המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב קטרי: הטינה והקנאה של היהודים למוסלמים מושרשת אצלם עוד מתקופת הנביא מוחמד
31/3/2024


כותב קטרי: הטינה והשנאה מושרשים אצל היהודים; המלחמה בעזה היא העתק מדויק של תוכנית אבותיהם נגד המוסלמים בתקופת מוחמד

 

בעל הטור הקטרי, עבדאללה אל-עמאדי - בעבר יועץ התקשורת של שר החינוך הקטרי וסגן העורך של היומון אל-שרק - פרסם ב-14.3 מאמר בעל מוטיבים אנטישמיים, בו טען כי השנאה, הטינה והקנאה של היהודים למוסלמים מושרשת אצלם מתקופת הנביא מוחמד ועד ימינו. לדבריו, היהודים הם ערמומיים, רמאים ומפרי הסכמים והבטחות ולכן על המוסלמים להימנע מגילוי גמישות כלפיהם ולבזבז את זמנם על ניהול מו"מ עמם. עוד טען במאמרו כי היהודים כיום, בדומה לאבותיהם, חותרים לפגוע בכל מוסלמי וכי המלחמה בעזה היא העתק מדויק של תוכניות השבטים היהודים בחצי האי ערב נגד קהילת המוסלמים בימי מוחמד.

 

עוד טען אל-עמאדי כי צבאם פועל לגירוש הפלסטינים מעזה לחו"ל, כדי לקדם "תוכנית אמריקאית מתועבת לבניית נמל בעזה", לכיבוש צפון הרצועה והשתלטות על משאבי הגז שמול חופיה.

 

יצוין, כי בעקבות הסכמי הנורמליזציה שנחתמו בין ישראל למדינות ערביות בשנת 2020, פרסם אל-עמאדי מאמר דומה, שגם בו טען כי בקוראן מופיעה "אמת היסטורית"  לפיה היהודים עוינים את המוסלמים וכי הדבר יימשך עד ליום הדין.[1] בנובמבר 2021 הוא דן בטורו באריכות בסיפור המוסלמי המוזכר בקוראן ובחדית', לפיו אללה הפך קבוצת יהודים לקופים ולחזירים כעונש על כך שהִמרו את פיו ועסקו בדייג ביום שבת, חרף האיסור לעשות זאת.[2]

 

עבדאללה אל-עמאדי[3]


 

להלן קטעים מתורגמים ממאמרו:

 

"לא פלא שהקוראן הרחיב את הדיבור על היהודים בסורת 'הפרה' [סורה 2]... וחשף את אופיים ואת אופן התייחסותם לנביאיהם ואף לאללה, זאת מסיבה כבדת משקל, שהיא מוקד השיח שלנו כיום...


[השבטים] בני קורייט’ה, בני נדיר, בני קינוקאע ובני ח'יבר היו שבטים יהודיים, שהתיישבו באל-מדינה. הם עלו על הערבים האנאלפביתים בידיעותיהם, שבהן התפארו בפני הערבים ובכללן הידיעה אודות הנביא האחרון. הם או חלקם קיוו שהנביא הזה יהיה מקרבם, ואז כאשר היה [נביא זה] ערבי בן שבט קורייש מבני האשם, [קרי, הנביא מוחמד] חשפו שבטים [יהודים] אלה במהרה את פניהם המכוערים, נעשו עוינים בגלוי ובסמוי וכפרו בדברים שהוריד אללה לנביאנו המכובד. הם היו הראשונים שכפרו [בנביא] למרות שידעו על בואו.

 

הקוראן חשף את האמת על היהודים: סורת 'הפרה' החלה באזכור סיפורי בני ישראל, כאילו היא פונה אל יהודי אל-מדינה ומזכירה להם [את יחסי] אבותיהם הקדומים עם נביאו של אללה משה ונביאים נוספים. [הסורה] מזכירה להם את סיפוריהם הכוללים את מגוון [תכונותיהם]: את הערמומיות, את הרמאות ואת המשך הפרת ההבטחות וההסכמים מצדם שוב ושוב, למרות ריבוי הניסיונות והאסונות שפקדו אותם כעונש על מעשיהם. הם אך קמים ממעידה ומיד נופלים לבור. כל האסונות לא הועילו להם, לא הרתיעו אותם ולא גרמו להם לשנות את אופיים, דור אחר דור.

 

עוינותם של היהודים כלפי הקהילה המוסלמית מאז אותם ימים ועד ימינו, שונה מן [העוינות] של כל האומות האחרות כלפי האסלאם והמוסלמים, שכן ניתן למצוא אצלם טינה, קנאה ושנאה המושרשים בהם. אדרבא, נראה שהן עוברות בירושה מדור לדור עד ימינו אלה. כך, מה שקורה בעזה, למשל, אינו שונה מ[המזימה] שרקמו יהודי [שבט] בני נדיר נגד הנביא [מוחמד] או מבגידתו של [שבט] בני קורייט’ה במוסלמים ולפניהם זו של השבטים היהודים [בני] קינוקאע ו[בני] ח'יבר.

