המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
אסמאעיל קאא'ני, מפקד כוח קודס של משה"מ: אנו נוקמים בכל יום באויבי איראן והמוסלמים
15/2/2024


מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, אסמאעיל קאא'ני, בתגובה לדרישה "לנקום קשות" באויבי איראן והמוסלמים: "אנו עושים זאת בכל יום. עלינו להודות לאנשים הגיבורים בלבנון, עיראק ותימן ולכל הארצות שתומכות בעם הפלסטיני המדוכא"


הקדמה:

מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, אסמאעיל קאא'ני, מפקד הכוחות המזויינים של איראן, מוחמד באקרי, ושופר המשטר האיראני, כיהאן, חזרו בנאומיהם ובמאמרם בחודש ינואר 2024 על החזון האיראני של השמדת ישראל והתגאו בניהול הלחימה של ארגוני ציר ההתנגדות, שבנתה איראן בזירות השונות – נגד ישראל.

 

קאא'ני הדגיש בתגובה לדרישת אחד משומעיו "לנקום קשות" באויבים כי "אנו [כוח קודס של משמרות המהפכה] עושים זאת בכל יום. עלינו להודות לאנשים הגיבורים בלבנון, עיראק ותימן ולכל הארצות שתומכות בעם הפלסטיני המדוכא", זאת למרות שבכירי המשטר האיראני מקפידים להרחיק את איראן מאחריות לפעולות ציר ההתנגדות נגד ישראל והמערב.

 

באקרי קרא לראות "באפוס הגבורה" הפלסטינית בטבח ה-7.10 "ברכת המהפכה האסלאמית של איראן ותוצאות הפצת הרוח והתרבות" של מאבק האיראנים במלחמת איראן-עיראק [1980-1988] "שתוצאתן היא היווצרות ציר ההתנגדות בקצות העולם." לדבריו, פעולות מפקד כוח קודס, קאסם סולימאני, שנהרג בידי ארה"ב בתחילת 2020, לביסוס ארגוני ציר ההתנגדות באזור הפכו אותם "לעצים חזקים שמניבים פירות יקרי ערך."

 

שופר המשטר, כיהאן, ביטא קו דומה, התגאה בלחימה של ציר ההתנגדות שאיראן ייסדה וביססה נגד ישראל והדגיש כי הנקמה של איראן תגיע עם "נפילת הציוויליזציה המערבית ועריפת ראשו של השטן [ישראל] בירושלים ושליחת מגדלי השטן [ארה"ב והמערב] לגיהינום בזה אחר זה והמדוכאים [המוסלמים] יחגגו את הניצחון הסופי."

להלן עיקרי הנאומים של קאא'ני, באקרי ומאמר המערכת של כיהאן:

 

מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, אסמאעיל קאא'ני: "יבוא יום שבו אמריקה הפושעת תיאלץ לסבול מהתוצאות הקשות של תמיכתה במשטר הציוני"

בנאום ב-3.1.2024 לרגל יום השנה הרביעי להריגת קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, הדגיש יורשו, מפקד כוח קודס הנוכחי, אסמאעיל קאא'ני, את השגת יעד המהפכה האסלאמית של השמדת ישראל. הוא הסביר כי הרפובליקה האסלאמית של איראן וההתנגדות לא יוותרו על רעיון עקירת המשטר הציוני עד שיגיע שלטון 'האמאם הנעלם', המהדי שעתיד להנהיג את האנושות. למרות שדוברי המשטר האיראני טוענים כי איראן אינה משתתפת בלחימה נגד ישראל וכי ארגוני ציר ההתנגדות שהקימה עצמאיים בהחלטותיהם ללחום נגד ישראל, רמז קאא'ני כי איראן מעורבת בתגובת פעילות ציר ההתנגדות וענה כי "אנו עושים זאת בכל יום." קאא'ני אף אמר כי ארגוני הציר מתואמים ביניהם לגבי פעילותם נגד ישראל. גם קאא'ני, כדוברי משטר אחרים, אמר כי ארה"ב צריכה לשאת בתוצאות תמיכתה בישראל ולשלם מחיר גבוה יותר ממה שהיא משלמת על כך כיום.

