המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מנהיג תנועת אל-נוג'באא השיעית בעיראק: "החלטנו לשחרר את עיראק [בדרך] צבאית"
1/11/2023


מנהיג תנועת אל-נוג'באא השיעית בעיראק: ההתנגדות האסלאמית העיראקית החליטה "לשחרר את עיראק [בדרך] צבאית"

 

אכרם אל-כעבי, מזכ"ל תנועת אל-נוג'באא השיעית-עיראקית הנתמכת ע"י איראן, פרסם ב-1.11.23 הצהרה בחשבונו ברשת החברתית X (לשעבר טוויטר): "ההתנגדות האסלאמית העיראקית" החליטה "לשחרר את עיראק [בדרך] צבאית". ההצהרה שבאה על רקע תמיכת ארה"ב בישראל במלחמתה בחמאס שפרצה בעקבות מתקפת הדמים של חמאס על בסיסים ויישובים בישראל ב-7.10.2023, היא, למעשה, הכרזת מלחמה נגד הכוחות האמריקאים בעיראק.

 

בפוסט נכתב: "בשם אללה הרחום והחנון. לא אתם הרגתם אותו, כי אם אלוהים ולא אתה (הנביא מוחמד) השלכת (חול על הלא מאמינים), כי אם אלוהים, למען נסות את המאמינים במבחן גדול, כי אלוהים שומע ויודע כל." (קוראן סורה 8, פסוק 17).

 

ההתנגדות האסלאמית העיראקית החליטה לשחרר את עיראק [בדרך] צבאית ולהכריע את העניין. מה שיקרה בעתיד יהיה עצום יותר. ברכת אללה על לוחמי הג'האד הגיבורים, ברכת אללה על אלה שלקחו חלק, ברכת אללה על כל מי שתמך. הניצחון הוא לאסלאם. אין עצירה, אין הפסקת אש ואין חזרה."

 

לפוסט צורף ההאשטאג #מבול_אל-אקצא.[1]


 

יצוין כי ב-23.0.2023 תנועת אל-נוג'באא פרסמה הודעה בה מתחה ביקורת חריפה על ממשלת עיראק בעקבות גינויה את המתקפות על בסיסים אמריקאים בעיראק וקריאתה להעניש את התוקפים.[2]

ב-30.10.2023 אל-נוג'באא פרסמו סרטון ווידאו בו איימו לתקוף את הכוחות האמריקאים בעיראק בשל תמיכת ארה"ב בישראל.[3][1]  Twitter.com/Akram_Alkabee, 1.11.2023.

[3]  Telegram.me/NOON_media, 30.10.2023. ראו דוח ממרי JTTM: : Iraq's Al-Nujaba Movement In Video: CENTCOM Forces 'Are Not Out Of Our Range'; Vows To Expel Americans, 'Repeat History', 30.10.2023.