המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
ראיון עם מכחיש השואה רוז'ה גארודי
11/2/2000

ראיון עם מכחיש השואה רוז'ה גארודי

 

הוגה הדיעות הצרפתי שהתאסלם, רוז'ה גארודי, אשר הואשם באנטישמיות ובהכחשת השואה ונשפט לתשעה חודשי מאסר על תנאי ולקנס של עשרת אלפים פרנקים צרפתים היה אורח הכבוד של יריד הספרים הבינלאומי בקאהיר (26.1-3.6.2000).

 

היומון המצרי הממסדי "אל-אהראם" ראיין את גארודי וביקש את התייחסותו לכינוס הועידה הבינלאומית בנושא השואה בשטוקהולם (בסוף ינואר 2000).

 

לדברי גארודי, "כינוס ועידה מעין זו הוא מעשה מביש. זהו 'אפרטהייד של מוות', כלומר 'הפרדה גזענית' בין קורבנות מלחמת העולם השניה, שהרי מוציאים מן הכלל קבוצה אנושית אחת ומפנים כלפיה את אור [הזרקורים] על מנת להשריש אותה בזכרון העמים, וזאת תוך כדי התעלמות מכל [הקבוצות] האחרות.

 

במלחמת העולם השניה מצאו את מותם חמישים מליון איש וביניהם מליון יהודים. מספר זה קטן בהרבה ממספר ההרוגים הרוסים, למשל ,כמו גם ממספר ההרוגים הארמנים והצוענים. לפיכך, בושה היא לעשות 'אפרטהייד של המוות'. חשוב לכבד את זכרם של כל הרוגי המלחמה, אולם בחירת קבוצה אחת מבין כל ההרוגים, כשהצידוק לכך הוא שהמאפיה העולמית מדברת בשם העם היהודי, איננה דבר הגיוני.

 

לא אמרנו מעולם שאנו נגד העם היהודי, או נגד הדת היהודית ואיננו אנטישמים. אולם כאן אנו  [עוסקים] בעניין של מאפיה..

 

מיסדי [מדינת ישראל] היו חייבים למצוא צידוק לכיבוש האדמות והם מצאו צידוק אגדי: הבטחה אלוהית [שנתנה ליהודים] לגבי אדמות אלו. אגדות אלו נמשכו עד מלחמת העולם השניה [שאחריה] הם טענו כי ששה מליון יהודים נרצחו. ואולם, התעודות ההיסטוריות היהודיות, אשר פורסמו על ידי אירגונים יהודיים בארה"ב, מציינות כי בזמן שבו משל היטלר בכל אירופה היו באירופה שלושה מליון יהודים בלבד ולכן כיצד יתכן שנרצחו ששה מליון?!

 

מה שחשוב כיום הוא שהציונים מנצלים כל זאת כצידוק לחיסול הפלסטינים. אינני משתייך לאלו הגורסים כי יש לחסל את מדינת ישראל, שהרי היא קמה... בהתאם להחלטת האו"ם ועל סמך חוק בינלאומי. זכותה של מדינה זו להמשיך [להתקיים] ולשמור על בטחונה, אולם איך היא יכולה לדרוש את בטחונה בזמן שהיא מאיימת על ביטחון שכניה וכובשת כעת את הגולן, את דרום לבנון, את הגדה המערבית ואת פלסטין. אין לה זכות לדרוש את בטחונה בזמן שהיא מאיימת על בטחון האחרים."

 

בהמשך הראיון נשאל גארודי "כיצד ניתן ללחוץ על ישראל?" לדבריו, "לא ניתן ללחוץ על ישראל משום שברשותה כוח רב והוא ארה"ב. ללא סיועה של ארה"ב, ישראל לא תתקיים [ולו] ששה חודשים. כבר כתבתי באחד מספרי", הוסיף גארודי, "כי ארה"ב היא קולוניה ישראלית, משום שכל בעלי התפקידים הבכירים בממשל האמריקני הם יהודים, החל משר ההגנה וכלה בשרת החוץ, כולל שלושת הבכירים בסוכנות הביון המרכזית ושבעה מבין אחד עשר חברי מועצת הביטחון..."

 

לשאלה "כיצד יכולים העמים הערביים ללחוץ על ארה"ב" השיב גארודי "להחרים כל דבר אמריקני. החל מנשק וכלה בסרטים..."[1]

 


[1] אל-אהראם, 6.2.2000.