 

להלן עיקרי דבריו:

בתגובה לדברי אחד המשתתפים בטקס שדרש 'נקמה קשה' באויבים, אמר קאא'ני: "אנחנו עושים זאת בכל יום. עלינו להודות לאנשים הגיבורים בלבנון, עיראק ותימן ולכל הארצות שתמכו בעם הפלסטיני המדוכא ולזכור את כל השהידים של ההתנגדות...

 

הטקס השנה התקיים במקביל לקרב הגיבורים הפלסטינים בעזה ויחד עם גיבורים אלו, אנשי ההתנגדות בלבנון, עיראק ותימן, תומכים בגיבורים הפלסטינים בתיאום זה עם זה ובהתאם לתנאים ובמידת הצורך על סמך האבחנה הנכונה שלהם וחובתם האלוהית.

 

עלינו להודות לגיבורים בארצות לבנון, עיראק ותימן ולכל הארצות שתמכו בעם [הפלסטיני] המדוכא ולזכור את כל השהידים של ההתנגדות.  

 

עלינו לומר לאויבי ההתנגדות, האסלאם והאומה המוסלמית – [שהם] היהירות העולמית [ארה"ב] והמשטר הציוני צמא הדם הטובח בילדים [ישראל] – למרות התעמולה שהם השיקו בעולם עד כמה הבסיס שלהם יכול לעמוד נגד ההתנגדות? 

 

תנועת ההתנגדות נלחמה בכם [הציונים] ותקפה אתכם יום אחד בשם פלסטין - מה קרה שההתנגדות הפלסטינית הרסה את כל עמודי התווך של ממשלתכם עד כדי כך ששר החוץ האמריקני [בלינקן] הודיע בתקשורת שכשהוא נכנס אל המשטר הציוני הוא הרגיש שהכל קרס. אתם טענתם שאתם הצבא הגדול והצבא החמישי או השישי בעולם [בעוצמתו] אבל תנועת התנגדות הנחילה לכם מכה אנושה.

 

זו הסיבה שאמריקה הפושעת באה בכל הכוח ועמדה לצד המשטר הציוני. כיום, כל האומות בעולם שהתעוררו מסדרות את "החשבון" של המשטר הציוני ואמריקה הפושעת בטבלה אחת. יבוא יום שבו אמריקה הפושעת תיאלץ לסבול מהתוצאות הקשות של מעורבותה ותמיכתה במשטר הציוני יותר [מכפי שקורה] היום.

 

מפקד כוח קודס, אסמאעיל קאא'ני, נואם על רקע תמונת מפקד כוח קודס, קאסם סולימאני, שחוסל בידי 

ארה"ב,  המברך את מפקד משה"מ בסוריה, סיד רזי מוסוי, שחוסל בידי ישראל, על רקע מסגד אל-אקצא [1]


 

בעזה התקבצו היום כל המעצמות המטריאליסטיות של העולם וכבר אין מקום באדמה זו לכניסת ציוד צבאי וטנקים. אין [חלק] שלא עלה באש באזור זה [עזה]. היום 89 ימים מאז התאספו כל הצבאות בעולם וציר ההתנגדות עומד ונלחם נגדם.

 

ההתנגדות הפלסטינית במלחמה הפכה כיום פעילה יותר. הסטטיסטיקה של המשטר הציוני על ההרוגים שלהם גדלה מדי יום. ההתנגדות נלחמת במידה יותר אנרגטית ועומדת חזקה ככל שנדרש ומי שיעזוב את זירת הקרב בצורה מחפירה היא אמריקה הפושעת והמשטר הציוני. 

 

בהלווית סולימאני שמעתם שאחד המנהיגים הבולטים של פלסטין חזר שלוש פעמים בסוף נאומו שסולימאני הוא השהיד של ירושלים. כיום, למעשה, מי שנלחם נגד המשטר הציוני בשדה הקרב הם השהיד סולימאני ואחיו בפלסטין.

