המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
אל-קאעדה בעיראק בגילויי דעת על הפיגוע ברבת עמון
2/12/2005

ארגון אל-קאעדה בעיראק בסדרת גילויי דעת לאחר הפיגועים ברבת עמון:

"אנו נשבעים שהמוסלמים שנהרגו לא היו יעד הפעולה שלנו"

 

פיגועי ה-9 בנובמבר 2005 ברבת עמון גררו אחריהם שורה של תגובות מצד ארגון אל-קאעדה בעיראק  שהופצו בפורומים אסלאמיים. זאת, ככל הנראה, עקב הביקורת על הפגיעה באזרחים מוסלמים במסיבת חתונה.  בתוך כך, פורסמו שלושה גילויי דעת מטעם ארגון אל-קאעדה בעיראק: תחילה נטל הארגון אחריות לפיגועים, אח"כ הבהיר את הסיבות לבחירת יעדי הפיגועים, ולבסוף מסר פרטים על הפעולה ועל זהות מבצעיה.

 

ב- 18 בנובמבר התייחס הארגון שוב לפיגועים:  בקלטת אודיו שב אל-זרקאוי עצמו והבהיר את המניעים לפיגועים הללו. בפניה ישירה למוסלמים בירדן, טען כי הפגיעה במסיבת החתונה קרתה בשוגג וכי לא היה עולה בדעת ארגונו לפגוע במוסלמים חפים מפשע. לבסוף הציב אל-זרקאוי תנאים להפסקת הפיגועים בירדן ואיים לחסל את המלך עבדאללה.

 

בנוסף לכך, בעקבות הפיגוע הופצה מחדש בכמה פורומים אסלאמיים קלטת אודיו של מנהיג  אל-קאעדה בעיראק, אבו מוצעב אל-זרקאוי מאפריל 2004, בה הגיב בשעתו על חשיפתו וסיכולו של פיגוע כימי שתכנן ארגון אל-קאעדה לבצע בירדן. הקלטת כוללת, מצד אחד, שורת הסברים מדוע ראויה ירדן להיות מותקפת ומצד שני טענה כי המודיעין הירדני שיקר כשטען כי מטרת הפיגוע היתה רצח של מוסלמים ושל אנשים חפים מפשע. עוד נאמר בקלטת: "אנו אנשי האסלאם לא היינו מעזים לשפוך טיפת דם [מוסלמי] קדוש שלא על פי דין, [ניתן לשסף את] גרונותינו לפני גרונותיכם, נקריב את חיינו למענכם ונשפוך את דמנו כדי להגן על האסלאם ועל המוסלמים". לא ניתן להתעלם מהדמיון הרב בין המבנה והתוכן של הדברים בשתי הקלטות.

 

להלן תרגום עיקרי שלושת גילויי הדעת וכן קטעים מתוך שתי קלטות האודיו של אל-זרקאוי, החדשה והישנה: 

 

גילוי הדעת הראשון: נטילת האחריות

ב-10 בנובמבר פרסמה "מחלקת ההסברה של ארגון אל-קאעדה בעיראק" בפורומים האסלאמיים גילוי דעת ראשוני ובו נטילת אחריות לפיגועים.[1]

 

בגילוי הדעת נכתב: "בימים מבורכים אלה בהם נלחמים אריות המונותאיזם [אל-תוחיד[2]] נגד עריצותם של הכופרים הצלבנים והבוגדים השיעים על אדמת עיראק... יצאה קבוצת אנשים מאריות הגדוד הטוב והאצילי ביותר, גדוד אל-בראא' בן מאלכ[3], לפעולה חדשה נגד הקינים שהתבססו באדמת המוסלמים ברבת עמון, כדי להגן על דת [האסלאם] וכדי להשמיע את קולו של המונותיאיזם. לאחר למידת היעדים וניהול מעקב אחריהם נבחרו כיעדי הפעולה כמה מלונות שראש הכופרים הירדני הפך אותם לחצר האחורית של אויבי הדת - היהודים והנוצרים - ולכר גידול מזוהם לבוגדים...    

 

למרות אמצעי הביטחון שנקט הבוגד בן הבוגד כדי להגן על הקינים הללו, הצליחו חיילי אל-קאעדה להגיע ליעדיהם ולבצע [את משימתם]...

 

פרטי הפעולה ו[זהות] מבצעיה יפורסמו בהמשך.

