המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר בסוריה על שלילת נורמליזציה עם ישראל
5/1/2000


התנגדות לנורמליזציה בעיתונות הסורית

 

תחת הכותרת "השלום הציוני" כותב זביר סלטאן בשבועון "אל-אסבוע אל-אדבי", בטאון אגודת הסופרים הערביים בדמשק, באחד בינואר 2000:

 

"...האירועים שהתרחשו בעקבות הסכמי קמפ-דיוויד הידועים לשמצה הוכיחו כי השלום של הציונים הוא אחת מצורות המלחמה שהם מנהלים כנגד הערבים והמוסלמים והוא מהווה השלמה למטרותיה של התוכנית הציונית, אולם בדרך חדשה שהינה שונה משיטות המלחמה המסורתית בהן משתמשים בצבא ובכלי מלחמה. זהו סוג [מלחמה] חדש העוטה כפפות לבנות שבתוכן [מסתתרות] ציפורני השטן.

 

מי שבוחן מחדש את סוגיית יחסי הנורמליזציה בין מצרים, ירדן והרשות הפלסטינית לבין האויב הציוני, מוצא כי זה האחרון לא הניח את נשקו אלא השתמש בו נגד מי שהתפייסו עמו והגיעו עמו להסכם...

 

ניקח לדוגמא את מצרים, שהיא המדינה הערבית הראשונה שהגיעה להסכם עם הישות הציונית,  ונבחן את הדרכים השטניות הנאלחות בהן השתמשה [הישות הציונית] כדי להרוס את החברה [המצרית] את כלכלתה ואת כוחה הצבאי, החומרי ,הרוחני והתרבותי.

 

למרות שיש שגרירות ציונית בקהיר וישנם עשרות או מאות הסכמי תיירות, כלכלה ותרבות עם הישות הציונית ו[מתקיימים] ביקורים הדדיים ברמות הגבוהות ביותר בין שני הצדדים, הרי שמראשית דרכה היותה השגרירות מאורה של מרגלים. [בעובדה זו] הכירו הבכירים הציונים שניהלו שגרירות נאלחה זו [וזאת] החל מן המשלחת הציונית הראשונה שבאה לקבוע את מקום השגרירות לאחר הסכמי קמפ-דיוויד.

 

אחר כך הוקם מה שמכונה "המרכז האקדמי למחקרים ישראלים" אשר קנה את מחקריהם של רפי הרוח [הכוונה לחוקרים המצריים] אודות החברה המצרית, הכלכלה, התרבות ואפילו עניני המשפחה המצרית, הנישואין, הגירושין, הצבא, האבטלה וכדומה... מבחינה חיצונית זהו מחקר אקדמי ואילו מבחינת התוכן מדובר בריגול וברקיחת מזימות ציוניות להרס מבנה חברה המצרית...

 

הקורא זוכר בודאי חלק משיטות אלו ובהן הפצת ה'איידס' במצרים באמצעות נערות יהודיות יפות שבאו מישראל כשהן לוקות במחלה כדי למכור עצמן לצעירי מצרים המחפשים תענוגות. המשטרה המצרית תפסה רבות מהן ופרסמה סיפורים על מעשים אלו בעיתונות המצרית.

 

שלטונות מצרים גילו מתנות ציוניות לילדים בדמות מסטיק עם ציורי חיות. בדיקת [המסטיק] העלתה שהוא גורם לילדים לעקרות סופית. כמו כן חולק לצעירים באוניברסיטאות מסטיק מעורר תשוקה מינית...

 

יש מי שזוכר [גם] את דברי משרד התיירות הציוני ביוני 1997 כי הציונים שולחים למצרים אחת עשרה ספינות שעשועים וקזינו ישראליות להפלגות סדירות של משחקי מזל ומין. המיניסטריון הציוני לא התבייש לומר בגאווה כי ישראל גרפה מספינות אלו מיליארד דולר בשנה.