 

יש צורך היום לברך ולנחם את כל תושבי איראן שהיו בעיר כרמאן שאחיהם וילדיהם הותקפו על ידי האנשים צמאי הדם [דאעש] שממומנים על ידי אמריקה והציונים ומבצעים פשעים. אני מברך ומנחם גם את חזית ההתנגדות על השהאדה של [בכיר חמאס] צאלח אל-עארורי. הריגתו והריגת [מפקד משמרות המהפכה בסוריה] סייד רזי [מוסוי] ותקרית הטרור [של דאעש] בכרמאן מראים עד כמה האויב נואש אבל הוא לא יודע שההתנגדות והרפובליקה האסלאמית לא יוותרו על שיטת עקירת המשטר הציוני ככל שינסה וימשיכו עד להשמדת המשטר הציוני ועד שלטון אמאם זמאן [המהדי, המשיח בשיעה שעתיד לשלוט בעולם]."[2]


מפקד הכוחות המזויינים באקרי: "חזית ההתנגדות היא פרי הרוח שהפיץ אמאם ח'ומייני בחיי אזרחי איראן והמוסלמים"

בנאום ב-8.1.2024 בכנס מנהלי הקרן לשימור יצירות ופרסום ערכי מלחמת איראן-עיראק, שיבח מפקד הכוחות המזויינים של איראן, מוחמד באקרי, את ההתנגדות של העם הפלסטיני ואת השתתפות ציר ההתנגדות במלחמת עזה. לדבריו, ציר ההתנגדות היא פרי הרוח של אמאם חו'מייני, מייסד המהפכה האסלאמית, בקרב המוסלמים. גם באקרי ציין את החזון המשיחי המנחה את המשטר האיראני בדמות המהדי השיעי שעתיד להושיע את האנושות ולמשול בשם מדינה אסלאמית גלובלית. להלן עיקרי דבריו:

"מבצע מבול אל-אקצא הוא נקודת מפנה בכך שחלק מהלוחמים שנמצאים במצור מוחלט בעזה ללא מתקנים ותקשורת עם החוץ הצליח לתכנן ולבצע פעולה צבאית כה גדולה [ב-7.10.23] ולהפתיע את האויב [ישראל] שיכולותיו המודיעיניות הן מנקודות החוזק שלו ברמה העולמית. [נקודת מפנה נוספת במבצע זה היא שלוחמים אלו] ביצעו את המבצע הזה עם האמצעים שיצרו בעצמם, ריסקו את בטחון המשטר הכובש ופגעו קשות בתקוות הציונים לעתיד.

 

הלוחמים הפלסטינים שהתמודדו עם הפשעים הברבריים שביצעו הציונים נגד האומה הפלסטינית המדוכאת והחזקה בעזה לאחר 'מבצע אל-אקצא' [טבח ה-7.10] ממשיכים לעמוד איתן יחד עם העם נגד האויב הציוני. תושבי עזה מקדמים את מטרותיהם מבלי להביע ולו שמץ של התפארות או חשש. מצד שני, יש הרבה תלונות ובעיות פסיכולוגיות בקרב הציונים.

 

רצון העם הפלסטיני הוא לממש את זכותו, קרי, חירותו וריבונותו. יש להתייחס לאפוסים ולהצלחות אלו כברכות המהפכה האסלאמית [של איראן] ותוצאות הפצת הרוח והתרבות של 'ההגנה הקדושה' [מלחמת איראן-עיראק 1980-1988] שתוצאתן היא היווצרות ציר ההתנגדות בקצות העולם. השתילים שנטע [מפקד כוח קודס] חאג' קאסם סולימאני באזור הפכו לעצים חזקים שמניבים פירות יקרי ערך. העם הפלסטיני המדוכא עומד בידיים ריקות נגד הציונים; הציונים, שאם יום אחד אמריקה תסיר את תמיכתה מהם – הם יקרסו בהחלט ולא יישארו [חיים].

 

מאז יום התקרית (תחילת מבצע מבול אל-אקצא) ועד כה, נוכחים חלק ממפקדי הצבא האמריקני בשטחים הכבושים של פלסטין [ישראל] ומנהלים את זירת [המלחמה]. מדי יום שולחת אמריקה מספר רב של מטוסים, פצצות וציוד מגוון לציונים. למרבה הצער, כמה מדינות באזור שולחות באוניות אמצעים לציונים. אפילו הספינות במדינות שמנהיגיהן קוראים סיסמאות כוזבות לתמיכה באומה הפלסטינית המדוכאת מעמיסות ציוד ויוצאות לשטחים הכבושים מדי יום. למרות כל העזרה שמדינות אלו מעניקות למשטר הציוני, הישרדותו לחלוטין מוטלת בספק וזה לא הכישלון היחיד שלו.

