המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מנהיג איראן, ח'אמנאי, משקר בטענו כי איראן לא קראה להשליך את היהודים/הציונים לים
5/12/2023


המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי, משקר כשהוא מכחיש שאיראן קראה להשליך את היהודים/הציונים לים ושאינה רוצה בכך


הקדמה

ב-29.11.2023, כ"ט בנובמבר, יום החלטת האו"ם על הקמת מדינה יהודית לצד מדינה ערבית ממערב לירדן – החלטה שאותה דחו הפלסטינים – אמר המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי, כי איראן לא רוצה להשליך את היהודים או הציונים לים וכי איראן מעולם לא אמרה זאת בעבר. הוא ייחס את הדברים לדוברים ערביים. אולם, בכך מנהיג איראן ח'אמנאי משקר שכן מאז כינונו ב-1979, הציב משטר המהפכה האסלאמית את חיסול מדינת ישראל במוקד האידיאולוגיה שלו ונתן לכך ביטוי הצהרתי גלוי ומודגש. ראוי להזכיר בהקשר זה את השעון הדיגיטלי המונה את ימיה לאחור של ישראל עד לקיצה, שהוצב בכיכר פלסטין ב"יום ירושלים הבינלאומי" ב-23.6.2017, בהתייחסות לדברי ח'אמנאי מה-9.9.2015 כי לישראל לא נותרו יותר מ-25 שנים עד להשמדתה.[1]

 

השעון בכיכר פלסטין בטהראן המונה לאחור את קיצה של ישראל [2]


 

לא זו בלבד שדוברי המשטר האיראני קוראים להשמדת ישראל אלא שהם עצמם קראו בפומבי במפורש "להשליך את היהודים/ציונים לים התיכון." מפקד משמרות המהפכה (משה"מ), חוסין סלאמי, אמר ב-2018 כי "הדרך היחידה היא השלכת כל הישראלים לים." סלאמי חזר על מילים אלה בשנת 2020 וקרא לאזרחי מדינת ישראל "להביט היטב על הים התיכון" שיהיה, לדבריו, "מקום מגוריהם הסופי." גם ציר המג'לס ודרשן תפילות יום השישי, מוחמד באקר עבאדי, ציטט ב-2019 את דברי סלאמי בפני קהל שומעיו באחת הדרשות וקרא ל"נתניהו [ראש ממשלת ישראל] להתחיל ללמוד לשחות בים התיכון."

 

מעבר לשקר של ח'אמנאי על כך שאיראן מעולם לא אמרה או רצתה להשליך את היהודים/ציונים לים התיכון, מציג ח'אמנאי, מעת לעת בשל לחץ גורמים מערביים, גרסה מעודנת ומתוחכמת לחיסול ישראל כמדינה. זאת, באמצעות הצעתו התמוהה – לנוכח אישור החלטת עצרת האו"ם ב-1947 – להצבעה דמוקרטית, לכאורה, או למשאל עם, של חלק מתושביה של ישראל: כלל הפלסטינים בתוך ישראל ומחוצה לה וחלק קטן מן האוכלוסייה היהודית שבה – אלו שהיו בשטח המנדט הבריטי לפני 1948. ראו דוח ממרי מ-2018 שדן בדרכים שמציעה איראן להשמדת ישראל, בחרב או במשאל עם: השמדת ישראל – היעד האידיאולוגי והמעשי של משטר המהפכה באיראן.

וגם דוח ממרי מ-2021 השמדת ישראל בחרב או במשאל עם (א'): המנהיג העליון, עלי ח'אמנאי,קורא ב"יום ירושלים" 2021 לפלסטינים להתקומם נגד ישראל

 

המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי [3]


 

דוח ממרי מקיף על הקריאות באיראן להשמדת ישראל, שגברו אף יותר לאחר טבח ה-7 באוקטובר, יפורסם בקרוב.

דוח זה יעסוק בשקר של ח'אמנאי על כך שדוברים איראניים לא קראו להשליך את היהודים/ציונים לים בלוויית סרטוני ממרי:

 

המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי: "הטענות השקריות לפיהן איראן גורסת כי יש להשליך את היהודים או הציונים לים, אינן נכונות, מעולם לא אמרנו זאת"

ב-29.11.2023, אמר המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי, במפגש עם מפקדי ארגון הבסיג' ואנשיו כי הטענות לפיהן המשטר האיראני רוצה להשליך את הציונים לים הן שקריות. ח'אמנאי אף הדגיש כי איראן מעולם לא טענה טענות שכאלו וייחס אותן לערבים. ח'אמנאי אמר:

 

"חלק מהדוברים בעולם טוענים בשקריות כי איראן גורסת שיש להשליך את היהודים או את הציונים לים. זה לא נכון. הדברים האלה נאמרו בעבר ע"י חלק מהערבים. אנחנו מעולם לא אמרנו זאת. אנחנו לא נשליך איש לים. אנחנו תומכים בדעתו של העם. כלומר, הממשלה שתוקם [בפלסטין] דרך הצבעתם של אזרחי פלסטין היא שתקבע [את עתידם] של האזרחים שנמצאים שם [נולדו בישראל] ושל אלה שהגיעו [לשם] ממדינות אחרות. ייתכן שהיא [הממשלה הפלסטינית] תחליט שכל אלו יישארו בפלסטין."[4]

ראו דברי ח'אמנאי בסרטון ממרי:


 

מפקד משה"מ, חוסין סלאמי: "אין דרך אחרת מלבד להשליך אותם [את הישראלים] לים"

