המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב פלסטיני לישראלים: הרש"פ - אסון לנו ולכם; יש להחליפה בישות שתפעל למען האזרחים
29/12/2023


כותב פלסטיני בקריאה לישראלים: הרשות הפלסטינית היא אסון לנו ולכם; הבה נפעל יחדיו להחלפתה בישות חדשה שבראש מטרותיה יעמדו הפיתוח והאזרחים


הכותב הפלסטיני, מג'די עבד אל-והאב, פרסם ב-18.12.23 מאמר באתר הסעודי https://elaph.com תחת הכותרת "הו הישראלים, בואו נעבוד יחד!", בו קרא לישראלים לפעול יחד עם הפלסטינים לסילוקה של הרשות הפלסטינית (להלן, הרש"פ) ולהחליפה בגוף שלטוני חדש, שיקדם את הפיתוח, הבנייה והחינוך ויאפשר לשני העמים לחיות בשלום וביציבות. לדבריו, הפלסטינים מסכימים עם דברי ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, כי הרש"פ היא אסון, מכיוון שהיא החזירה אותם "עשרות שנים אחורה" בתחומי הכלכלה, החברה, החינוך, הבריאות והפיתוח, תרמה להתפשטות השחיתות והובילה לקיפאון ולנסיגה. הוא קבע כי כל עוד הרש"פ ואנשיה קיימים, הישראלים לא ייהנו מביטחון ולפלסטינים לא יהיו חיים, ולכן יש "לקבור" את הרש"פ כמה שיותר מהר כדי שגופתה לא תבאיש ותביא להתפשטות מחלות.

 

"הרשות הפלסטינית" היא "גופה"[1]


 

 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:


"הרשות [הפלסטינית] היא אסון. כך אמר [ראש ממשלת ישראל], בנימין נתניהו, בעקבות פעולת 'מבול אל-אקצא' והמלחמה בעזה שבאה כתוצאה ממנה וכילתה הכול. יתכן שהמילים האלה, שהגיעו לאחר שראש הממשלה הישראלי ספג את אסונות הסכסוך הפלסטיני-ישראלי, משקפות, באופן פרדוקסלי ברור, הסכמה נדירה בין הציבור הפלסטיני לנתניהו.

נתניהו אמר כי [הסכם] אוסלו הוא אסון, ומשמעות הדבר היא שהרש"פ היא אסון בשל התוצאות הקטסטרופליות שתוכניתה הסבה לישראל, ובכללן צמיחתה של חמאס והתחזקות כוחה, מה שהביא בראייתו להרס שנגרם לישראל.

 

הפלסטינים מסכימים איתו על כך שהרש"פ המיטה הרס על הפלסטינים, שאותו אנו רואים בבירור ברצועת עזה. אינני מדבר על הפן הפוליטי שימשיך להיות שנוי במחלוקת בקרב הפלסטינים עצמם, וגם בין הפלסטינים לישראלים. על השאלה האם תכנית הרש"פ עשתה שירות לישראל או הסבה לה נזק, תשיב ההיסטוריה בעתיד.    


אין ספק ש[כל] הפלסטינים - למעט בודדים - סבורים שהרש"פ היא אסון, שכן היא החזירה אותם עשרות שנים אחורה בתחומים השונים: הכלכלי, החברתי, החינוכי, הבריאותי וברמת הפיתוח. יתרה מזו, היא תרמה להתפשטות השחיתות בכל המישורים הללו. זמן קצר לאחר שהוקמה, הרש"פ הובילה את הפלסטינים לקיפאון ולנסיגה, וזו מגפה שאין לה מרפא, אלא בהסתלקות הרש"פ, אנשיה.  

 

אם אנחנו ונתניהו מסכימים על כך שהרש"פ היא אסון, נשאלת השאלה: מתי מי שהביא את הרשות הזו, ביסס את יסודות שלטונה, סיפק לה נשק, נתן לה כוח וחיזק את מעמדה - יכריז על מותה ויביאה לקבורה?...

 

הו הישראלים, בואו ונפעל יחדיו לכינון ישות, רשות, או כל שם אחר שתרצו לתת לה, ונסכים כי הבנייה, הכלכלה, הפיתוח, החיים, הרווחה, החינוך והבריאות הם עמוד התווך והבסיס, והם אשר יובילו ליציבות. הבה נבנה יחדיו את הישות הזו, שתציב את האדם במקום הראשון, או אז ישיגו הישראלים והפלסטינים את מבוקשם ויצליחו לחיות בשלום ובביטחון. כל עוד ה'אסון' [קרי, הרש"פ] ואנשיו קיימים, לא יהיה לכם ביטחון ולנו לא יהיו חיים. הרש"פ [שהיא] האסון לא תשיג דבר לא בגדה ולא בעזה, והיא לא תביא לכם ביטחון, מכיוון שהיא הפכה לנחלת העבר. הדת המוסלמית והדת היהודית מסכימות כי כיבוד המת נעשה באמצעות קבורתו, לכן קחו אותה [קרי, את הרש"פ] וקברוה, כדי שריחה לא יבאיש יותר, וכדי שלא תפיץ מגפות ומחלות, שכן במקרה כזה, לא יועיל [שום] טיפול".[2]  

 [1] אל-ערב (לונדון), 21.12.2023

[2] https://elaph.com, 18.12.2023