 

על ראש הכופרים ברבת עמון לדעת שחומת המגן שנבנתה ליהודים במזרח [נהר] הירדן והבסיס העורפי [שהוקם בה] עבור צבאות הצלבנים וממשלת צאצאיו של אבן אל-עלקמי [כינוי גנאי של בוגדים המכוון לממשלת עיראק], נמצאים בטווח [הפגיעה] של לוחמי הג'יהאד ופעולותיהם...[4]

 

10.11.2005

אבו מיסרה אל-עראקי

מדור ההסברה של ארגון אל-קאעדה בעיראק"

 

גילוי הדעת השני: הבהרת הסיבות לבחירת היעדים

נוכח הביקורת הנרחבת על הפגיעה באזרחים מוסלמים במסיבת חתונה, פרסמה "מחלקת ההסברה של ארגון אל-קאעדה בעיראק" - באותו יום - גילוי דעת נוסף, בו הבהירה את הסיבות לבחירת יעדי הפיגוע.[5] בגילוי הדעת נכתב:

 

"לאחר הפעולה המבורכת של גיבורי האומה אריות גדוד אלבראא' בן מאלכ נגד כמה מקיני הרשע ברבת עמון, מצאנו לנכון להבהיר - בראש ובראשונה לאנשי המונותיאיזם - את הסיבות לבחירת הקינים הללו כיעד על ידי לוחמי הג'יהאד, כדי שכולם יידעו שעשינו זאת רק לאחר שוידאנו שהם משמשים מרכזים למלחמה באסלאם ולתמיכה בנוכחות הצלבנית בעיראק ובחצי האי ערב ובנוכחות היהודים באדמת פלסטין.

 

לאחר תקופה לא קצרה של תצפית על היעדים מבפנים ואיסוף מידע קפדני, נבחרו דווקא המלונות הללו מסיבות רבות ובהן: הם הפכו למקום מועדף לפעילותם של מנגנוני המודיעין, ובפרט [מנגנוני המודיעין] של האמריקאיים והישראליים ושל כמה ממדינות אירופה המערבית, המנהלים משם את המערכה החשאית במסגרת מה שמכונה המלחמה בטרור, בשיתופם של המודיעין המצרי, הרשות הפלסטינית, המודיעין הסעודי והמודיעין של הבוגד הירדני. זאת, במטרה לפגוע בלוחמי הג'יהאד בפלסטין, בעיראק ובחצי האי ערב. הצלבנים הסכימו פה אחד לגבי כושרו של הריכוז הזה [בירדן] ולגבי יעילות התיאום המתקיים] בתוכו ל[צורך] דיכוי אנשי המונותיאיזם באזור והם לא הסתירו זאת בהצהרותיהם.

 

כמו כן, הפכו המלונות הללו למטות עורפיים בטוחים למגורים ולכינוסים של ממשלת הרדה [ממשלה שחזרה בה מדת האסלאם] של צאצאי אבן אל-עלקמי [הכוונה לממשלת עיראק] ולאורחיהם, לאחר שלוחמי הג'יהאד הפכו את בגדאד לאש השורפת אותם אפילו באזור הירוק שלהם [השטח המוגן בלב בגדאד, בו מצויות ממשלת עיראק ושגרירויות ארה"ב ובריטניה]. התברר לנו בוודאות שהמלונות הללו שימשו כמרכז לפעילותו של המורתד [מי שחזר בו מדת האסלאם] איאד עלאוי [ראש ממשלת עיראק לשעבר וראש מפלגת "אלופאק אלוטני"], שהצלבנים מכשירים אותו למזימת דייטון החדשה ב[מסגרת] ברית עם סונים מטורפים.[6]  [כמו כן מלונות אלו שימשו] כמטות לפעילותם של אל-ג'עפרי [ראש ממשלת עיראק] ואנשיו, של ראשי צבא הבגידה המכונה [צבא] בדר ובפרט של עמאר אל-חכים [חבר בולט במפלגה השיעית 'המועצה העליונה של המהפכה האסלאמית בעיראק'] לצורך תיאום עם ממשלת אל-רדה והבגידה ברבת עמון כדי לפגוע במפעל הג'יהאד.[7]

 

