבד מאבקים בין החברים לנשק, אשר נחלקו בין לוחם לבין נושא ונותן. זאת בשעה שהגזענים הישראלים מרוויחים זמן לביצוע תכניותיהם לייהוד ירושלים, להשתלטות על הגדה באמצעות התנחלויות ולהשלכת מי שמכונים [ע"י ישראל] ערביי ישראל אל מחוץ לקו הירוק.

 

לעם הפלסטיני כולו אין מנוס מלדבוק בהתנגדות, [שכן אם יעשה זאת,] הוא יהיה כמו כל העמים המדוכאים אשר השיגו בכוח את חירותם והשיבו את זכויותיהם באמצעות עמידה איתנה, מאבק ואחדות..."[2]

 

         [1]  על הצהרותיו של יו"ר הרש"פ ושל בכירי פת"ח נוספים ערב וועידת הפת"ח בעניין ההתנגדות והמאבק המזוין, ראו דוח ממרי

[2]  אל-גומהוריה (מצרים), 7.8.09

תגיות