המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב כורדי: חטיפת אזרחים על ידי חמאס - פעולת טרור שמזיקה לעניין הפלסטיני
14/11/2023

­ 

כותב כורדי: חטיפת אזרחים על ידי חמאס - פעולת טרור שמזיקה לעניין הפלסטיני

 

הכותב הכורדי, כאמל סלמאן פרסם באתר החדשות המקווןelaph.com  מאמר, שבו תקף את תנועה החמאס והטיל עליה את האחריות לשפיכות הדמים בעזה, בשירות האינטרסים של איראן. לדבריו, חטיפת האזרחים הישראלים, במיוחד נשים וילדים, על ידי חמאס, היא פעולת טרור המזיקה הפלסטיני ואינה יכולה לזכות בתמיכת מדינות העולם.

 

את ישראל הציג סלמאן, כמדינה בעלת מעמד והכרה באו"ם שאיש אינו יכול להשמידה וטען כי גם אם תוסיף להרוג בפלסטינים עוד אלף שנה, היא לא תגיע לעשירית ממספר המוסלמים הערבים שנרצחו בידי איראן, בסוריה, בעיראק בלבנון ובתימן ושל הכורדים בכורדיסטאן. 

 

הכותב הכורדי כאמל סלמאן[1]


 

להלן קטעים ממאמרו של כאמל סלמאן:

 

"אלה המוחזקים בידי חמאס בעקבות הפעולה הצבאית, כ- 240 במספר, זכו לכינויים שונים. האם הם שבויי מלחמה? או חטופים? או בני ערובה? יש בין המוחזקים נשים, גברים וילדים, חיילים ואזרחים שאינם נושאי נשק, לכן לא ניתן לשייך את כולם לאותה קטגוריה. החיילים והלוחמים אפשר שייחשבו שבויי מלחמה; האזרחים שאינם נושאי נשק - גברים, נשים, ילדים, קשישים - כולם חטופים שהפכו לבני ערובה, כי שחרורם מותנה בתנאים או דרישות.

 

מבחינת המוחזקים יש לפעולה הצבאית שביצע חמאס ב-7 לאוקטובר שתי פנים. הרג ושבי של אנשי צבא ישראליים שנחשב לגיטימי מבחינת הקוד הצבאי, והוא הישג צבאי בשטח. לעומת זאת, חטיפת אזרחים, במיוחד נשים, ילדים וזרים שנמצאו במקרה במקום בעת הפעולה הצבאית, היא פעולת טרור. התנהגות זו כלפי אזרחים – רצח וחטיפה - היא פגיעה קשה ונזק ברור לעניין הפלסטיני, שכן הטרור הפך לחשש המטריד את העולם החופשי, ואף את העולם השני והשלישי. לכן לא שמענו מאף מדינה בעולם תמיכה בהתנהגות חמאס, אפילו לא ממדינות ערביות ומוסלמיות, חוץ מאיראן. זאת לא מפני שהמדינות הערביות והמוסלמיות אינן תומכות בעניין הפלסטיני או שהן ויתרו עליו, להיפך: [כעת] הן עוד יותר תומכות בעם הפלסטיני וחשות סולידריות עמו.

 

לבם של הממשלות והעמים הערביים והמוסלמים שותת דם עקב [מצבו של] העם הפלסטיני; אבל הממשלות אינן פזיזות, הן רציונליות, שומרות על האינטרסים של מדינותיהן ונוהגות באופן תרבותי מבחינה מדינית. הן אינן רוצות להיות מנודות על ידי הקהילה הבינלאומית, במיוחד לא על ידי מדינות המערב אשר מייצגות את שיא הקדמה והחופש בעולם... אין זה ענין של סערת רגשות. סערת רגשות באה לנוכח [סבלם] של אזרחים חפים מפשע בעזה, אשר שילמו את מחיר ההתנהגות הנפשעת של חמאס והגזענות של ממשלת נתניהו.

