המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עיתונאי מצרי: היהודים מאחורי כל אסון או מעשה טרור
1/4/2004

 

עיתונאי מצרי בכיר: היהודים עומדים מאחורי כל אסון או מעשה טרור

 

עבד אל- והאב עדס, סגנו של העורך הראשי של היומון המצרי הממסדי "אל-גומהוריה" פרסם מאמר תחת הכותרת "הנשק הסודי הישראלי" בו האשים את היהודים במעורבות בכל מעשי הטרור בעולם שהאחרון בהם הוא הפיגוע בספרד. להלן עיקרי מאמרו: 

 

"אם ברצונך לדעת מיהו המבצע האמיתי של כל אסון או כל מעשה טרור, חפש אחר היהודים הציונים. הם עומדים מאחורי כל פעולות האלימות והטרור שהתרחשו בכל מקום בעולם. ראשית, כדי להדביק [את האחריות לפיגועים] לערבים ולמוסלמים. שנית, כדי להזיק להם, לעוות את תדמיתם ולהציגם בפני העולם כטרוריסטים שמסכנים את החפים מפשע. מה שמסוכן עוד יותר הוא שלאחר כל פעולת טרור שהם מבצעים, הם משאירים סימן, רמז או עקבות, המורים על כך שמבצעי הפעולה הם ערבים מוסלמים.

 

פעולתם האחרונה היתה הפיצוצים בספרד. שר הפנים הספרדי, אנחל אסבס, מסר כי בסמוך לאחד המסגדים במדריד נמצאה קלטת וידאו בשפה הערבית ובה לוקח הדובר הצבאי של ארגון "אל-קאעדה" אחריות להתקפות אלה. אולם, [אסבס] שב והכחיש את [דבריו] באומרו כי מהימנותה של הקלטת טרם הוכחה... נוסף לכך נמצאה מכונית המסחרית ליד תחנת הרכבת "אטוצ'ה" במדריד, ובה שרידי חומר נפץ וקלטת של הקוראן.

 

כמובן שהיהודים הם אלה שהניחו את כל הדברים הללו, כדי להוכיח לעולם כולו כי הערבים והמוסלמים עומדים מאחורי הפיצוצים. אולם, מכיוון שאללה רצה לחשוף אותם ואת מעלליהם, הכריז שר החוץ הספרדי מיד לאחר האירוע, כי חומר הנפץ בו נעשה שימוש [בפיגועים] אלה, הוא מאותו סוג [של חומרי נפץ] בהם השתמש ארגון "אתא" בפיצוצים קודמים!! זאת, בנוסף להכרזתה של אמריקה, כי הקלטת שנמצאה אינה אמיתית ואינה שייכת לארגון "אל-קאעדה", אלא הושתלה נגדם.

 

אלה הם היהודים, בעלי הידיים הנסתרות המזוהמות, המבצעות את תפקידן במומחיות, כדי לפגוע בערבים ובמוסלמים ולהגביר את השנאה כלפיהם. יש להם ניסיון בתחום זה. כל התקדימים מעידים על כך. ההיסטוריה השחורה שלהם היא ההוכחה הטובה ביותר לכך ששנאתם כלפי הערבים והמוסלמים מילאה את ליבותיהם ועיוורה את עיניהם. הם עומדים מאחורי כל הצרות, האסונות והפגעים בעולם. למעשה, הם עומדים מאחורי אירועי ה-11 בספטמבר. ההוכחה לכך היא מה ששודר בסוכנות הידיעות הקנדית ב-17 בספטמבר... שה-CIA קיבל לפני האירועים דיווח לפיו המוסד יבצע פעולה התקפית בשטח אמריקה, בניסיון חדש להסיט את תשומת הלב מהפעולות הברבריות הישראליות כנגד העם הפלסטיני. [הוכחה] גדולה יותר לכך היא הפרסומים בעיתונים האמריקאים באותם ימים לפיהם ארבעת אלפים יהודים ממוצא אמריקאי, שעבדו במרכז הסחר העולמי, קיבלו הנחיות מהמוסד שלא ללכת לעבודתם באותו יום.

 

אנו גם מוצאים ערפול כבד מצד אמריקה לגבי תוצאות החקירות שנערכו בנוגע לאירועי ה-11 בספטמבר. עד עתה היא לא פרסמה שום מסקנות, ולא אמרה לנו מי המבצע האמיתי של אירועים אלה, כפי שהתגלה מן החקירות. מאחר וארה"ב יודעת היטב שהיהודים והמוסד עומדים מאחורי אירועים אלה, היא לעולם לא תכריז על תוצאות החקירות. זאת כדי שלא להרגיז את בעלת בריתה ישראל וכדי להימנע מרעתם של היהודים האלה ושל הלובי הציוני המחלחל ושולט במקבלי ההחלטות באמריקה. בנוסף לכך, המשך האשמת הערבים והמוסלמים מעניק לאמריקה צידוק להסלים את ההתקפה הפרועה הזו נגד המוסלמים ולפתח אותה, למרות שזו האשמה דמיונית חסרת כל בסיס במציאות.

 

אמריקה השתמשה בטענות ובצידוקים מופרכים מעין אלה בעת פלישתה לעיראק, כיבוש אדמותיה וגזילת משאביה. עמה של עיראק נטבח לעיני כל העולם בטענה - שאמריקה היא הראשונה לדעת שהיא מופרכת לחלוטין – לפיה לעיראק יש נשק להשמדה המונית. כך, אמריקה יצרה לעצמה את הצידוק, שכנעה באמצעותו את העולם והשיגה את מטרותיה.

 

ישראל היא המדינה הטרוריסטית ביותר בעולם, היא עוסקת בטרור לא רק בשטחים הפלסטינים, אלא היא מייצאת אותו לכל מדינות העולם. המוסד ממלא את התפקיד הטרוריסטי שלו באמצעות פיצוצים אלה בכל מקום, כפי שעשה באמריקה קודם לכן. איש לא יכול לדעת מי הקורבן הבא של הציונים האלה.

 

ישראל אינה מסתפקת במעשי הטבח הברבריים שהיא מבצעת בעם הפלסטיני או בהשמדה המתמשכת של כל דבר פלסטיני... פשעיה מתפשטים החוצה על מנת שידה תשיג עמים אחרים החפים מפשע. זאת במטרה לפגוע בערבים ובמוסלמים, להגביר את השנאה כלפיהם ולהדביק אליהם את [תווית] הטרור, כדי שהעולם ימשיך להיות עסוק בטרור ולא בפשעיה הברבריים [של ישראל] לחיסול העם הפלסטיני.

 

הטרור הוא תוצרת ישראלית שהציונות המציאה כדי להקים את מדינת ישראל. לאחר מכן השתמשה בו מדינה זו כדי להגשים את מטרותיה ושאיפותיה להתרחב ולשלוט על משאבי האזור. המוסד מבצע [את הטרור] בהיקף רחב יותר כדי לפגוע בשמם הטוב של הערבים, להזיק להם ולדת האסלאם ולהדביק להם את אשמת הטרור.

 

האירועים מוכיחים כי יתכן שישראל היא הראשונה שמפיקה תועלת מאירועי ה-11 בספטמבר ומן האירועים שלאחר מכן. היא תכננה אותם, הוליכה שולל את העולם ושכנעה אותו כי הערבים והמוסלמים הם אלה שביצעו אותם."[1]

 [1]  אל-גומהוריה (מצרים), 18.3.2004 .