 

למרות האמצעים המינימליים והיותם במצור, לוחמי תימן [החות'ים] מראים את סמכותם בים סוף מול אויבי ותומכי הציונים ואינם מאפשרים מעבר לספינות הנשלחות למשטר הציוני. גם כוחות התנגדות אחרים בעיראק, בסוריה ובמקומות אחרים מנסים כמיטב יכולתם [לפעול נגד ישראל]; אלו הם פירות המהפכה האסלאמית ו'ההגנה הקדושה'. הרוח שהפיץ האמאם [ח'ומיני] בחיי אזרחי איראן והמוסלמים מועברת, צומחת ומשתפרת מדור לדור וחזית ההתנגדות היא אחת מפירותיה.

 

מפקד הכוחות המזויינים של איראן, מוחמד באקרי [3]


 

השגת ניצחון גדול ברמות אלו בהחלט כרוכה בקשיים רבים, כולל סנקציות, לחצים, שהאדה ומלחמות. אולם, מה שבטוח הוא שחזית האמת נמצאת בנתיב של צמיחה, קידום וניצחון וסובלת את הקשיים הללו כדי להשיג ברכות, השפעות ופירות יקרי ערך...

 

בשיא הצביעות שלאחר הפיגוע [של דאעש בכרמאן בקבר סולימאני שבו נהרגו עשרות איראנים], האמריקאים גינו וניחמו אבל מאחורי הקלעים הם תומכים, מסיתים ומנסים להכשיר ולהדריך את הטרוריסטים ושלחו אותם להילחם נגד תושבי איראן ומדינות אחרות. פעולות אלו נגרמות מתוך רשעות וזדון של היהירות העולמית ובראשה אמריקה הפושעת.

 

האומה האיראנית וציר ההתנגדות הראו שהם ממשיכים בדרכם על ידי עמידה בכאבים ובייסורים מכיוון שדרך זו ברורה ושקופה וניצחון האסלאם וחזית האמת יהיה תלוי בהמשכה. בעזרת האל, עם הופעת האמאם הנעלם נהיה עדים לניצחון המוחלט של האסלאם והמוסלמים על חזית השקר [המערב בהנהגת ארה"ב] ..."[4]

 

היומון כיהאן: "כל יום שהציונות חיה זו בגידה באנושות ופשע נגד האנושות. זהו הפשע הגדול ביותר של אמריקה, אנגליה, צרפת וגרמניה שהצילו את ישראל ממוות בשבעה באוקטובר"

במאמר שכותרתו "נקמה קשה" קרא שופר המשטר האיראני, כיהאן, ב-9.1.2024 להיפרע באלימות מישראל, מארה"ב וממדינות אירופה שהביעו תמיכה בישראל. כיהאן האשים אותן במעורבות בפעולת הטרור שביצע דאעש בעיר כרמאן ביום השנה למותו של מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, קאסם סולימאני ב-3.1.24. לדברי כיהאן, ציר ההתנגדות משלים כעת את משימתו הבלתי גמורה של סולימאני נגד אמריקה וישראל. להלן עיקרי הדברים:

"[...] ההיסטוריה השחורה של אירופה מלאה במלחמה, שפיכות דמים ופשע, והטרוריסטים עדיין נתמכים על ידי המערב. ראו את עזה – כיצד גרמניה, צרפת, אנגליה ואמריקה העניקו הנשמה מלאכותית לישראל ועד כה יחד הן הטילו על הנשים והילדים של עזה בת 365 קמ"ר אותה כמות [של חומר נפץ] כמו שלוש [במקור] הפצצות הגרעיניות שארה"ב הטילה על הירושימה ונגאסקי.

