המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
בעל טור ביומון קטרי: הערבים והמוסלמים שנרמלו קשרים עם ישראל - בוגדים
3/8/2023


בעל טור ביומון קטרי: הערבים והמוסלמים שנרמלו קשרים עם ישראל - בוגדים; יש ללמד את הילדים על השהידים של פלסטין


עבד אל-עזיז אל-עבדאללה, בעל טור ביומון הקטרי אל-שרק, פרסם ב-11.7.23 מאמר בו תקף בחריפות את הערבים והמוסלמים שמנרמלים קשרים עם ישראל, מגנים את ההתנגדות הפלסטינית ודורשים מן הפלסטינים לחיות עימה בדו קיום, וכינה אותם "בוגדים". לדבריו, היהודים לעולם לא יבואו על סיפוקם אלא לאחר שהמוסלמים יעזבו את האדמה והמקומות הקדושים ואת דת האסלאם בכלל. לפיכך, קרא לערבים ולמוסלמים לחנך את ילדיהם על סיפורי גבורת השהידים שהקריבו את חייהם למען פלסטין, וללמדם מיהם הערבים שבגדו בסוגיה הפלסטינית ואשר ההשפלה תרדוף אותם לנצח.


עבד אל-עזיז אל-עבדאללה[1]

 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:

"...ישנן [בקרב הערבים והמוסלמים] קבוצות סוטות שחרגו ממסלולן ומן הקונצנזוס של האומה על כך שירושלים היא מקום כיוון התפילה הראשון של המוסלמים ו[לכן] היא לא רק עניין של אדמה אלא [עניין של] אמונה איתנה בקרב המוסלמים. הן סבורות כי סוגית ירושלים איננה עניינן אלא עניין פרטי של תושבי פלסטין!

הקבוצה הגרועה ביותר בהן היא זו שתוקפת את ההתנגדות הפלסטינית ותוקפת כל התקוממות שנועדה להשיב את הזכות האסלאמית והערבית על המקומות הקדושים ועל האדמה. יתרה מכך, הם דורשים מהפלסטינים לחיות בדו קיום ובשלום עם הכובש, ותומכים - בעודם מושפלים - בצבא הכיבוש נגד הפלסטינים, אוהדים אותו ומתפללים לניצחונו...

[ראינו] בעבר וגם כיום אנו רואים את הפשעים שמבצעים חיילי הכיבוש באדמה הכבושה ואת מעשי ההרג והגזל של אחינו שם, אז מהי עמדתנו [בעניין]? עמדתנו היא שאם אין לנו את היכולת כפרטים להשיב לעצמנו את האדמה, אנו יכולים [לכל הפחות] לבסס את עקרונות הצדק בקרב בנינו ובני האומה. עקרונות אלה קובעים כי האדמה הזו היא אדמתנו, המקומות הקדושים הללו הם המקומות הקדושים שלנו, וכי כל פעולות הנורמליזציה מצד אי אלו [מדינות ערביות] עם הכיבוש וגילויי החיבה ההדדיים בינו לבינן הם חסרי ערך.

אללה אומר בסורת הפרה: "לא תנוח דעתם של היהודים וגם לא של הנוצרים, עד אם תלך בדתם. אמור, רק דרך הישר הניתנת מעם האל היא דרך הישר. אם תנהה אחר נטיות ליבם לאחר שהוענקה לך הדעת, לא יקום לך מגן ומושיע מפני האל".[2]

אם כך, הם לא יתרצו לעולם אלא כאשר [אתה, המוסלמי], תעזוב לא רק את האדמה ואת המקומות הקדושים, אלא גם את דת האסלאם בכלל. והאם אז [אתה חושב ש]הם יתרצו?!

[מהי] חובתנו[?] -

למדו את ילדיכם על סיפורי השהידים בפלסטין הכבושה. למדו אותם כיצד הקריבו בניה, צעיריה ונשותיה את חייהם בהגנה על האדמה הזו ועל המקומות הקדושים. למדו אותם כיצד חששו היהודים מן השיח' הנכה [מייסד תנועת חמאס] אחמד יאסין ומרבים אחרים שכמותו. למדו את בניכם מיהם אלה [מקרב הערבים והמוסלמים] שבגדו באותה האדמה וכיצד ההשפלה תרדוף לנצח כל בוגד, שכן מי שהופך לציוני לא יזכה לעולם לכבוד, אלא רק להשפלה וצער.

לסיכום,

פלסטין עוד תשוב אלינו בעזרת אללה. פלסטין היא אדמתם של כל המוסלמים. יבוא היום שבו יונפו הדגלים עם שמות השהידים ובעלי הנחישות ומעשי ההקרבה, [ואילו] שמותיהם של אלה אשר התרשלו [בעניין פלסטין] ומשתפי הפעולה [עם הכיבוש]...יירשמו על פחי האשפה של ההיסטוריה לנצח".[3][2] סורה מספר 2, פסוק 120. התרגום לקוח מתוך אורי רובין, הקוראן, אוניברסיטת תל אביב, 2005

[3] אל-שרק (קטר), 11.7.2023

תגיות