המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בעל טור מצרי סוקר את "מזימות היהודים"
23/6/2002


בעל טור מצרי סוקר את "מזימות היהודים"

הדמוניזציה של דמות היהודי, של הציונות ושל ישראל מאפיינת את כתיבתם של מעצבי דעת קהל רבים בעולם הערבי. דוגמא לסוג זה של דמוניזציה היא מאמרו של בעל טור בשבועון המצרי הממסדי "אוקטובר"[1], גנרל בדימוס חסאם סוילם, בו הוא סוקר את "מזימות היהודים" מאז ימי הביניים ועד מלחמת העולם השניה ומטיל עליהם את האשמה גם לרדיפות ולגירושים שהיו מנת חלקם.

 

תחת הכותרת "מדוע גירשה אירופה את היהודים" כותב חסאם סוילם:

"לכל אורך ימי הביניים, מאז ימי שלטונו של הקיסר הביזנטי יוסטיניאנוס ועד לימי היטלר בגרמניה, ניסו שליטי אירופה לשים קץ למעשי האלימות, הברבריות, השחיתות, חרחור המדנים ומעשים אחרים שנהגו היהודים לעשות בחברות האירופאיות, ואשר הם עדיין נוהגים לעשותם. כמו למשל, שליטה במערכות המטבע, במשרדי האוצר, בבנקים ובמונופולים המסחריים, שליטה שגרמה לפשיטות רגל ולחורבן כלכלי נרחב. זאת לצד הפצת הסמים, הזנות, הסחר בנשים כשפחות מין והפצת האלכוהול לסוגיו. הם גם קנו להם מונופול על הסחר בזהב ואבני החן, עסקו במתן שוחד לשליטים וסחטו אותם לכל אורך ההיסטוריה.

 

היהודים עמדו מאחורי התפרצותן של מלחמות וסכסוכים פנימיים. הדבר עורר כנגדם את השלטונות ואת עמי אירופה והם גירשו אותם והרגו בהם... כך, למשל, צבאות הצלבנים - בעת התקדמותם מארצותיהם באירופה אל המזרח - נהגו לעבור בקהילות היהודים שבאגן נהר הריין להרוג בהם ולשרוף את בתיהם כמעשה של התקרבות לאל. כאשר נכנסו הצלבנים לירושלים הם אספו את היהודים באחד מבתי הכנסת ושרפו אותם. מצבם של היהודים ברוסיה לא היה טוב יותר.

 

בעת שחשף מלך צרפת בשנת 1253 את מזימות היהודים הוא גירש את כולם לאנגליה, שבה הם הפכו לאימפריה פיננסית גדולת ממדים, ששמה לה למטרה להשתלט על הכלכלה האנגלית. הדבר הביא את המלך אדוארד הראשון לקבוע 'תקנות מיוחדות ליהודים', במטרה לצמצם את שליטתם של המלווים בריבית היהודים על התושבים האנגלים. אולם היהודים עברו על חוקים אלה ואז החליט המלך לגרשם מאנגליה. מעשה זה גרם לתחילת 'הגירוש הגדול של היהודים', כפי שהוא נודע לאחר מכן בהיסטוריה האירופאית.

 

סערת הגירוש עברה על היהודים בכל ארצות אירופה... בשנת 1306, זמן קצר לאחר סיום מלחמות הצלבנים, שבה צרפת וגירשה אותם. לאחריה הלכו גרמניה בשנת 1348, הונגריה בשנת 1360 בלגיה ב- 1370, סלובקיה ב- 1380, אוסטריה ב- 1420, הולנד ב- 1444, ולבסוף ספרד ב-1492, שבה נערכו להם משפטי האינקביזיציה, שחשפו את ניסיונותיהם לחדור [לתוככי החברה הספרדית] תחת מסכה נוצרית בשיטת "הסוס הטרויאני".