 

הציונים לא הותירו שיטה נאלחת אחת שלא נצלו כדי לזעזע את החברה המצרית, אפילו בענייני דתה ואמונתה. האם אין לחלק מן הצעירים דת חדשה המכונה דת השטן הדוחה את הקוראן והברית החדשה ומקדשת את השטן? לפולחן זה קמו קבוצות [מאמינים] בקהיר ובאלכסנדריה והן כוללות בני אליטה מקרב כוכבי החברה המצרית.

 

הישות [הציונית] ברכה על בואם [לישראל] של חבורות טרוריסטים המבוקשים על ידי שלטונות מצרים והאוניברסיטאות הציוניות נפתחו בפני צעירים מצריים שאינם מסוגלים להיכנס לאוניברסיטאות המצריות, וזאת על מנת שילמדו באוניברסיטאות ציון ויסיימו [את לימודיהם] כמרגלים בעלי מחשבה ציונית וזהות ערבית מצרית. מה שנחשף במשפטו של המרגל הציוני עמאד עזאם [כך במקור] מצביע על המאמץ הציוני לגייס את צעירי מצריים לרגל נגד ארצם.

 

אפילו אדמת מצרים לא ניצלה מן המלחמה השטנית שמנהלת הציונות [נגד הערבים] ועשרות טונות של זרעים נשלחו [למצרים] בעסקאות חקלאיות עם הישות הציונית. אולם, זרעים אלו הרסו את האדמה המצרית וחלק ממנה איבד את פוריותו.

 

אין תימה, איפוא, שאנשי הכבוד הערביים ועמם רוב עמנו במצרים מפנה אצבע [מאשימה] אל האויב הציוני בנוגע לפשע הפלת המטוס המצרי בשמי ארה"ב, משום [שבמטוס] היו 33 קצינים בדרגות צבאיות שונות, רובם טייסים שסיימו להתאמן על מטוסי קרב חדישים ביותר ואשר לדעת הציונים הם מהווים איום על ישותם ועל מטרתם להחליש את הערבים ולשתק את יכולתם [הצבאית]. הציונים מחו בפני העולם וארה"ב על עסקאות נשק עם מצרים למרות שהם יודעים כי הנשק שבידי מצרים לא משתווה כלל למצבור הנשק של האויב הציוני ולמרות זאת הוא איום בעיני האויב הציוני.

 

האויב הציוני אינו בוחל בשום פשע כנגד הערבים ובמיוחד כנגד מי שהוא סבור שהם מהווים איום עתידי כנגדו. נזכיר לקורא את המקרה שבו... נהרג הסטודנט אחמד אל-ג'מאל באוגוסט 1996 בלונדון והעיתונים הצביעו על כך שאצבעותיו של המוסד הציוני מאחורי הרצחו. הסיבה לרציחתו היתה שהסטודנט הגיש הצעת דוקטורט בתחום הגרעיני והצליח להמציא שיטה חדשה... בתחום תעשיית הנשק הגרעיני. ההמצאה נחשבה לפיתוח חדש בעולם הנשק הגרעיני ומספר שוטרים בריטיים שהמוסד קנה אותם רצחו אותו...

 

מי שרוצח סטודנט שגילה פיתוח חדש בתחום הגרעיני [אפילו] מבלי ליישמה עדיין -- כיצד לא ירצח 33 קצינים שסיימו להתאמן על המטוסים החדישים ביותר [מה גם שהם] לא היו לבדם אלא היו עמם קציני מודיעין מצרים על אותו המטוס. הריגתם נחשבת בעיני הציונים לניצחון עצום לישותם.

 

הציונות ששונאת את הערבים  ללא הבחנה ומבטאת זאת בהפגנות הנראות על מסכי הטלביזיה קוראת להרוג את הערבים בתל אביב, בירושלים הכבושה או בנתניה. הגהינום הציוני שורף את כולם הן את מי שמתנגד [לו] והן את מי שנכנע, מקיים נורמליזציה ומוכר [את עצמו]. הציונים ישתדלו  ליישם את החלום התנ"כי בדבר הקמת הישות הציונית מהפרת ועד הנילוס יותר ויותר ככל שיגדלו מידות הנייר של ההסכמים וככל שיתרבו תמונות נשיקות הנורמליזציה על מסכי הטלוויזיה..." 

תגיות