המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
"הייל בוש" - ברכה נאצית לבוש ביומון לבנוני
26/11/2002

 

"הייל בוש, אמריקה מעל הכל" - ברכה נאצית לבוש ביומון לבנוני

 

תחת הכותרת "'הייל בוש' – אמריקה מעל הכל"[1] כותב עבד אל-חמיד פאח'ורי ביומון הלבנוני הפרו-סורי "אל-ספיר"[2]:

 

"הו שליט כדור הארץ, כמו קודמיך פרעה, נבוכדנצר, אלכסנדר [מוקדון], נירון, ג'ינ'גס ח'אן והיטלר, אנו, שליטי העולם, מגישים לך את כניעתנו ואת נאמנותנו המוחלטת בשמנו ובשם עמינו לרגל ניצחונך המזהיר בבחירות של ארצכם האדירה ולרגל העובדה שכפית את רצונך שאין להשיבו ריקם על מועצת הביטחון, שקיבלה את ההחלטה [בעניין שיגור פקחי הנשק] כהכנה לקראת מלחמתך נגד עיראק, דבר המוכיח את ראייתך החודרת וארוכת הטווח ואת נכונות העקרונות אשר על פיהם אתה שולט.

 

הייל בוש, אמריקה מעל הכל!

 

אנו מודים בענווה כי אתם מייצגים את האמת, הצדק, הדמוקרטיה, החירות, השוויון וההומניות בצורתם המפוארת ביותר לאורך [כל] הדורות. המלחמות שנאלצתם לנהל בקוריאה, וייטנאם, אפריקה, יוגוסלביה, עיראק ואפגניסטאן, ההפיכות שתכננתם באזורים שונים בעולם והתנקשויותיכם בחייהם של כמה מנהיגי מדינות התבצעו רק משום שהם לא צייתו לכם והצטרפו, למרות חולשתם, אל ציר הרשע שחוסל או יחוסל בעתיד.

 

הייל בוש, אמריקה מעל הכל!

 

אנו תוהים באיזה תואר לכנותך: קיסר היקום, סולטאן כל הזמנים, השאה של כל הדורות? כל אלה תארים שאינם הולמים אותך. חי אללה, אילולא התגלות הדתות המונותיאיסטיות היינו הופכים אותך לאל כפי שהפרעונים והרומאים נהגו לעשות [ביחס למנהיגם]. מעולם לא דברת מבלי שהחוכמה שפעה מפיך, ולא עשית דבר מבלי שטובת האנושות היתה נר לרגליך. הרגת מיליוני בני אדם רק כדי להציל מיליארדים אחרים מהרוע שהם מייצגים. די לאדם להביט בך מדבר ונואם כדי לראות את האצילות והעוז על פניך ולקלוט את המבט הטהור הזה למרחקים ואת חצי החיוך הקורן המבשר על מטרותיך הנעלות ועל האופטימיות שלך להנהיג את האנושות לעבר האידאל שאתה מאמין בו.

 

הייל בוש, אמריקה מעל הכל!

 

גם אם אתם עדיין מתמודדים עם מספר מוקדים קטנים שעדין מסיחים אתכם, ולו באופן חלקי, מדאגתכם המבורכת לעתיד האנושות, כמו עיראק, קובה, צפון קוריאה, וכמעט שכחנו [להזכיר] את פלסטין אשר חבורה מבניה ממשיכה להדריך את מנוחתכם באינתיפאדה המוזרה ביותר מסוגה כשהם אינם שועים לשום הגיון שמטיפים לו בעלי הבינה הערביים והם רבים מאוד, הרי שאנו יודעים בודאות שאתם תמגרו את כולם בהגיון הכוח הצודק שאתם שולטים באמצעותו.

 

הייל בוש, אמריקה מעל הכל!

 

אנו קונים נשק ממפעליכם כדי להביע את כניעתנו המלאה, להגדיל את הרווח של חברותיכם, כדי ליצור תעסוקה לעובדיכם ועל מנת להעניש את עמינו למען ייראו וייראו אם ימרדו בנו או בכם. אנו ממשכנים בידכם את אוצרות הטבע שלנו ואחר כך אנו לווים מן הבנקים הבינלאומיים שאתם שולטים עליהם. אנו פותחים את שווקינו לסחורותיכם בשם חופש המסחר העולמי על חשבון  החקלאים והפועלים שלנו ואנו מאפשרים לכם לשנות את תרבותנו ואף לגרום לאובדנה, כולל פיקוח על מחשבותינו והשמטת מה שאתם מוצאים לנכון [מתוך כתבינו], כתיבה מחדש של ההיסטוריה שלנו ושינוי תוכניות הלימודים שלנו, אפילו בענייני דת. כל זאת על מנת שנתמזג עם הגלובליזציה או האמריקניזציה אשר ללא ספק היא שיא [השאיפות] בעולמנו המודרני.

 

לפיכך אנו מחדשים את שבועת האמונים שלנו לכם, אנו מרכינים את ראשנו ומרימים את אגרופינו מולכם כדי לומר בקול חזק אחד: 'הייל בוש, אמריקה מעל הכל'."

 


[1]  על משקל הברכה הנאצית: "הייל היטלר" והסיסמא הנאצית: "גרמניה מעל הכל" (Deautchland uber alles).

[2] אל-ספיר (לבנון) 21.11.2002.