 

תוצאת הגירוש הכולל של היהודים היתה התקבצותם באזורי הגבול המערביים של רוסיה על חוף הים הבלטי, באזורים הידועים כשלוש הרפובליקות הבלטיות: לטביה, אסטוניה וליטא, שכיום היהודים מהווים את החלק הארי של אוכלוסייתן. המיעוט היהודי שנותר בארצות אירופה הצטופף ברבעים מיוחדים המכונים גיטו. כאן הטילו עליהם הממשלות האירופאיות קיום של בידוד והסגר, שהביאו לצמיחת השנאה, החמדנות והנקמנות בנפשותיהם. בקרב קהילות היהודים נוצרו אגודות המאסונים תחת שמות שונים...

 

מזימות יהודים להשתלט על אירופה הביאו לידי התפרצותן של מהפכות אזרחיות ומלחמות ולהצתת מהומות פנימיות. אחד מאירועים אלה היה מהפכת קרומוול כנגד המלוכה האנגלית בשנת 1649, אשר נכשלה לאחר שהיהודים סיבכו את אנגליה במספר מלחמות באירופה. לאחריה פרצה המהפכה הצרפתית ב1788, שהיהודים תכננו בהסתמך על החלטות הוועידה הראשונה של רבני היהודים וגדולי המלווים בריבית, שנערכה על ידי  רוטשילד הראשון בשנת 1773 במטרה להשתלט על משאבי העולם. החלטות הוועידה כללו 24 פרוטוקולים, למשל: 'חובה עלינו לעקור את האמונה באל מליבותיהם של הגויים... נסיח את דעתם של העמים באמצעות שעשועים מסוגים שונים, נפיץ ספרות כפירה וטומאה... נסייע להרוס את המשפחה ולהחריב את כל היסודות המוסריים'. [הכוונה לפרוטוקולים של זקני ציון].

 

בשעה שחוקי המהפכה הצרפתית ערבו לשוויון היהודים ולשחרורם ממגבלות, עסקו היהודים בפעולות רכישה נרחבות של נכסים פרטיים וציבוריים וספסרו בהם, תוך שהם מנצלים  את פעולות ההלאמה של נכסי המלוכנים, האצולה וכל אותם גורמים שהמהפכה גירשה, עד כדי כך שהם ספסרו בנכסיה המופקעים של הכנסייה ובנכסי הציבור. הם העבירו נכסים אלו אל מחוץ לצרפת והדבר הביא לגל אדיר של איבה כלפיהם באותה העת.

 

היהודים עמדו מאחורי עליית נפוליאון בשנת 1775 ולאחר מכן עמדו מאחורי נפילתו בשנת 1815. אילי ההון היהודים עמדו גם מאחורי המלחמה בין האמריקנים לבין האנגלים בשנת 1775, שנסתיימה בעצמאות אמריקה בשנת 1776. אחר כך הגיע השלב השני של השתלטותם על מקורות העושר וההון באמריקה. הם הקימו את 'הבנק של אמריקה' בשנת 1811 ולאחר מכן הציתו את מלחמת האזרחים בין הצפון והדרום בשנים 1861-1866...

 

בשנת 1784 חשפה ממשלת בוואריה מסמך חשוב שנודע בהיסטוריה בשם "הפרוטוקולים של זקני ציון". את המסמך חיבר רב גרמני… בשנת 1770 והוא מומן על ידי רוטשילד, כהכנה להשתלטות היהודים על העולם באמצעות החרבת הממשלות והדתות, הפצת אנרכיה ומהפכות, הצתת מלחמות, השתלטות על עושרם של עמים ומדינות, הפצת מעשי תועבה בקרב הדור הצעיר, השתלטות על שליטי המדינות וסחיטתם באמצעות שתילתם של יועצים ושרים  יהודים במשרדיהם. ממשלת בוואריה הזהירה את מדינות אירופה מפני תכנית זו ואולם שליטת היהודים על משרדי האוצר והממשל [במדינות אלה] מנעה את נקיטת אמצעי הזהירות הדרושים...

