המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בכיר ברש"פ: שליטי ערב גרועים משרון
31/3/2002


חבר המועצה המחוקקת הפלסטינית: שליטי ערב גרועים משרון

 

חבר המועצה המחוקקת הפלסטינית, ד"ר מעאויה אל-מצרי, משכם, שלח מכתב למערכת היומון הלונדוני בשפה הערבית, "אל-קדס אל-ערבי", על רקע הצעתו של ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, לנסוע לפסגה הערבית בביירות. במכתבו, כתב ד"ר אל-מצרי:

 

"...על מה יש להתפלא? שרון הטרוריסט המפציץ, ההורס, והשורף עצים מדי יום הוא לא יותר מאשר תלמיד בבית הספר לדיקטטוריות ערביות ועוד יש לו הרבה מה ללמוד!

 

שרון, למרות כל פשיעתו, הורג עם שהוא אויב עבורו, המאמין בדת אחרת ויש לו תרבות והשתייכות לאומית שונות; לעומת זאת, שליטינו האמיצים, הורגים באופן יומיומי, מונעים את החירויות, והורסים את הדמוקרטיה  וכל זה נגד עמיהם ואומתם שלהם. מה רב ההבדל בין שרון לשרונים הערביים שלנו?!

 

עד לרגע זה, שרון לא עצר אף אחד מאנשי האופוזיציה המקללים את שלטונו ואת אבות אבותיו; הוא לא הכריז על חוק שרירותי לשעת חירום ולזמן בלתי מוגבל; שרון לא בחר את ממשלתו מקרב אנשיו ומקורביו ולא חילק ביניהם את פרנסתה של מדינת ישראל; שרון לא הפר רשימה ארוכה של הפרות ומעשי טרור מהסוג שאותם מבצעים 'השליטים' לאורכו ולרוחבו של העולם הערבי...

 

אני סבור שאנו כפלסטינים צריכים לתבוע בתקיפות ששרון ישתתף בפסגת השרונים הערבית. הדבר עשוי להגדיל את סבלם של הישראלים באופן חסר תקדים. אני מדמה בנפשי שהצעד הראשון שיעשה שרון לאחר חזרתו מן הפסגה בביירות.. הוא להכריז על הפיכת ישראל למונרכיה-רפובליקה, כדוגמת כל הרפובליקות הערביות. הוא יבטל את המסים, יהרוס את הביטוח הלאומי ואולי אפילו יוותר על הרעיון של כיבוש האדמות הערביות!

 

לאחר ששרון יספוג מקצת מן המחשבה המנהיגותית הערבית, דבר לא יעניין אותו פרט לחשבון הבנק שלו והבטחת עתיד ילדי-ילדי-ילדי-ילדי... ילדיו."[1]

 [1] אל-קדס אל-ערבי (לונדון), 28.3.2002.