המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עיתונאי מצרי קורא לערבים בשוודיה לבחון את סובלנותה ע"י ציון יום השנה למותו של היטלר
13/7/2023


בעקבות שריפת הקוראן בשטוקהולם קורא עיתונאי מצרי לערבים בשוודיה לבחון את סובלנותה באמצעות הפגנה נגד "שקרי הציונים על המשרפות"

 

על רקע שריפת הקוראן בשטוקהולם בסוף יוני 2023 על ידי פליט ממוצא עיראקי, פרסם העיתונאי המצרי אחמד רפעת, מאמר בטורו באתר השבועון העצמאי המצרי "וטו", בו פנה לערבים החיים בשוודיה וקרא להם לא להגיב באמצעות שריפת ספר קדוש לדת אחרת, אלא דווקא להפגין יחס של כבוד לכל הדתות. יחד עם זאת, הוא קרא למוסלמים להעמיד את סובלנותה של שוודיה במבחן באמצעות קיום הפגנה "נגד השקרים הציוניים אודות המשרפות" ולציון יום השנה למותו של היטלר.   

 

אחמד רפעת[1]


 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:

 

"אל הערבים בשוודיה!

 

יהא אשר יהא היקף הסילוף או הפשיעה של צד כלשהו, אם באמצעות סיוע ותמיכה או אפילו באמצעות שתיקה, לא יעלה על הדעת שמוסלמי כלשהו, גם אם הוא קיצוני, יבקש או אפילו רק ישקול לבקש אישור לשרוף ספר שמיימי כלשהו של דת אחרת! הדבר יהווה עילה לניתוק הקשר של מבצְעוֹ עם [דת] האסלאם עצמה.

 

למדינה זו [שוודיה] יש - בייחוד במה שנוגע להתייחסות לדתות - חוקים ונורמות משלה, שאותם היא קבעה לפני שנים רבות והם הצטברו בזה אחר זה, על בסיס הגישה השונה [שלה] כלפי ערכי הדת... לפיכך לא יהיה זה נכון ללכת בכיוון זה [קרי: לשרוף ספר של דת אחרת].

 

יתרה מזו, בדרך זו ניתן רק להבליט את האהבה והכבוד של המוסלמי לכל הדתות ואת האמונה המוחלטת שלנו [המוסלמים] בכך שהשפלת דת כלשהי היא השפלה לכולנו. ייתכן שהדבר יתרום לתיקון הרושם השגוי לגבי האסלאם והמוסלמים! 

 

[ואולם], מן הראוי להעמיד את שלטונות שוודיה במבחן אמיתי באמצעות הפגנה נגד השקרים הציוניים ההיסטוריים אודות המשרפות [בשואה] ונגד נושאים אחרים, שגרמו לכך שאינטלקטואל ופילוסוף צרפתי בסדר גודל של רוז'ה גארודי[2] הועמד לדין בהיותו בן 90, מבלי שחסו עליו בשל גילו.

 

דִרְשו אפוא לקיים הפגנה לציון יום השנה למותו של היטלר למשל, ואז נשלים את השיחה!"[3]

 

 [2] רוז'ה גארודי היה אינטלקטואל צרפתי אנטישמי ומכחיש שואה שהתאסלם. ב-1998 הועמד לדין בצרפת על הכחשת שואה. מת ביוני 2012 בגיל 98. לראיון שערך עמו היומון הממסדי המצרי "אל-אהראם" בשנת 2000 ראו דו"ח ממרי: ראיון עם מכחיש השואה רוז'ה גארודי , 11.2.2000

[3] www.vetogate.com , 7.7.2023