המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
יומון באיראן: האמריקאים הורגים את בני הערובה במזה"ת
28/6/2004

 

 יומון איראני: האמריקאים מוציאים להורג את בני הערובה המערביים במזה"ת

 

עורך היומון האיראני השמרני  כיהאן, חוסין שריעתמדרי, המקורב למנהיג איראן עלי ח'אמנאי כתב במאמר מערכת כי מי שמבצע את ההוצאות להורג של החטופים המערביים בעיראק אינם אלא האמריקאים עצמם העושים זאת כדי להכפיש את האסלאם ולגייס נגדו את המערב. להלן קטעים ממאמרו:[1]

 

"כמה אנשים חמושים שפניהם מכוסות לחלוטין עומדים מתחת ליריעת בד התלויה מאחוריהם אשר כתוב עליה באותיות קידוש לבנה 'אין אל מבלעדי אללה ומוחמד שליחו'. תמונה זו מרמזת על נאמנותם של הגברים רעולי הפנים לסיסמא שכתובה מאחוריהם. אם הצופה אינו בוחן בדקדקנות אין לו ספק כי הגברים רעולי הפנים הם מוסלמים קיצונים! לרגליהם יושב על הכסא ניקולס ברג, סוחר אמריקאי בן 26,  כשהוא כפות בידיו וברגליו. רעולי הפנים מאיימים שאם עד תום האולטימטום אמריקה לא תענה לדרישותיהם הם יערפו את ראשו של הסוחר האמריקאי. פג תוקף האולטימטום, אמריקה אינה נענית לדרישת רעולי הפנים וראשו של ניקולס ברג נערף. כמה ימים לאחר מכן, נמצאת גופתו של ניקולס [ברג] אולם מלבד וידאו קליפ אחד אין כל מסמך אודות הדרך בה הוא נרצח, או על זהות הרוצחים והמניע שלהם. הוידאו קליפ הזה שודר על ידי כמה רשתות טלוויזיה הכפופות לכוחות הכיבוש האמריקאיים והבריטיים או המקורבות להם.

 

מיהם האנשים ששחטו את ניקולס? על פי מה שמרמז הוידאו קליפ, הרוצחים ... היו מוסלמים שנמנו על המתנגדים לכיבוש עיראק על ידי אמריקה ואנגליה. אך מהיכן הגיע הוידאו קליפ? עד כה לא הוצג שום הסבר המתקבל על הדעת ולא ניתנה כל תשובה שתראה ולו באופן הבסיסי ביותר שהמסמך הזה הוא אותנטי. אין כל תשובה לגבי זהות רעולי הפנים ולאזרחותם וגם לגבי עשרות שאלות הגיוניות אחרות הקשורות לפרשה זו.

 

הידיעה על שחיטתו של הסוחר האמריקאי בן ה-26 והוידאו-קליפ הנ"ל משודרים ומתפרסמים בעקבות חשיפת העינויים הברבריים והנוראיים של עצורים עיראקים בכלא אבו ע'רייב. בכך עומדות אמריקה ובנות בריתה בפני הבושה הגדולה ביותר והפשע מחפיר ביותר שהם ביצעו לאורך חייהן הנקלים. כמו-כן, דעת הקהל העולמית טרודה ונרגזת עד מאוד מהפשעים האיומים ומעוררי החלחלה. לאחר הפרסום הנרחב של שחיטת ניקולס ברג חשים הבכירים האמריקאיים שנחלצו מתחושת המחנק. בהסתמכם על רצח הסוחר האמריקאי הם מאשימים את עולם האסלאם בברבריות! וברצח נתעב של חפים מפשע!

 

סקוט מקללאן, דובר הבית הלבן, מייחס את שחיטת ניקולס למוסלמים ומאיים כי מבצעי הפשע הזה יירדפו וייענשו...

 

יום שישי 18.6, חודש ושמונה ימים לאחר רצח ניקולס ברג משודר עוד וידאו-קליפ עם אותם מאפיינים. הפעם, החמושים רעולי הפנים שאומרים עליהם שהם חברי אל-קאעדה, מאיימים על ממשלת ריאד כדי שזו תשחרר את עצורי אל-קאעדה הכלואים בסעודיה. וכאן, הם שוחטים את פול ג'ונסון, טייס מסוקי אפאצ'י, שנשבה על ידיהם לפני כן.

 

יום שלישי, 22.6.2004, כלומר ארבעה ימים לאחר שחיטת פול ג'ונסון בסעודיה, משודר עוד וידאו קליפ עם אותם מאפיינים והפעם נאמר כי אנשים מקבוצת אל-קאעדה שחטו את קים סונג איל, אזרח דרום קוריאה שהיה בשביים, והשליכו את גופתו לרחוב...