 

מלחמת העולם הראשונה... פרצה בהוראת היהודים. הם [גם] הצליחו לסבך את אמריקה במלחמה כשהפיצו את הידיעה כי הגרמנים הטביעו ספינה אמריקנית... במהלך המלחמה הכשירו היהודים את הקרקע לעליית הקומוניזם והנאציזם בעת ובעונה אחת. ההכנה לכך החלה באמצעות היהודים הגרמנים קארל מרכס ו[פרדריך] אנגלס בשנת 1848, בעת שפרסמו את המניפסט הקומוניסטי בלונדון. באותו זמן, בשנת 1859, פרסם יהודי גרמני אחר, קארל ריטר, את השקפת עולמו ההפוכה אודות הנאציזם, שלפיה ביכולתו של הגזע הארי להשתלט על אירופה והעולם כולו. בפועל, הצליח הקומוניזם להשתלט על רוסיה בשנת 1917 ואילו הנאציזם השתלט בשנות השלושים [על גרמניה] ושתי התנועות התנגשו במלחמת העולם השניה, כפי שתוכנן בתכנית היהודית.

 

ניצחון בעלות הברית במלחמת העולם הראשונה הביא לתבוסת גרמניה ולכניעתה בהסכם ורסאי בשנת 1918. הסכם זה היה אחת הסיבות לפרוץ מלחמת העולם השניה, שכן ההגבלות, שהטילו בעלות הברית על גרמניה בהוראת היהודים, הציתו את אש האיבה והמהפכנות בלב הגרמנים והביאו לדריכת כוכבו של היטלר בשנות ה-30'.

 

עוד קודם לתבוסת גרמניה במלחמת העולם הראשונה התמוטטה האימפריה העות'מנית. בשיא עוצמתה של אימפריה זו הצטבר בידי היהודים עושר שעלה על זה שבידי הסולטנים... כמאל אתאתורכ (בן מזרחי) [כך במקור] הכריז על הרפובליקה [התורכית] בשנת 1923, ובאותה העת היו היהודים לבדם בעלי מקורות עושר ללא גבול.

 

אם נשוב לבחון את תוכניתה של הציונות העולמית להקים את ישראל, נמצא כי היא   גובשה כבר בתוכנית שהונחה בידי הקונגרס הציוני הראשון בבאזל שבשוויץ בשנת 1897 בהנהגת הרצל שהצהיר על הקמת מדינת ישראל בפלסטין. אולי לא הרבה יודעים כי הרצל הגיע בעצמו לביקור חשאי במצרים בשנת 1903 כדי לפקח על הקמת התנחלות ציונית בסואץ...

 

כתוצאה מהגשמתה של תוכנית ועידת באזל במהלך מלחמת העולם הראשונה, השיגו היהודים בשנת 1917 את הצהרת בלפור שהבטיחה להקים עבורם בית לאומי בפלסטין. ההבטחה הוענקה בתמורה לכך שבריטניה תקבל לידיה את סודות ייצורו של חומר כימי  (אציטון) מידי חיים ויצמן  - נשיאה הראשון של מדינת ישראל שגנב סודות אלה ממדענים רוסיים ומכר אותם לבריטים. אלו הכניסו את הסודות לתעשיית ייצור חומרי הנפץ, דבר שהביא לשיפור משמעותי ביכולת ההרס שלהם.

 

כתוצאה מהצהרת בלפור פתחה בריטניה את השערים להגירת היהודים לפלסטין. כן [פתחו את שעריהן להגירה] יתר מדינות אירופה, במיוחד פולין, רומניה, צ'כוסלובקיה וכן אמריקה. הדבר לא נעשה מתוך אהבה ליהודים, אלא כתוצאה מן הרצון להיפטר מסרטן שנכרך כטבעת על אירופה ואמריקה. הם לא מצאו ארץ [אחרת] זולת פלסטין, שתוכל לקבל אליה פסולת אנושית רעילה זו הקרויה בשם יהודים.