בנאום שנשא ב-5.10.2018 במפגן של כוח הבסיג' בעיר אספהאן, גרס מפקד משה"מ, חוסין סלאמי, כי חזבאללה, השלוח של איראן בלבנון והכוח המרכזי בציר ההתנגדות האיראני, מספיק כדי להשמיד את ישראל מבלי שאיראן תתערב. בניגוד לדבריו האחרונים של ח'אמנאי, סלאמי הדגיש כי על ראש ממשלת ישראל ללמוד לשחות בים התיכון משום ש"אין דרך אחרת מלבד להשליך אותם [את הישראלים] לים. במהרה נראה את הרג והשמדת המשטר הציוני." להלן דבריו של סלאמי:

 

"יש לי מסר אחד למשטר הציוני, משטר שהוא בובת הראווה של אמריקה באזור [המזה"ת], משטר שאינו מחזיק באף אחד ממרכיבי מדינה וממשלה ואף לא קיים במאזן האיומים שלנו [איראן] שכן חזבאללה שלנו מספיק בשביל להשמיד את הגידול [הסרטני] הפוליטי הזה. אני אומר לראש הממשלה של המשטר הציוני [נתניהו] שבמקום להסית את העולם נגד ההתקדמות [הגרעינית והצבאית] שהשגנו, שילמד לשחות בים התיכון, שיתרגל שחייה, משום שאין דרך אחרת מלבד להשליך אותם [את הישראלים] לים. במהרה נראה את הרג והשמדת המשטר הציוני."[5]


מפקד משה"מ, סלאמי: "על הישראלים להביט היטב על הים התיכון כי שם יהיה מקום מגוריהם הסופי"

ב-13.2.2020, בטקס לציון הריגתו של מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, קאסם סולימאני, שהיה אחראי על יצוא המהפכה וטיפוח שלוחות ציר ההתנגדות האיראני במרחב, שב סלאמי והדגיש את דבריו מנאומו הקודם בדבר השלכת הישראלים לים:

 

"אמרנו [לישראלים] פעמים רבות: אל תסמכו על אמריקה. אמריקה מגיעה תמיד באיחור, או שהיא לא מגיעה בכלל. אם אתם רוצים לסמוך על מישהו, הביטו היטב על הים, כי שם יהיה מקום מגוריכם הסופי וכוונתי היא לים התיכון."

ראו דברי סלאמי בסרטון ממרי:דרשן תפילת יום השישי בעיר בירג'נד וציר מג'לס, מוחמד באקר עבאדי: "נתניהו צריך ללמוד לשחות בים התיכון, זו הדרך היחידה בה הוא יוכל לברוח"

ב-19.4.2019, אמר מוחמד באקר עבאדי, דרשן תפילת יום השישי בעיר בירג'נד וציר המג'לס, כי לישראלים אין לאן לברוח מפני השמדה משום שהם מוקפים בשלוחיה של איראן. הוא הדהד את דברי סלאמי כי על בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל, ללמוד לשחות בים התיכון מפני שזו הדרך היחידה בה יוכל לברוח. עבאדי אף הוא הדגיש כי יום השמדתה של ישראל מתקרב ובו הישראלים ידרכו על מתיהם בזמן שינסו להימלט. להלן דבריו של עבאדי:

 

"הגנרל סלאמי [מפקד משה"מ] העיר הערה קצרה שעדיין מטרידה את הציונים. באחד מנאומיו הוא אמר: "לישראלים אין לאן לברוח. בצפון יש להם את חזבאללה. בחלק אחר יש להם את החמאס. בצד ההוא יש להם את סוריה, ומסביב יש עמים מוסלמים למרות שחלק מהממשלות [שלהם] מכרו את עצמן." לדבריו [של סלאמי], "נתניהו [רה"מ ישראל] צריך להתחיל ללמוד לשחות בים התיכון". הוא [סלאמי] התכוון שכאשר נתניהו ירצה לברוח, זו תהיה דרך המילוט היחידה שלו. זו הסיבה שהוא צריך ללמוד לשחות. אני מקווה שמר נתניהו ילמד מהר לשחות, כי סוף סוף הגיע סלאמי. הוא מפקד צבא האסלאם. אם נתניהו עדיין לא למד לשחות, הוא צריך לעשות את זה לפני שיהיה מאוחר מדי כי, אנשאללה, היום מתקרב. על פי מסורות מסוימות, הציונים הפצועים ידרכו על מתיהם בזמן שינסו להימלט, אך הם ייהרגו."

 

ראו דברי עבאדי בסרטון ממרי:


 

 

[1] תאריך היעד שמופיע על השעון הוא 1.1.2040, בהתייחסות לדברי ח'אמנאי משנת 2015 כי "לא יישאר דבר מישראל עד שנת 2040." על השלט מסביב לשעון נכתב בפרסית, ערבית ואנגלית: "זה מספר הימים שנותרו להשמדת ישראל. המשטר הציוני לא ישרוד את 20 השנים הקרובות." חדשות הסטודנטים האיראניים (איראן) iusnews.ir 23.6.2017. ראו גם דוח ממרי מה- 10.9.2015 על כך ח'אמנאי: "בעוד 25 שנה לא יהיה דבר באזור בשם המשטר הציוני"; אמריקה גרועה משטן

[2] iusnews.ir (איראן), 23.6.2017

[3] אתר המנהיג, 29.11.2023

[4] אתר המנהיג (איראן), 29.11.2023

[5] אפארט (איראן), 5.10.2018 https://www.aparat.com/v/UL4D8