מהמלונות הללו מנוהלים גם המחנות שהקימו הצלבנים על אדמת ירדן כדי להכשיר ולאמן מחזורים מחזורים של כופרים לצבא ממשלת הכפירה בבגדאד, כך שהפכו למקומות מפגש של קציני מה שמכונה ברית נאטו המפקחת על המחנות הללו, במטרה להפוך את אדמת המוסלמים בירדן לבסיס עורפי בטוח שממנו יוצאים כוחות הצלבנים ו[כוחותיהם] של המורתדון הלוך ושוב אל אדמת עיראק, שם [הם] הורגים את המוסלמים, שופכים את דמם, פוגעים בכבוד נשותיהם, אשר בן הבליעל הירדני ואחרים מזילים עליהם דמעות תנין. נוכח טבעת הביטחון המקיפה את המלונות הללו, הם הפכו לכר גידול בטוח לזוהמה של התיירים היהודים והמערביים המפיצים את הפריצות והזימה שלהם על חשבון הדם והסבל של המוסלמים בארץ זו.

 

על כל אלו לדעת כי אנו לא נהסס אף פעם לפגוע בקינים הללו באשר הם שם וכי ראשי הכופרים יהיו עדים בימים הבאים לאירוע [ככל הנראה הכוונה לפיגוע נוסף] שהאסונות הפוקדים אותם היום יחווירו לעומתו. השקרים וההבלים של התקשורת והולכת השולל של ראשי הכופרים אשר הזילו דמעות תנין כהרגלם - לא יפגעו בנו. אנו נשבעים שמעולם לא מצאנו אצלם אפילו שינוי בצבע פניהם [נוכח] הדם המוסלמי שנשפך והפגיעה היומיומית בכבוד הבנות [המוסלמיות] הצנועות בקרבתם.

 

10.11.2005

אבו מיסרה אל-עיראקי

מחלקת ההסברה של ארגון אל-קאעדה בעיראק."           

 

גילוי הדעת השלישי: פרטים על הפעולה

למחרת, ב-11 לנובמבר 2005, פרסמה "מחלקת ההסברה של ארגון אל-קאעדה בעיראק" גילוי דעת שלישי ובו פרטים על מבצעי הפיגוע[8]. בגילוי הדעת נכתב:            

 

"הקבוצה שקיבלה על עצמה את התכנון, ההכשרה ואח"כ הביצוע [של הפעולה ברבת- עמון]  כוללת שלושה גברים ואישה: המפקד אבו ח'וביב, אבו מועאד', אבו עומיר והאחות אום עומיר שבחרה להתלוות לבעלה בדרכו לזכות בשהאדה.

 

כל [חברי] הקבוצה הנמנים עם האנצאר [הכוונה לתומכי אל-קאעדה] מעיראק נשבעו זה לזה למות  ובחרו בדרך הקצרה ביותר לרצות את אללה ולזכות במה ששום עין לא ראתה ושום אוזן לא שמעה...

המבצעים נכנסו אל היעדים לפני הביצוע כשהם מתגברים על אמצעי הביטחון שבן הטיפוחים של הבריטים מצאצאי הבוגדים, עבדאללה השני, מתפאר בהם זה זמן רב.

 

הוסכם שיעשה שימוש בחגורות נפץ כדי לפגוע ביעדים בדייקנות ולהסב להם הרג רב ביותר. ברגע הביצוע הסתער המפקד לוחם הג'יהאד, הגיבור האח אבו ח'וביב, על ראשי הכופרים ושלח אותם אל מותם ובכך הכריז על תחילת הפעולה בבר של קן [הרשע במלון] רדיסון. אחריו בא לוחם הג'יהאד הגיבור אבו מועאד' שבחר את קן [הרשע במלון] היאט רבת עמון ואילו אבו עומיר ואשתו פגעו בקן [הרשע] אולם דייז-אין. הם הרעידו את מרכזי הטומאה, הכפירה והפריצות אשר זה זמן רב יוצאות מהן מזימות היהודים וחסידיהם במטרה לפגוע במוסלמים, בחסות ראש הכופרים ברבת עמון.

 

על היהודים לדעת אל נכון כי גדר ההפרדה שהקימו ממזרח לנהר הירדן בתקופת האימפריה הבריטית היא כעת בטווח [הפגיעה של] אריות המונותיאיזם... ולא ירחק היום בו תגיע אליהם נחת זרועם של לוחמי הג'יהאד אשר לא ייפגעו משמועות השווא של הבוגדים ומהשקרים של הסוטים וזוהי ראשית הישועה...

