המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר ביומון הקטרי אל-וטן: המלחמה בעזה – מערכה לסופה של מדינת ציון
29/10/2023


מאמר ביומון הקטרי אל-וטן:

המלחמה בעזה – מערכה לסופה של מדינת ציון; ישראל מנסה לדחות את סופם של היהודים אך עובדי אללה ינצחו

 

סמיר אל-ברגותי, עיתונאי פלסטיני בעל טור ביומון הקטרי אל-וטן, פרסם ב-29.10.23 מאמר תחת הכותרת "המערכה לסופה של מדינת ציון" בו טען כי המערכה בעזה היא מערכה דתית וקיומית של האומה וקרא לכל ערבי ומוסלמי לקחת חלק במערכה בהתאם לתפקידו. לדבריו, ישראל רוצה לחסל את החמאס כדי "לדחות לזמן מה את קץ היהודים" אולם המערכה תסתיים בניצחון המוסלמים.

 

לוגו היומון הקטרי אל-וטן[1]


 

 

להלן תרגום קטעים מהמאמר:

 

"חבורה קטנה [קרי, החמאס] הפחידה את המערב ועצרה תכנית להכנעת הפלסטינים, שהייתה בשלבי הכנה... חבורה זו טרפה את הקלפים מחדש והנה ישראל מנהלת את המלחמה הזו, כשמאחוריה המערב ותומכיו שהביאו את נושאות המטוסים ואת חיל הנחתים כדי לסייע למדינת הכיבוש שאותה שתלו כקוץ בגרוננו!

 

לו הייתה חבורה זו [מונה] רק כמה אנשים חמושים [כטענת הישראלים] כי אז הם לא היו עומדים בשערי עזה כשהם פוחדים לצעוד צעד אחד לעברה. אם הנאומים [של בכירי חמאס] היו חסרי תועלת, הם לא היו יושבים מול מסכי הטלוויזיה כדי להאזין לדבריו של רעול הפנים ומנתחים אותם ואנו לא היינו חשים תחושת כבוד מתפשטת בקרבנו. לו היו הפרסומים ברשתות החברתיות בלתי מועילים, הם לא היו מוחקים אותם ומגבילים את החשבונות!

 

אולם, זוהי מערכה על התודעה ועל יצירת דעת קהל. האינכם רואים כיצד ה-BBC משקר וה- CNN מרמה, וכיצד הגרדיאן פיטר את הקריקטוריסט שלו סטיב ביל, לאחר 40 שנות עבודה אצלו, רק משום שמתח ביקורת על פשעי ראש ממשלת הכיבוש בקריקטורה סרקסטית?

 

זוהי מערכה של אומה שלמה ולא רק של עזה. עזה היא חוד החנית בלבד. המערכה היא מערכה דתית ולא מערכה בין צבאות. הלחימה היא לחימה על הקיום ולא לחימה על גבולות! לפיכך, תפוס את הפוזיציה שלך בה בהתאם לתחומך, אם באמצעות עטך, הנייד שלך, אדמתך, ביתך או משפחתך.

 

המערכה לא התחילה היום אלא לפני 75 שנה ואנו הפסדנו בכל סבביה. 

 

הסבב הזה [יסתיים בניצחונה] של החבורה הזו, משום שאנשיה הם עובדי אללה המאמינים שהוזכרו בתורה ובקוראן. ישראל רוצה לחסל אותם כדי לדחות לזמן מה את קץ היהודים".[2][1] אל-וטן (קטר)

[2] אל-וטן (קטר), 29.10.2023