 

יהודי העבר הם היהודים של היום. הם הופיעו בתצורה מודרנית והתרחקו עוד יותר מחוקי ההלכה של [הנביא] משה, ואף מכל חוקי הדתות המונותיאיסטיות - כפי שעשו קודמיהם ב[עיר] אל-מדינה או מאות רבות קודם לכן - והפכו לציונים שאין להם שום [קשר] לדתות, למוסר או לערכים. יתרה מזו, עוינותם, הברבריות שלהם ופשעיהם נגד ציבור המוסלמים בעזה התגברו ובכוונתם לפגוע בכל מוסלמי באשר הוא שם, אם יעלה הדבר בידם.

 

לכן, אנו מוצאים שהשיח הרב אודות בני ישראל בקוראן נועד רק כדי להזהיר את המוסלמים בכל תקופה מפני הסכנה של קבוצת אנשים זו, אכולת השנאה כלפי בני אדם... משה עליו השלום, לא נחלץ בשלום מערמומיותם ומאופיים הבלתי ישר, האם מצבם של אחרים יהיה טוב יותר?...  

   

מה שקורה בעזה הוא העתק מדויק של מה שתכננו מנהיגי [השבט היהודי] בני נדיר  ואחריהם בני קורייט’ה נגד הקהילה המוסלמית באל-מדינה. הם נוקטים אותה דרך ומאמצים אותה חשיבה, שנועדו לעקור ולהשמיד את המוסלמים מהשורש. היום הם ממשיכים בתוכנית רצח העם בעזה, שנחשבת ל[מעוז] ההתנגדות הסונית הברורה ביותר והתקיפה ביותר נגד תוכניותיהם, באמצעות מחיקת בנייניה וכוונה לכבוש אותה מחדש, יחד עם ארה"ב והמערב וכמה ערבים צבועים. הם הורגים, עוצרים וגוזלים בשם התורה המסולפת. הם לא מבחינים בין ילדים נשים ומבוגרים, כולם שווים בעת טבח וחיסול. לפיכך, ניתן לומר שהכיבוש הפושע הזה הוא שחזור של תסריט הסיפורים של בני נדיר ו[בני] קורייט'ה עם המוסלמים.

 

אללה כבר חשף בפני האומה [האסלאמית] מאז הקמתה [את האמת] באשר לאנשים כגון אלו ובאשר לאופיים. אין לפעול מולם בגמישות ולא בדיפלומטיה, או לבזבז לשווא זמן על משא ומתן מתיש [עמם]... ועל מסעות דילוגים בין ערי בירה ערביות ומערביות, בעוד צבאם הפחדן, הנתמך בידי ארה"ב והמערב, משמיד את השכונות [בעזה] על בני האדם שבהן ועל עציהן, ולאחר מכן הם סוללים את הצירים המובילים לתוכנית האמריקאית המתועבת לבניית נמל בעזה במסווה של סיוע הומניטרי, שנועדה למעשה להכשיר את הקרקע המתאימה לגרש לחו"ל את מי שנותר בחיים בעזה, ותו לא. זאת, כהכנה לכיבוש החלק שמול הנמל או את צפון הרצועה, כחלק מתוכנית גדולה יותר: השתלטות על מקורות הגז של עזה, שחברות בינלאומיות רבות חושקות בהם.

 

על פי דיווחים רבים, מדינת הכיבוש הפושעת תכננה לשים יד על המשאבים הללו של המוסלמים, אלא שבעקבות מבול אל-אקצא [קרי, מתקפת הטרור ב-7.10] נגלו דברים שהיו חסויים, שחשפו את קלונן של כל המזימות הללו ואת פניהם של כל הפושעים הבינלאומיים... המשתפים פעולה עם היהודים בני קורייט’ה ו[בני] נדיר, ועם נתניהו, בן גביר ואחרים, אשר אין כיום מי שיתייחס אליהם כראוי להם, כמו היחס לו זכו קודמיהם: חיי בן אח'טב[4] וכעב בן אל-אשרף[5] ואחרים. זהו היחס שחסר היום למרבה הצער..."[6]    

 [3] אל-שרק (קטר), 14.3.2024

[4] חיי בן אח'טב (חי בן אחיטוב) - ממנהיגי שבט בני נדיר לפני הופעת הנביא מוחמד ולפני קרב ח'ייבר שנערך בין היהודים לבין אנשי  מוחמד ב-628 לסה"נ ; כאשר גדודיו של מוחמד הקיפו את שכונת היהודים הנותרים בית'רב, הורה מוחמד לאנשיו להוציא להורג אותו ואת בנו.

[5] כעב אבן אל-אשרף היה משורר יהודי (נפטר ב-624) אשר לפי סיפורי החדית' לעג לנביא האסלאם מוחמד. היה בן לאמא יהודייה משבט בני נדיר ולאב ערבי משבט טאי. על פי אחת הגרסאות בחדית' הוא נרצח בידי תומכי מוחמד, בידיעתו ובברכתו וע"פ גרסה אחרת ראשו נכרת והובא למוחמד.

[6] אל-שרק (קטר), 14.3.2024