 

11.11.2005     

אבו מיסרה אל-עיראקי

מחלקת ההסברה של ארגון אל-קאעדה בעיראק".

 

אל-זרקאוי: "הגיעה שעת פריעת החשבון עם המשטר הירדני"

ב- 18 בנובמבר, בקלטת אודיו, שב אל-זרקאוי עצמו והבהיר את המניעים לפיגועים הללו, הצטדק בפני המוסלמים בירדן ואיים לחסל את המלך עבדאללה. להלן תרגום עיקרי דבריו:    

 

"העולם שמע את הרעש והמהומה שהקימה ממשלת ירדן המורתדה בכלי התקשורת שלה, הנשלטים על ידי מנגנוני הביטחון שלה, אשר מציירים בפני המוסלמים בירדן [תמונה לפיה] הם הפכו לקורבנות שהטרור שם לו ליעד ושהטרוריסטים האלה אינם מיטיבים לעשות דבר זולת שפיכת דם.

 

שקר זה הוצג באופן מרגש והדבר החל לאחר ששלושה מאריות [ארגון אל-קאעדה פי בלאד] אלרפידין [בעיראק] יצאו מגוב האריות שלהם בבגדאד אל לב  רבת עמון, כדי להרוס שלושה קיני [רשע] אשר זה זמן רב מתקבצים בתוכם היהודים, הנוצרים ואחרים כדי להילחם באללה ובשליחו.

 

ארגון אל-קאעדה ביצע את הצעד המבורך הזה מהסיבות הבאות:

 

א.      ממשלת ירדן ידועה ככופרת וכמי שהכריזה מלחמה על אללה ועל שליחו, ביטלה את השריעה והנהיגה חוקים מעשי ידי אדם.

ב.      הצבא של המשטר הזה הפך לשומר הנאמן של אגפי מדינת בני ציון וכמה לוחמי ג'יהאד שרצו להיכנס לארץ המבורכת כדי להרוג את אחי הקופים והחזירים [קרי היהודים]  נהרגו מכדורים בוגדניים שנורו עליהם, מאחורי גבם, על ידי חיילי המשטר הבוגד הזה.

ג.       הפצת ניבול הפה והשחיתות על ידי [ממשלת ירדן] הפכו את הארץ הזו לביצה של תועבה ופריצות מוחלטת ומי שראה את המלונות, את בתי השעשועים, את נשפי הריקודים,  את מסבאות היין ואת אתרי התיירות בעקבה ובים המלח ובמקומות נוספים, לבו נקרע מצער נוכח המצב אליו הביאו בני המשפחה המופקרת הזו [משפחת המלוכה הירדנית], נשים וגברים כאחד, את המדינה הזאת שתושביה טובים.

ד.       המדינה הכופרת הזו העניקה לאויב הציוני יד חופשית והרשתה לו להעמיק חדור אל תוך החברה הירדנית במישורי הכלכלה הפוליטיקה והחברה. בעלי ההון הישראליים השתלטו על רוב החברות, הבנקים, המפעלים ובתי החרושת ועוד,  כך שהם שולטים כעת על מקורות הפרנסה של מאות אלפים מתושבי הארץ הזו והראיה הטובה לכך היא קריית התעשייה 'אל-חסן' במחוז ארבד.

ה.      קיומם של בתי כלא חשאיים של האמריקאים בירדן בפיקוח ישיר של מנגנוני המודיעין הירדניים, אשר במעמקיהם [נמקים] עשרות לוחמי ג'יהאד מארצות שונות, הטועמים בהם עינויים והשפלות מסוגים שונים, מידי התליינים מלאכי החבלה של המודיעין הירדני, הממלא את מקומו של המודיעין האמריקאי...

ו.         אשר למצב בעיראק, ירדן היתה ועודנה בסיס אספקה עורפי של הצבא האמריקאי. משטר זה פתח את שערי הארץ לרווחה בפני האויב הצלבני כך שיוכל לעשות בה מה שהוא רוצה והארץ הזו הפכה לבסיס עורפי שממנו יוצאים מטוסים אמריקאים כדי לשפוך את חמתם על המוסלמים בעיראק.  ובל נשכח את צבא המתרגמים מקרב הסוכנים הירדניים וכן לא, למרבה הצער, את צי המובילים והמשאיות הירדניות העמוסים באספקה וציוד עבור הצבא האמריקאי בעיראק, המשתמש בו למלחמה באסלאם ולהריגת לוחמי הג'יהאד.