 

[תחת שלטון המנדט] בריטניה הקלה על היהודים להשתלט על אדמות הארץ [וליטול אותן] מידי בעליהן הפלסטינים... כמו כן היא הקלה עליהם לתקוף את התושבים הערבים, לגרשם מאדמותיהם ולהקים עליהן התנחלויות. בנוסף לכך, נשק מארצות אירופה הוזרם לכנופיות היהודיות בפלסטין.

 

במלחמת העולם הראשונה, ועוד קודם לכן, נהנו היהודים ממשקל כלכלי וחברתי גדול בגרמניה והיה להם מונופול על מגזרים כלכליים ומדעיים נרחבים. דבר זה הוא שהעניק להם את ההעזה להציע לקייזר הגרמני במהלך המלחמה בשנת 1916 כי יקימו להם בית לאומי בפלסטין. הקייזר מצדו העלה את ההצעה היהודית לבעלת בריתו העות'מנית, אלא שהבקשה היהודית נדחתה על הסף. לפיכך, הטו היהודים את מאמציהם לכיוונה של אנגליה, שהעניקה להם את הצהרת בלפור... בתנאי שתימשך תמיכת היהודים בבעלות הברית כנגד גרמניה. כך החלו היהודים בסדרת מעשים שזעזעו את גרמניה מפנים. הם הפיצו שמועות על תבוסת גרמניה במלחמה, בניגוד למה שהתרחש במציאות. הם הצליחו למשוך את אמריקה למלחמה כפי שהבהרנו, והמיטו חורבן על הכלכלה הגרמנית, ספסרו במטבע הגרמני, הפיצו בגרמניה הפקרות על ידי החדרת הקומוניזם לתוכה וניסו לרצוח את המנהיג ביסמארק.

 

היטלר הרגיש כי היהודים מסוכנים לא רק לגרמניה אלא לכל מדינות אירופה. הוא ניסה לכרות ברית עם בריטניה כדי להיאבק בסכנותיהם, אלא שהיהודים הקדימו אותו כשמינו כראש ממשלה את סוכנם ווינסטון צ'רצ'יל. כניסתה של בריטניה למלחמה כנגד גרמניה התרחשה בדיוק יום לאחר התמנותו של צ'רצ'יל לראשות הממשלה.

 

מתוך תפיסתו את הסכנה היהודית, הקים היטלר מכון שכלל 600 חוקרים אקדמאים שנדרשו ללמוד את הבעיה היהודית ולענות על השאלות הבאות:

 

1. מדוע אין היהודים דבקים בקיום הסכמים ומדוע הם מפיצים בעיות בכל חברה ומביאים עליה ריקבון ושחיתות?

2. כיצד ניתן לרפא את היהודים ממחלה נפשית ומוסרית זו, והאם יש תועלת בשילובם [החברתי] או בהתנהגות טובה כלפיהם כדי להכשירם מחדש מבחינה תרבותית?

3. אם לא יועילו האמצעים לתיקונם, מהי הדרך לעצירת הנזק שהם ממיטים על האנושות?

 

מכון זה, שעבודתו נמשכה 12 שנים, הגיע למסקנה כי אמונת היהודים שהם 'העם הנבחר' ושכל עמי העולם הם עבדיהם, יצרה אצלם תסביך נפשי קשה לתיקון: רגשות התנשאות, אנוכיות ואיבה כלפי יתר העמים. לפיכך נכשלו כל אמצעי התיקון שניסו להחיל עליהם במהלך ההיסטוריה... היטלר לא היסס לחסל את השפעת היהודים, ללחוץ אותם, לגרשם ולשבור את אחיזתם בגרמניה מתוך מטרה להישמר מפני רעותיהם.

 

במישור העולמי, ומתוך מטרה לסלול את הדרך למלחמת העולם השניה, חוללו אילי ההון היהודים  באמריקה  את המשבר הכלכלי  העולמי  ואת המיתון  שפקד   את  העולם   בשנות

ה-30'... הם הניחו את היסוד הכלכלי והצבאי להתפרצות מלחמת העולם השניה..."

 

 [1] אוקטובר (מצרים), 17.6.2001