 

סעודיה, מצרים, ירדן, מדינות המפרץ ומרוקו נהגו באחריות ולא נתנו למצב לצאת מכלל שליטה. הן הבינו את המשחק בשלב מוקדם ומבינות באופן יסודי את ממדי הכוח וההשפעה של ישראל, ארה"ב ומדינות המערב על האזור כולו. לכן הן אינן מוכנות להחליש את עצמן ואת עמיהן באמצעות עימות עם מדינות המערב, השולטות במצב העמים מבחינה כלכלית, מדעית, טכנולוגית ותקשורתית.

 

בה בעת, למנהיגי המדינות השכנות לישראל יש ניסיון של 75 שנות מאבק עמה. הם יודעים שהמאבק הצבאי בשטח עם ישראל תם וחלף לנצח. אין מלחמות אחרי מלחמת אוקטובר 1973. לישראל יש היום נוכחות, מעמד והכרה באו"ם בין אם נרצה בכך ובין אם לאו. איש אינו יכול להשמידה כל עוד האו"ם קיים. לכן, מדינות ערב והארגון לשחרור פלסטין [קרי, אש"פ] פנו לדרך של שלום, מדיניות, דיפלומטיה ושיח, כדרך היחידה להשגת שלום וזכויות, ולבניית המדינות.

 

מדינות המערב וארה"ב יכולות להכניע את המדינה הגדולה ביותר בעולם ללא מלחמה, באמצעות מצור כלכלי בלבד. יש להכיר באמת זו. ראו את מצבה של איראן בעקבות המצור שאמריקה לבדה מטילה עליה.

 

אל תקשיבו לתעמולה, אלא שאלו את האזרח האיראני הפשוט, שיהא זה שיענה את התשובה האמיתית. הוא יאמר לכם: המצור האמריקאי גרם לנו האיראנים, לצאת בהמונינו לעיראק באמתלה של ביקורים לצרכים דתיים, רק כדי לשבוע מן המזון שהעיראקים מעניקים לנו חינם. שאלו את העיראקים, הם יאשרו זאת. האם המדינות הערביות והאסלאמיות לוקות בטיפשות ובורות עד כדי גרימת השפלה כזאת לעמיהן?

 

האם לפי המוסר, הדת, התרבות וההיגיון יהא זה נכון ליישר קו עם מדינה המתיימרת להוביל את ההתנגדות [לאויבי האסלאם] ובה בעת אחראית להרג מיליונים מעמי האזור האסלאמי?

 

גם אם תמשיך ישראל להרוג בפלסטינים עוד אלף שנה, היא לא תגיע לעשירית ממספר המוסלמים הערבים - סונים ושיעים כאחד - שנרצחו בידי איראן, בסוריה, בעיראק בלבנון ובתימן  והכורדים בכורדיסטן ושבויים עיראקיים בזמן מלחמת איראן-עיראק.

 

כל התנועות, האירגונים והמפלגות, בכל המדינות הערביות והמוסלמיות, אשר משתפות פעולה עם איראן, גורלן יהא כגורל עזה במוקדם או במאוחר. הביטו בעזה, צפון ומרכז סוריה וחלקים גדולים מעיראק, ותימן, על מיליוני העקורים שם, והעתיד יהיה עוד יותר גרוע, כיון שהשטן האיראני עדיין בטוח מעונש.

.

כן, חמאס הקריב את עזה למען איראן וכך נוהג חזבאללה עם לבנון, וכך יעשו כל הארגונים והמיליציות שהקימה איראן במדינות ערב. הם יעשו מה שרע לארצותיהם כשירות לאיראן. נהרות הדם לא יפסיקו [לזרום] כל עוד איראן בזירה.

 

גם לעם האיראני לא מגיע לחיות בעליבות שהוא חי בה בשל מדיניות הדמים של ממשלת איראן. אני אומר זאת בכאב גדול. בכל פעם שאני מנסה להכריח את עצמי להיות אופטימי ולקוות שמלחמת עזה תסתיים בפתרון של שלום ובהשבת הביטחון לאזור, אני מוצא עצמי בשיא התמימות... מפני שהצד המחזיק בגפרור באזור הדליק הזה הוא הצד המלא שנאה ואיבה לעמי האזור, והוא לא יהסס להצית כל דבר. הלוואי וטעיתי."[2]

 

 

  [1]sotkurdistan.net, 17.10.2023

[2]  https://elaph.com/ 6.10.2023.