 

להלן מסר למוסלמים בירדן:

 

אנו רוצים להרגיע אתכם שאנחנו חרדים לחייכם יותר מכל אדם אחר, כיצד לא, והרי אנו אוהבים אתכם יותר מאשר את עצמנו ואת בנינו. אנחנו יודעים שאתם קורבן של המשטר הפושע הזה אשר טבח את בניכם, כפי שעשה למוסלמים בעיר מעאן, והשאיר בחיים את נשותיכם וגרם לכם השפלה וקלון.

 

אשר לטענה של המשטר הבוגד הזה כי אתם קורבן של לוחמי הג'יהאד, הרי היא שקר מובהק,  חלילה לנו לשפוך את דמכם. לו רצינו להרוג אנשים חפים מפשע, כפי שטוען המשטר המורתד הזה, כי אז לא היינו לוקחים על עצמנו לסכן את האריות הללו [מבצעי הפיגוע, אשר נדרשו], לעבור את מחסומי הביטחון המקיפים את מלונות הרשע הללו. אדרבא, לו רצינו לשפוך את דמכם, רחמנא לצלן, כי אז היה לנו קל יותר שמבצעי פעולת מסירות הנפש יפוצצו את עצמם במקומות הציבוריים שבהם מתקהלים מאות אנשים ואשר מהווים יעדים קלים, כמו כיכר אל-האשמיה, או מרכז אל-עבדלי או המרכזים המסחריים כמו ה- safeway  ו[מרכזים] אחרים.

 

האם אריות ארגון אל-קאעדה שירו טילים על אוניות המלחמה האמריקאיות באילת אינם יכולים לירות אותם על ריכוזי אוכלוסיה של חפים מפשע ברבת עמון, במקום לחשוף את עצמם לסכנה בהגעה לעקבה המוקפת גדרות ביטחון ואשר הפכה לאזור ביטחוני סגור?

 

דעו לכם, בחרנו את המלונות הללו [כיעדים] רק לאחר שהתברר לנו בעקבות תצפית ומעקב אחריהם במשך למעלה מחודשיים ומהמידע שסיפקו לנו מקורותינו המהימנים מתוך המלונות הללו ומחוץ להם, לפיו המלונות הללו הפכו להיות מטות של מנגנוני המודיעין היהודיים האמריקאיים והעיראקיים.   

 

אשר למלון ראדיסון – גרים בו רוב אנשי השגרירות הישראלית ואליו באים התיירים הישראלים וכך גם לגבי מלון דייז-אין. אשר למלון היאט עמאן -  מלון זה הוא  קן [הרשע] של המודיעין הציוני, האמריקאי והעיראקי...

 

מה לנו ולפיצוץ מסיבות חתונה, לו היינו רוצים לפוצץ מקום כזה הרי שאולמות החתונות פרוסים לאורכה ולרוחבה של הארץ כשדלתותיהן פתוחות באין משגיח. הפרסום לפיו האח שביצע את פעולת מסירות הנפש  פוצץ את עצמו באולם חתונות בין הנוכחים הוא כולו שקר וכזב של מנגנוני הרשע הירדניים, אשר הונו את האנשים במהלך כל השנים הארוכות הללו...

 

אשר למוסלמים שנהרגו בפעולה זו, אנו מבקשים מאללה שירחם עליהם ויסלח להם ונשבעים שהם לא היו יעד הפעולה ולא חשבנו ולא היינו חושבים לרגע אחד לפגוע בהם גם אם היו כופרים. זאת בהנחה שהפיצוץ התרחש בקרבתם, שכן האחים מבצעי פעולת מסירות הנפש התכוונו לפגוע באולמות ששימשו מקום מפגש  של קציני מודיעין של כמה מדינות כפירה צלבניות ובנות בריתן ומה שפגע באנשים שנהרגו הוא נפילת חלק מהגג הפנימי עליהם בשל עוצמת הפיצוץ. אין זה סוד שהדבר קרה בשוגג ולא במזיד ולא נלקח בחשבון...

