המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
שבועון אופוזיציה מצרי תוקף את קונדוליסה רייס
24/5/2002


שבועון אופוזיציה מצרי: קונודוליסה רייס "הזיקה לעולם השחורים"; עליה לעבוד "במועדון לילה"

 

כמאל סעד, בעל טור בשבועון האופוזיציה המצרי, "אל-אסבוע", תוקף במאמר שכותרתו "הנחש האמריקאי", את היועצת לביטחון לאומי בממשל האמריקאי, קונדוליסה רייס וכותב:

 

"תוך ימים מועטים הפכה השחורה קונדוליסה רייס לאישה המפורסמת ביותר בעולם, לאחר שהנשיא האמריקאי, ג'ורג' בוש, מינה אותה ליועצתו הראשונה במעלה. היא אינה נרתעת מלכנות את הנשיא הפלסטיני, יאסר ערפאת, בתואר מנהיג טרור. כמו כן, היא הפגינה את שנאתה הרבה לעולם האסלאמי בהכריזה על תמיכתה המלאה בישות הטרור הציונית. היא אפילו אמרה ששופך הדמים, הטרוריסט אריאל שרון, הוא איש של שלום ולוחם ותיק.

 

אשה זו גרמה נזק לעולם השחורים, שהעלה אנשים דגולים רבים, דוגמת מרטין לות'ר קינג, המהפכן שנאבק נגד האפליה הגזעית, המנהיג האפריקאי הלוחם נלסון מנדלה, שבילה את רוב חייו בבתי הכלא כדי להגשים את עצמאות דרום אפריקה, מחמד עלי קליי, ולוחמים ואנשי כבוד נוספים.

 

היו שכינו אותה אישה חצופה הדומה לנחש האנקונדה המסוכן התוקף כל מי שנקלע לדרכו. היא מתאימה רק לעבוד במועדון לילה או לפרוש לעצמה מצע בלב הג'ונגלים והיערות של ברזיל בתור אשה טורפת!

 

ידוע שמאחורי כל נשיא אמריקאי עומדת אישה המרימה אותו ללב השמיים, או משליכה אותו לבור תחתיות. הנשיא האמריקאי רונלד רייגן, לא היה מקבל החלטה פוליטית מבלי להתייעץ במגדת עתידות אמריקאית בשם ג'ואן קויגלי, אותה הכיר דרך אשתו, ננסי. הקשר הזה הפך לשערוריה  לאחר שהעיתונות האמריקאית תארה אותה [כאחראית] לפיגור השכלי שפגע ברייגן. המוזר הוא שאותה מגדת עתידות ניבאה לרייגן שהוא ייהנה בסוף חייו מבריאות ונעורים, ואולם, למרבה הצער, הוא עודנו שכוב על מיטתו לאחר שנפגע ממחלת האלצהיימר שהפכה אותו לילד קטן!

 

הנשיא האמריקאי, ביל קלינטון, בעל שערוריית הנשים המפורסמת ביותר, היה מאוהב ביהודיה הילדותית, מדלין אולברייט, שרת החוץ. הוא לא היה מקבל החלטה מבלי שיקבל אישור מאותה אשה, שהתפרסמה בבגדיה הקצרצרים שגרמו לעתים קרובות למבוכה בעת שנפגשה עם אישים פוליטיים. גם היא הלכה, בסופו של דבר, באותה הדרך ותארה את ההתנגדות הפלסטינית כטרור ולא חסכה מאמץ בתמיכתה בישראל!

 

אלו הן כמה דוגמאות רעות לנשים השולטות באמריקה. אנו מודים לאללה שאין דומות להן בעולמנו הערבי, אחרת היו הופכים חיינו – אנו הגברים – לגיהינום מוחלט והיינו הופכים שבויים להצהרותיהן של קונדוליזה רייס ויתר הנשים גסות הרוח!"[1]

 [1]  אל-אסבוע (מצרים), 20.5.2002.