 

אכן, מי מאמין או מרשה לעצמו להאמין שמוסלמים היו אלה שערפו את ראשם של שלושת בני הערובה? בהסתמך על אילו סיבות, מסמכים או עדויות ניתן לייחס את מעשי הרצח שלהם למוסלמים? האם וידאו-קליפ שלא ידוע מי הכין אותו ותמונותיהם של כמה חמושים רעולי פנים שזהותם אינה ידועה יכולים להוות מסמך מתקבל על הדעת לייחוס מעשי הרצח האלה למוסלמים?

 

כמה ימים לאחר פרסום רצח הסוחר האמריקאי הציג ג'וזף רובינסון אחד מגורמי הביטחון של ארה"ב דיווח מזעזע ומתועד המראה כי ניקולס ברג נשחט על ידי אותם תליינים צבאיים אמריקאיים וכי מקום צילום הוידאו-קליפ היה כלא אבו-ע'רייב.[2] בחלק מהדיווח של רובינסון שפורסם בעיתון כיהאן בתאריך 23.5.04, מצוין כי הלבוש של ניקולס הוא בדיוק אותו לבוש כתום שלובשים עצורי אבו ע'רייב. הקיר הצהוב הנראה בוידאו-קליפ של ניקולס הוא אותו קיר צהוב של כלא אבו ע'רייב הנראה בבירור בתמונות שפורסמו אודות העינויים באבו ע'רייב. הפנלים הנראים בתמונות העינויים של עצורי אבו ע'רייב הם אותם פנלים הנראים בתמונות שחיטתו של ניקולס ברג. הכסא הלבן שברג יושב עליו ואשר נראה בוידאו קליפ הוא מסוג אותם כסאות שנראים בתמונות העינויים מכלא אבו ע'רייב. החמושים רעולי הפנים שעומדים מאחורי הסוחר האמריקאי הם בעלי גוף חסון ולבנים ולובשים שכפ"צים המיועדים לחיילים אמריקאיים.

 

בהמשך לדיווח שלו, מתייחס רובינסון למעצר הקודם של ניקולס ברג על ידי חיילים אמריקאיים ולריאיון עם הוריו.  הוא מדגיש כי די באמיתות האלה כדי שנדע שניקולס ברג נשחט בכלא אבו ע'רייב על ידי אמריקאים. ואלה שהרגו אותו בנו את זירת האירוע כך שנחשוב שטרוריסטים שחטו את ניקולס ברג.

 

מדוע האמריקאים שוחטים בצורה מחרידה ונוראה אזרחים שלהם ושל בנות בריתה של אמריקה ...? [מדוע] כאשר פרצופם המכוער ומעורר הגועל נחשף כתוצאה מפשעים שביצעו וטבח אזרחים חפים מפשע ועינויים ברבריים של עצורים ושבויים, הם בונים תפאורה מגוחכת ומייחסים את שחיטת בני הערובה למוסלמים?

 

התשובה לשאלה זו ברורה מכדי שנתעמק בה וננתח אותה לעומק... באמצעות הפשעים הנוראיים האלה  שואפים האמריקאים להגיע למטרות הבאות:

 

א.      הצגת דמות מעוררת שנאה של האסלאם ושל המוסלמים והצדקת התקפות צבאיות ברבריות נגדם. כלומר בדיוק אותן מטרות כאשר הם הקימו את הטאליבאן ואת קבוצת אל-קאעדה...

 

ב.      מתן תשובה לדעת הקהל במיוחד אלה של ארה"ב ואנגליה, אשר רואה את הפלישה לעיראק כבלתי מוצדקת, כוחנית ומסבכת ודורשת את יציאת הכובשים מעיראק. כך אמריקה רוצה להצדיק את המשך כיבוש עיראק וההתקפה על שאר העמים המוסלמים. אמריקה עושה זאת תחת הכיסוי של מאבק בעמים – שלטענתה אינם יודעים מהי אנושיות ומבצעים סוגים שונים של פשעים.

 

ג.        חלק מהמדינות – כמו דרום קוריאה – ששלחו כוחות לעיראק עומדות בפני מחאה חריפה של עמיהן. באמצעות שחיטת בני הערובה וייחוסה למוסלמים זורעת אמריקה בלב העמים האלה את זרע השנאה והתיעוב כלפי המוסלמים ומעודדת את הממשלות שלהן להמשיך לשתף פעולה עמה.

 

ד.       בין המטרות העיקריות של האמריקאיים בארגון ההצגה המגוחכת ולבטח הנוראה של השחיטות היא הסטת דעת הקהל מן הפשעים הברבריים של אמריקה ואנגליה כלפי עצורי אבו ע'רייב.[1]  כיהאן, 24.6.2004.

[2]  ממרי לא מצא אזכור של ג'וזף רובינסון בהקשר זה.