 

אנו אומרים למשטר [הירדני] המורתד הזה: הנה אנחנו היום, תודות לאללה לבדו, מאכילים אותך מעט ממה שהאכלת את המוסלמים זה עשרות שנים. חלף הזמן בו אומה קיבלה [בהכנעה] השפלה ועלבון, ואנו מודיעים לך שהגיעה שעת האפס ושעת [פריעת] החשבון ולא נפסיק את ההתקפות על היהודים והצלבנים באדמה שנשפך בה דמם של אנשים מהדת הטהורה ביותר בהיסטוריה... אלא בתנאים הבאים:

 

א.      הוצאת הכוחות האמריקאים והבריטים הנמצאים באדמת ירדן ומשתמשים בה כבסיס עורפי כדי להילחם בלוחמי הג'יהאד בעיראק.

ב.      סגירת השגרירות האמריקאית ו[השגרירות] הישראלית ברבת עמון שמהן מנוהלות תוכניות ההונאה והמלחמה נגד המוסלמים כדי להשלים את [התכנית] הידועה בשם המזרח-התיכון הגדול.

ג.       הפסקת האימון וההכשרה של כוחות המשטרה השיעים והצבא העיראקי הסוכן.

ד.       סגירת בתי הכלא החשאיים של לוחמי הג'יהאד.

ה.      הוצאת הנציגות הדיפלומטית מבגדאד ואי שליחת שום משלחת דיפלומטית אחרת, בשום דרג.

 

אנו מזהירים את אחינו המוסלמים בירדן שיתרחקו ויימנעו מלהגיע למקומות הבאים כדי לשמור על חייהם:

א.      הבסיסים ושדות התעופה הצבאיים בהם נמצאים הכוחות האמריקאיים והבריטיים הן בתוך הערים והן מחוץ להן.

ב.      המלונות בהם נמצאים התיירים  היהודים והצלבנים ברבת עמון, בים המלח, בעקבה, בפטרה, בג'רש ובמקומות נוספים.

ג.       כל השגרירויות והקונסוליות אשר ממשלותיהן נטלו חלק במלחמה נגד עיראק.

 

מסר אחרון לראש הכופרים הצעיר בירדן:

אני פונה אליך לאחר ששצפת וקצפת והבטחת עונש מכאיב למי שעמד מאחורי הפיצוצים המבורכים הללו, שמע ממני את המילים הללו אולי הן ימצאו אצלך אוזן קשבת... זה מה שעלה בגורלם של אבות אבותיך מקרב ראשי הכופרים של [שבט] קוריש, חשוב היטב לאיזו חרפה הם הגיעו בעולם הזה ובעולם הבא, ואחר כך זכור שאתה הלכת בעקבותיהם וחיקית אותם ואף עלית עליהם בבגידה באללה ובשליחו...

 

הו נצר של בוגדים, זכור כי מי שאפשר לאבן מסעוד לגבור על  אבו ג'הל ולכרות את ראשו יכול לעשות לך מה שעשה לו [לאבו ג'הל] באמצעות מוסלמים מדוכאים אשר לא חסכת שום מאמץ כדי להלחם בהם ולהרחיק אותם מדתם..[9]

 

בשם אלוהים אשר נתן במות אביך לקח לכל עריץ, איננו מפקפקים לרגע אחד שכוכבך שוקע, כך נוהג אללה בעושקים ודרכו של אללה לא תוחלף [שנאמר] 'כאשר תתקיים הבטחת האל אז ייכתש כליל, הן הבטחת האל אמת היא' [סורת אל-כהפ פסוק 98]." [10]

 

קלטת אודיו מאפריל 2004 מאיימת בפיגוע גדול מקודמיו

יצוין כי בעקבות הפיגוע ב- 9 בנובמבר 2005, הופצה בפורומים האסלאמיים ב- 10.11.05 קלטת אודיו ישנה של מפקד אל-קאעדה בעיראק, אבו מוצעב אל-זרקאוי, בה הוא מתייחס להודעה הירדנית בדבר סיכול תכנית של ארגונו לבצע פיגוע כימי [באפריל 2004] ומאיים בנקמה קשה בירדן. בקלטת פונה אבו מוצעב אל-זרקאוי אל המוסלמים ואומר:

 

"העולם שמע את המהומה הרבה שהקימו גורמי הביטחון בירדן [במסגרת] מחזה דרמתי מרגש [בו]  ניסו לצייר את העם הירדני כקורבן שזרועות הטרור מנסות להגיע אליו כדי לפגוע בו ולהרוג אותו.

