המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
"חללי אל-אקצא": נגד הקריאה לאינתיפאדה לא אלימה
3/4/2004

 

"גדודי חללי אל-אקצא" של הפת"ח מתנגדים לגילוי הדעת של אישים פלסטיניים שקרא לאינתיפאדה עממית לא אלימה

 

בתגובה למודעה שפורסמה ביומון אל-איאם (25.3.2004) בחתימת אישים פלסטיניים וביניהם נשיא אוניברסיטת אל-קדס, סרי נסייבה, שקראה לאנתפאדה עממית לא אלימה, פרסמו "גדודי חללי אל-אקצא" גילוי דעת המתנגד ליוזמה זו. להלן תוכנו[1]:

 

"הקריאה להפסיק את האינתיפאדה ואת המאבק המזוין תחת סיסמה מופרכת של 'אינתיפאדה לא אלימה'  במסגרת יוזמות של כניעה פורסמה ע"י קבוצה שפתחה חנות של יוזמות, הצעות וקריאות של שלום ושל כניעה החל בויתור על זכות השיבה וכלה בקריאה להפסיק את ההתנגדות. גדודי חללי אלאקצא מתנגדים לחלוטין לקריאה של סרי נסייבה ו'הקמפיין העממי לשלום ולדמוקרטיה', משום שהיא משקפת דרך המחלישה את העמדה הפלסטינית ומשרתת את הכיבוש.

 

'הגדודים' קוראים לציבור הפלסטיני להצטרף לאינתיפאדה העממית ולפעילויותיה ורואים בה עניין חיוני המשלים את שאר צורות ההתנגדות והמאבק. כשם שהתהלוכות וההפגנות במערכה נגד הגדר הגזענית היו חיוניות, כך המאבק המזוין גרם לאויב לאבד את בטחונו ואת יציבותו ופגע בו מוראלית וכלכלית...אינתיפאדה אמיתית היא שילוב יצירתי של שתי הדרכים.

 

גדודי חללי אל-אקצא מגנים את הבאת שמותיהם של אישים לוחמים [הידועים] בעברם המכובד בבתי הכלא ומחוצה להם בין חותמי המודעה [בזכות אינתיפאדה לא אלימה]. כמו כן הם מגנים את העלאת הנושא לאמצעי התקשורת במקום לפתוח בדיאלוג עם כל הארגונים והפלגים במטרה לשכנעם ובמקום ליצור בלבול במחנה הלאומי עקב הפרסום בעיתונות."

 

  [1] אל-חיאת אל-ג'דידה(רש"פ),28.3.2004