המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בכיר ב'משמרות המהפכה': נוכל לחסל את הגרעין הישראלי
31/5/2004

בכיר ב'משמרות המהפכה' של איראן:

'הטילים שלנו מוכנים להכות בתרבות האנגלוסכסית';  לאיראן יש אמצעים להשמדת מתקני הגרעין של ישראל  

 

היומון הלונדוני בשפה הערבית  "אל-שרק אל-אוסט" דיווח כי יחידה של המודיעין האיראני הקימה מרכז בשם "גדודי השהידים של ההתעוררות האסלאמית העולמית" במקום "מחלקת תנועות השחרור ו[התנועות] המהפכניות" ב'משמרות המהפכה' שהיתה אחראית על הסיוע והאימון של הכוחות המהפכניים בעולם.  להלן דיווחו של היומון:[1]

 

"מקור המקורב למודיעין [של 'משמרות המהפכה'] אישר כי פ' ר' מונה למזכ"ל של המשרד החדש אשר החל לרשום את שמות המתנדבים המתאבדים שיישלחו לעיראק, לפלסטין וללבנון.

 

היומון דיווח כי הגיע לידיו "קלטת ובה נאום של ח' ע', אחד מהתיאורטיקנים של המודיעין של 'משמרות [המהפכה'] אשר מלמד באוניברסיטת אל-חוסיין השייכת ל'משמרות המהפכה'. [בקלטת] דיבר [ח' ע'] אודות האסטרטגיה הסודית של טהראן שנועדה להשתלט על המדינות הערביות והמוסלמיות באמצעות הסיוע לכוחות ולארגונים המהפכניים. ח' ע' נמנה על יועצי אגף בארגון והוא פרסם מספר חיבורים בתחום יצוא המהפכה [האסלאמית] ודרך המאבק נגד היהירות העולמית [הכוונה למעצמות ובמיוחד לארה"ב].

 

בנאומו בכינוס סודי בו נכחו סטודנטים החברים בתנועת 'אנצאר חזבאללה' באוניברסיטת אל-חוסיין [אמר ח' ע']: 'הנפט של עיראק מהווה 11 אחוזים ממאגר הנפט העולמי והוא נתון בידי ארה"ב ובריטניה. ערך מסמכי המודיעין שארה"ב השיגה בשל השתלטותה על המודיעין העיראקי עולה על 1000 מליארד דולאר. בזמן שמשרד החוץ שלנו [של איראן] הביע נכונות לשקם את פסל בודהא באפגאניסטאן, כלומר לבנות פסל, שהוא מעשה העומד בסתירה לעקרונות האסלאם, הצליחה ארה"ב לכפות את שלטונה על אפגניסטאן ... (הנשיא מוחמד) ח'אתמי מדבר על 'דיאלוג בין ציביליזציות'  ואני מטיל בכך ספק כבד. זה דבר חשוד... איננו רוצים לשלוט על השגרירות הבריטית, אם הם (הבריטים) כבר פינו את השגרירות ממסמכים, עלינו לשלוט על בריטניה [כולה]...".

 

לאחר ש[ח' ע'] תקף בצורה קשה את ח'אתמי והרפורמיסטים, הוא אמר בנאומו: 'המערב רואה בנו טרוריסטים ומתאר את האסטרטגיה שלנו כטרור ודיכוי. לו הסכים הנוער שלנו להוראות של ח'אתמי ולפרשנותו, הוא לעולם לא היה נלחם ב'יהירות' ולא היה מגן על המקומות הקדושים, מפני שח'אתמי מדבר תמיד על הוותרנות, על הסבלנות ועל הסירוב לטרור, ואילו אנו מגינים על האלימות והמלחמה נגד אויבי האסלאם המהפכני. אני גאה בפעולותיי הגורמות חשש ופחד לאמריקאים. האם היהודים והנוצרים אינם משיגים את הקידמה שלהם באמצעות אלימות ודיכוי? יש לנו אסטרטגיה שנוסחה בכתב להשמדת התרבות האנגלו-סכסית ולעקירה מן השורש של האמריקאיים והאנגלים.

 

הטילים שלנו מוכנים כעת להכות בתרבות שלהם, ועם הגעת ההוראות מהמנהיג [עלי ח'אמנאי] אנו נשגר את הטילים שלנו אל עריהם ומתקניהם. סיסמתנו במהלך המלחמה (בעיראק) היתה: כרבלא, אנו באים, ירושלים, אנו באים. ובגלל המדיניות של ח'אתמי ו'הדיאלוג בין הציביליזציות', נאלצנו להקפיא את תוכניתנו לשחרר את הערים האסלאמיות, [אולם] כעת אנו מתכוונים לבצע את התוכנית.'

 

הוא הוסיף בנאומו: 'חזית הכפירה העולמית היא חזית נגד אללה והמוסלמים ועלינו לעשות שימוש בכל מה שמצוי בידינו כדי להכות בחזית הזו, באמצעות פעולות ההתאבדות שלנו או באמצעות הטילים שלנו. ישנם 29 אתרים רגישים בארה"ב  ובמערב. אנחנו כבר צפינו על האתרים האלה ואנחנו יודעים כיצד נתקוף אותם."

 

הוא גם הדגיש בדבריו כי 'לו העזה ישראל לתקוף את מתקני [הגרעין] בבושהר, האבידות שלנו תהיינה מועטות מאוד שכן מבנה אחד ייהרס, בעוד שלנו [לאיראן] יש אמצעים לתקוף את המתקנים הגרעיניים של ישראל והארסנלים שלה כך שלא יישאר מישראל שריד וזכר.'"

 

יום קודם לכן נשמעו התבטאויות באותו עניין מפי מקורות איראניים. חבר הפרלמנט הרפורמיסטי ומזכ"ל 'הועידה הבינלאומית לתמיכה באינתיפאדה הפלסטינית' עלי אכבר מח'תאשמי-פור נשא דברים לרגל יום השנה הרביעי לנסיגת ישראל מדרום לבנון. בדבריו הוא קרא למדינות המוסלמיות לפתוח את גבולותיהן לעיראק בפני כוחות מוסלמים מתאבדים: "אנו – המדינות המוסלמיות – חייבים ליצור חזית של סערה נגד ארה"ב וישראל. ההתאגדות בת חצי המיליון שנוצרה בביירות [הכוונה לחזבאללה] אינה מספקת. הרי רבים מהצעירים המוסלמים מוכנים לבצע פעולות התאבדות נגד הצליינים האמריקאים."[2]

 

היומון הרפורמיסטי בשפה הפרסית  שרק דיווח כי אתר האינטרנט בשפה הפרסית 'רוידאד' ציין כי פרוז רג'אי-פר מפעילי 'חזבאללה – איראן' אמר כי "פעולות ההתאבדות הן האופציה היחידה לגירוש האמריקאים והבריטים מעיראק. גם פעיל בסיג'[3] מאוניברסיטת 'עלם וצנעת' באיראן הודה כי קבוצה המתקראת "גדוד אל כרבלא" נשלחה ב-27 למאי לכרבלא כדי להלחם בכוחות הקואליציה.[4]

 


[1] אל-שרק אל-אוסט, 28.5.2004

[2]  שרק (איראן), 27.5.2004.

[3]  מיליציה סמי-צבאית של בני נוער מתנדבים המעורבים בפעולות נגד הרפורמיסטים באיראן.

[4]  שרק (איראן),  27.5.04 http://www.sharghnewspaper.com/830307/gover.htm