המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
איש המשטר האיראני, ר'לאם רזא קאסמיאן: במלחמה הסופית נעמוד מול סעודיה
12/9/2023


איש המשטר האיראני, ר'לאם רזא קאסמיאן: "מול מי נעמוד במלחמה הסופית?... מול סעודיה ... [במלחמה] שתוביל לכיבוש 'הקיבלה' הראשית [המסגדים במכה] ו'האמאם הנעלם' יתגלה שם"


הקדמה

ערב כניסתו של השגריר הסעודי לטהראן, עבדאללה בן סעוד אל-ענזי, לתפקידו, לאחר שבע שנות ניתוק יחסים בין ערב הסעודית לאיראן, פרסם אתר החדשות "נואנדיש" (הגות חדשה), ב-9.9.2023, סרטון ובו נראה פרופ' ר'לאם רזא קאסמיאן, מנהל ספריית המג'לס ומומחה דת ברשות השידור של איראן, אומר כי איראן תצא למלחמה עם סעודיה כדי לכבוש את "הקיבלה הראשית", קרי, המסגדים במכה, ושהאמאם הנעלם, המשיח בשיעה, יתגלה שם. הוא גם אמר שלישראל יש שלוש שנים להתקיים.

 

סרטון של מנהל ספרית המג'לס קאסמיאן: "באמת כמו שהמנהיג [ח'אמנאי] אמר: הגענו לפסגה"

הסרטון הועלה ב-26.8.23 באתר של מתחם התרבות לזכר השהידים של המהפכה האסלאמית בשם Sarcheshmeh Nour בו קאסמיאן מעביר את הרצאותיו. המתחם, המנוהל בפיקוח ארגון התעמולה האסלאמית של המשטר, החל לפעול בטהראן בשנת 2012 במטרה "לשמר את תרבות השהאדה בחברה ולהנחיל את הערכים הגבוהים של המהפכה האסלאמית" בחברה האיראנית.[1]

 

יו"ר המג'לס, מוחמד באקר קאליבאף, מינה ב-2020 את מקורבו, ר'לאם רזא קאסמיאן, למנהל ספריית המג'לס.[2] קאסמיאן הוא בוגר האוניברסיטה הטכנולוגית שריף להנדסה אזרחית ופרופסור בשלוש אוניברסיטות: אמיר כביר, אונ' שריף והאוניברסיטה למדע ותעשייה.

 

יו"ר המג'לס, מוחמד באקר קאליבאף (מימין), ומקורבו ר'לאם רזא קאסמיאן, מנהל ספריית המג'לס[3]

 

 

להלן דברי מנהל ספרית המג'לס, פרופ' ר'לאם רזא קאסמיאן, בסרטון:

 

"זה באמת כמו שהמנהיג [העליון, עלי ח'אמנאי] אמר שהגענו לפסגה... לישראל נותרו רק שלוש שנים להתקיים. אפילו אין צורך במלחמה [להשמידה]. [הקוראן אומר:] 'הם הורסים את בתיהם במו ידיהם'. [ישראל] תשמיד את עצמה. יש עכשיו כל מיני סימנים של השמדתה [הקרובה]. מה לעזאזל נעשה כשזה יקרה?

 

ישנן סוגיות קוראניות שאסור לדון בהן בגלוי. רק בינינו, אני יכול לאשר ש[העלייה לרגל בצעדת] הארבעין [לעיראק] באותו זמן תהיה מפוארת במיוחד ותזכה לתשומת לב עולמית.

 

מול מי נתמודד במלחמה הסופית? החג'אז. [כלומר] ערב הסעודית, שהיא אמריקה של [חצי האי] ערב ... זה יוביל לכיבוש הקיבלה הראשית [המסגדים במכה] ו'האמאם הנעלם' [כינוי בשיעה למשיח] יתגלה שם שוב.

 

מאחר שהם יודעים את זה, יש להם צלפים מסביב למסג'ד אל-חראם [במכה]. המנהיג [ח'אמנאי] אמר את זה איפשהו, אך מעולם לא חזר על זה. הוא אמר שזו לא בעיה שהסעודים קונים הרבה נשק, כי אלה כלי הנשק שייתפסו על ידי המוג'אהדין [הלוחמים האיראנים]."

ראו קליפ ממרי  

 


שגריר סעודיה, עבדאללה בן סעוד אל-ענזי (משמאל)  מגיש כתב אמנה לשה"ח האיראני עבד אללהיאן [4]


 

 [2] נואנדיש (איראן), 9.9.2023

[3]

[4]  פארס (איראן), 10.9.2023

 

תגיות