 

הדבר נועד להראות לעולם שהם [חזקים כמו] מגן משוריין ו[מושחזים כמו] חרב חדה נגד מי שמאיים על ביטחון העם, וזאת, בניסיון כושל להסתיר את הפן הנתעב של התפקיד האמיתי שממלאים המנגנונים הללו, אשר נעצו את ציפורניהם ותקעו את שיניהם בליבותיהם של המוסלמים, עינו, הבריחו, הרגו ואסרו אותם, כדי להגן על כבוד מדינת היהודים ובטחונה, כפי שאמר אחד מקציני [המנגנונים הללו] לאחד מראשי האסלאם בכלא שלהם בלגלוג: 'היזהרו שלא לחלום על שחרור ירושלים כל עוד המודיעין הירדני קיים' - דבר אמת מפי שקרן המתיימר לתאר מציאות גלויה לעין שרק עיוורים לא מבחינים בה.

 

המודיעין הירדני שיקר פעמיים: פעם אחת כאשר טען שהיה בכוונתנו לרצוח מוסלמים ולהרוג תושבים חפים מפשע, ופעם שניה כאשר טען כי הוא סיכל את התכנית מתוך רצון לשמור על לב [הבית] ולהגן על דמם של המוסלמים, בעוד [שהאמת היא] שהם עשו זאת רק כדי להגן על אדוניהם ועל בני בריתם, היהודים והנוצרים.

 

אנו אנשי האסלאם לא היינו מעזים לשפוך טיפת דם [מוסלמי] קדוש שלא על פי דין, [ניתן לשסף את] גרונותינו לפני גרונותיכם, נקריב את חיינו למענכם ונשפוך את דמנו כדי להגן על האסלאם ועל המוסלמים.

 

המספרים הדמיוניים שהוזכרו [בהודעה הירדנית] והטענה בדבר פצצה כימית שאמורה להרוג אלפי אנשים הם שקר מובהק. אללה יודע שלו הייתה ברשותנו פצצה כזו לא היינו מהססים, ולו רגע אחד, למהר ולתקוף את ערי ישראל כמו אילת, תל-אביב וערים אחרות.

 

טונות [החומר] שיוצרו הם חומרי גלם הנמכרים בשווקים, כפי שטען האח עזמי אל-ג'יוסי - מי ייתן ואללה ישחרר אותו מכלאו - והפצצה הכימית והרעלים [שהוזכרו] הם המצאות של מנגנוני הרשע הירדניים, והדבר ניכר בעליל מסימני העינוי שנראו על פניו וידיו של האח [אל-ג'יוסי].

 

נכון, היתה תכנית להרוס כליל את בניין המודיעין והפעולה הייתה [מכוונת] נגד מקורות הרשע האפל במחוזותינו, וזאת מהסיבות הבאות:

א.      ממשלת ירדן ידועה ככופרת וכמי שהכריזה מלחמה באללה ובשליחו, ביטלה את השריעה והפיצה את ניבול הפה ואת הפריצות. היא השיגה בתחום זה את כל משטרי הבגידה הערבים והפכה למכשיר שכל אויב כופר מנצל אותו לצרכיו.

ב.      ירדן היתה ועודנה בסיס אספקה עורפי של מזון ונשק לצבא האמריקאי הכובש בעיראק והיא אף עולה בכך על כווית. היא הוכשרה לשמש כאחד מעורקי האספקה הראשיים דרך קו אווירי שמתחיל בבסיסים ירדנים כמו צפאוי, מפרק, מרכא, ג'פר ואל-אזרק ומתחבר עם שדות התעופה הכורדים בצפון.

ג.       המודיעין הירדני חידד את חושי הראיה והשמיעה שלו והתייחס ברצינות מרבית לרדיפה אחר 'פרשי האסלאם' בכל זירות הג'יהאד, עד כדי כך שהכלא שלו הפך בעצם לגואנטנמו של הערבים. מי שהחזיק מעמד בחקירה של האמריקאים בפקיסטן ובאפגניסטן, הועבר לירדן וטעם את העינויים לסוגיהם. אחים מחצי האי ערב, מתימן, מצ'צ'ניה, מעיראק, ממצרים וממדינות נוספות, יושבים זה שנתיים ויותר בתאי המעצר של המודיעין הירדני, וביניהם האח לוחם הג'יהאד אבו זבידה, מי ייתן ואללה ישחרר את כולם. [המודיעין הירדני] הפך למאגר נתונים ולמקור [מידע] מרכזי לכל אויב של האסלאם המעוניין לחסל את לוחמיו ולפגוע בפרשיו.