 

חזית ההתנגדות פירושה אנשים שאינם רוצים להיכנע לדיקטטורה של השטן, של צאצאי השטן ושל השלטון העולמי של פרעה. הם אמרו שהאל שלנו הוא אללה והם התמידו בדרך זו. הם לא [שייכים] למדכאים ולא מקבלים דיכוי. דיכוי המאוחדים [ציר ההתנגדות] באזור זה בהיסטוריה הוא כפול. הדורות הבאים יזכרו את מנהיגי אמריקה הברבריים בכעס ובשנאה. לנצח תישאר חרפת הולדת גורי דאעש [כאות] על מצחם כשם שהם אינם יכולים להסיר את הכתם הטמא של הולדת הציונות ממצחם.[5]

 

הפעילות הגדולה של חאג' קאסם [סולימאני], ששיגעה את בני השטן, [מתבטאת בכך] שהוא לקח את הארץ מידי דאעש הברברי וכעת, משימתו הבלתי גמורה של סילוק הרוע של ישראל מן העולם נעשית בידי חזבאללה [בלבנון], אנצאראללה [בתימן], אל-חשד אל-שעבי [בעיראק] והחמאס. הם [ציר ההתנגדות] הבינו את העובדה שכל יום שהציונות חיה זו בגידה באנושות ופשע נגד האנושות. זהו הפשע הגדול ביותר של אמריקה, אנגליה, צרפת וגרמניה שהצילו את ישראל ממוות בשבעה באוקטובר.

 

גם אם 'מבול אל-אקצא' [הטבח של חמאס ב-7.10.23] יניב תוצאה כלשהי, עבור ישראל לעולם לא יתקבל פיצוי על השערורייה של השבעה באוקטובר ואם מבצע מבול אל-אקצא יסתכם בשלום או בכל תוצאה אחרת, נתניהו או ייהרג על ידי הקיצונים שלו או יודח כחייל כושל; וישראל לעולם לא תהיה מדינה עצמאית, כפי שציין אנליסט מערבי. המציאות היא מעבר להשמדת ישראל. בעיקרון, מה שברור הוא חוסר היכולת של חמש המעצמות ההולכות והנחלשות – אמריקה, אנגליה, צרפת, גרמניה וישראל לנהל מלחמה עם צעירי חמאס. אותן ממשלות, שהן או חברות בנאט"ו או שיש להן זכויות וטו [במועבי"ט] ומתיימרות לנהל את העולם, מעולם לא נכנסו לזירה כדי לעזור לאוקראינה מול רוסיה כפי שעשו כדי להגן על ישראל מפני צעירי עזה והוכח שהמכנסיים בעלי שלושת הפסים של הנוער העזתי שווים את כל המדליות של הגנרלים של חמש מדינות אלו.

 

אותן [ממשלות] 4+1 [ארה"ב, בריטניה, צרפת, גרמניה וישראל] רצו לחלק את איראן בשנה שעברה [ברמיזה למחאות החג'אב נגד המשטר] אבל כעת הן חסרות אונים בכיבוש 365 קמ"ר [של עזה]. ממשלות אלו רצו לראות הולדת מזרח תיכון חדש לפי רצונה של [קונדוליסה] רייס [לשעבר שרת החוץ של אמריקה] אבל הם ילדו בעצמם [כשלון]. אין ספק שאמריקה מנהלת את שדה הקרב של ישראל נגד צעירי חמאס ונתניהו הוא כמו ילד מוכה שהוריו נחלצו לעזרתו וכולם התעייפו ונמאס להם. אותה חבורת בריונים [אמריקה ובעלות בריתה] חסרת אונים מול צעירי תימן הנועלים נעלי בית ונראה כאילו תבוסת השטנים החלה.

 

זו השיטה שלהם שכאשר הם מובסים ומושפלים בשטח, הם הופכים לפחדנים יותר ומתמקדים בטרור ובהרג חפים מפשע, מתנקמים בילדים שמהם קיבלו סטירת לחי או הורגים מפקדים בביתם כמו [מפקד משמרות המהפכה בסוריה] סייד רזי [מוסוי], בפחדנות ובטילים ולא בזירת הקרב ובאומץ. בדיוק כפי שהרגו את [אבי תכנית הגרעין האיראנית, מוחסין] פח'ריזאדה, [מפקד כוח קודס] חאג' קאסם [סולימאני], מדעני גרעין ואנשים תמימים וחסרי אונים שעלו לקברו של חאג' קאסם סולימאני [בכרמאן באיראן].

 

העולם רואה שחזית ההתנגדות הורגת חיילים ישראלים, את הטנקים והציוד שלהם ואמריקה וישראל הורגות ילדים, נשים ותינוקות. העולם רואה שהצעירים של חמאס מלמדים את האסירים [השבויים] הישראלים לקרוא בקוראן ולחיות חיים אנושיים בעוד הרב הציוני מוציא פסק הלכה [המתיר] ביצוע אונס והרג ילדים.