ד.       וגם בזירה העיראקית - תכנית ההונאה והחדירה למוסדות ולחברה העיראקית על ידי 'המוסד הירדני' תחת מסווה דיפלומטי של השגרירות הירדנית [בעיראק], באמצעות דרכונים ותעודות זהות [מזויפים] וכיו"ב, הפכה את השגרירות למאורה של 'המוסד' [הישראלי] החולם על אוצרות ארץ הפרת. אללה יודע שבמהלך ההפצצה על בגדאד, וטרם נפילתה,לא נסגרה שגרירות ירדן לרגע אחד, למרות שכל השגרירויות והקונסוליות האחרות נסגרו לפני תחילת המלחמה הצלבנית.

ה.      לא נשכח את צבא המתרגמים מקרב הסוכנים הירדנים, העוקבים אחר הבאים והשבים כדי לאתר את לוחמי הג'יהאד הערבים שהאמריקאים לא מסוגלים  לזהות אותם. [זאת] בנוסף לצי המובילים  והמשאיות הירדניות של האספקה, המזון והמבנים הטרומיים  לצבא האמריקאי המסתייע בהם במלחמתו נגד לוחמי הג'יהאד.  

 

לסיום, כף המאזניים בקרב נוטה פעם לכאן ופעם לכאן וגלגל הזמן מסתובב. יש לנו איתך, ממשלת ירדן, היסטוריה של עימותים, אשר למוראם ילבין שיער ראשם של ילדים, באירועים שחלקם כבר עבר ומה שעתיד לבוא עוד יותר נורא ויותר מר."[11][1]  גילוי הדעת פורסם בפורומים אסלאמיים שונים וביניהם הפורום "אל-חסבה":  http://www.alhesbah.org/v/showthread.php?t=38760   10.11.2005

[2]  רמז לשם ארגונו של אל-זרקאוי "ג'מאעת אל-תוחיד ואל-ג'יהאד" [קבוצת המונותיאיזם והג'יהאד] בטרם הצטרף לאל-קאעדה וקרא לעצמו "תנט'ים אל-קאעדה פי בלאד אל-ראפדין", קרי ארגון אל-קאעדה בעיראק.

[3]  אלבראא' בן מאלכ - מחבריו של הנביא מחמד, שהפך לסמל של לוחם גיבור אשר במלחמתו  בכופרים חרת על דגלו את השאיפה להפוך לשהיד יותר מאשר לנצח בקרב.  

[4]  אבן אל-עלקמי היה הוזיר השיעי של הח'ליפה העבאסי האחרון בבגדאד, אל-מסתעצם, אשר הואשם בפתיחת שערי בגדאד בפני הצבא המונגולי. השימוש בכינוי גנאי זה נפוץ מצד הארגונים הסלפיים הסונים נגד הממשלה העיראקית ותומכיה. ראו 

דוח ממרי

[5]  גילוי הדעת פורסם בפורומים אסלאמיים שונים וביניהם הפורום "אל-חסבה": 

http://www.alhesbah.org/v/showthread.php?t=38817   10.11.2005

[6] הכוונה להסכם דייטון - הסכם שנחתם בסוף 1995, בתיווכה של ארה"ב, אשר שם קץ למלחמה בבוסניה-הרצגובינה ואשר במסגרתו נחלקה בוסניה לשתי ישויות: הרפובליקה הסרבית והפדרציה הבוסנית-קרואטית

[7] פילק בדר - הזרוע הצבאית של המפלגה השיעית 'המועצה העליונה של המהפכה האסלאמית' [SCIRI]

[8] גילוי הדעת פורסם בפורומים אסלאמיים שונים וביניהם הפורום "אל-חסבה":  http://www.alhesbah.org/v/showthread.php?t=38912   11.11.2005

[9] הדברים מתבססים על חדית'  המספר כיצד נהרג הכופר אבו ג'הל בידי מוסלמי בקרב בדר בשנת 624 לספה"נ - שלב שבו המוסלמים היו עדיין חלשים ומדוכאים.
[10]קלטת האודיו פורסמה בפורומים אסלאמיים שונים וביניהם אלחסבה:http://www.alhesbah.org/v/showthread.php?t=39911   19.11.2005

[11] קלטת האודיו פורסמה בפורומים אסלאמיים שונים וביניהם הפורום "אל-חסבה": 10.11.2005  http://www.alhesbah.org/v/showthread.php?t=38756#post234785