 

העולם רואה שחזית ההתנגדות פוגעת במטרות [צבאיות] ואמריקה וישראל פוגעות ללא מטרה ובצורה עיוורת. העולם רואה שישראל בתמיכת אמריקה מאיימת ומבצעת פעולות טרור בחוצפה יותר מאי פעם ושהאו"ם, מועצת הביטחון וארגוני זכויות האדם הם עיוורים, חירשים, אילמים, מבולבלים וחסרי אונים. העולם רואה שילדי עזה נהרגים או מרעב, צמא ופחד או מפצצות טון ו[מפצצות] הזרחן של אמריקה וישראל. העולם רואה כיצד [הממשלות שיצאו נגד המשטר האיראני בעקבות מותה] של מהסא אמיני מבצעות רצח תינוקות ורצח נשים ולועגות לילדים חמודים כמו '[הילדה שנהרגה בפעולת טרור בכרמאן] שלבשה ז'קט וורוד עם עגילים [בצורת] לב' שהם כמלאכי גן עדן.

 

אמנם הפשע הנורא בעיר כרמאן בוצע על ידי דאעש הפרוע והבור שמתפוצץ תמורת שוחד במקום לחשוב אבל הדרך שבה אמריקה וישראל נאבקות וההצהרה המעוותת של דאעש חיזקו את החשד למעורבות ישראל. דרך החשיבה היחידה שרגילה להרוג נביאים, צדיקים וחפים מפשע היא דרך החשיבה הרעה והאכזרית של הציונות וכמעט כל נשיאי אמריקה הם כאלה ודאעש אישר זאת בהתנהגותו. דתו של דאעש שלא הראה כל תגובה לפשעים הנתעבים של הציונים ואמריקה בשלושת חודשים אלו של הרג תושבי עזה אינה אלא ציונות. די בכך כדי להבין כי דתו של דאעש היא ציונות ו[אפילו] אתאיסטים, בודהיסטים, יהודים ונוצרים הביעו הזדהות עם המוסלמים אך לא דאעש [עצמו].

 

הציפייה לרחמים ולאנושיות מ[ממי שפועל לפי] דרך חשיבה זו אף פעם אינה הגיונית. מה הם [הציונים] מבינים באהבה כאשר הם לועסים את הפרח במקום להריח אותו? בני ישראל שהפכו לפרעה שרוצה לשעבד את העולם, מה הוא מבין בחירות? מה עושה לאחרים דרך החשיבה שהתחילה רצח אחים עם הבל והוציאה את דיבת יוסף? מי שמסתפק בהרג ובדם מה עוד הוא רוצה מהחיים? במילה אחת, האם ניתן להתייחס לדרך חשיבה המגדירה את האדם כזאב אנושי כאנושית ובעלת מעלות ורגש? ברור שדרך חשיבה זו של הרג ורצח אנשים תמשיך לגדול ולגרום לכאב, פעמים בעזה ולבנון ופעמים בכרמאן. זו דרך החשיבה הרעה שלעולם אין לה דת והיא מיוחסת לכת בשם הציונות שאין לה מולדת...

 

נכון להיום צריך לחשוב על מצבו הבעייתי של העולם עם השד הפראי של הציונות שגרר את העולם לדם ולחורבן. [יהי רצון] שיחרב ביתה של אמריקה המדכאת שמילאה את בית האנשים שוחרי החופש בצער וביגון. לא מאוחר שננקום ברוצחי חאג' קאסם ובעולי הרגל של כרמאן ביום רביעי שעבר [3.1.2024] בנפילת הציוויליזציה המערבית ובעריפת ראשו של השטן [ישראל] בירושלים ובשליחת מגדלי השטן [ארה"ב והמערב] לגיהינום בזה אחר זה והמדוכאים [המוסלמים] יחגגו את הניצחון הסופי – בעזרת האל."[6][1] פארס (איראן), 3.1.2024

[3] תסנים (איראן), 8.1.2024

[4] תסנים (איראן), 8.1.2024

[5] איראן מאשימה את ארה"ב בהקמת דאעש

[6] כיהאן (איראן), 9.1.2024