המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
יומון קטרי מציג את ראש ממשלת ישראל כהיטלר
12/6/2023


יומון קטרי מציג את ראש ממשלת ישראל כהיטלר


היומון אל-וטן הקטרי פרסם ב-12.6 תמונה של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו כהיטלר, לאחר שהמסכה נפלה מפניו.  

 

התמונה התפרסמה במסגרת כתבה שכותרתה "נפלה מסכת הדמוקרטיה", בה נטען כי המצב החברתי והפוליטי המתוח בישראל הינו הוכחה נוספת לכך שישראל אינה "נווה מדבר דמוקרטי", כפי שנהוג להגדירה במערב.

 

בכתבה נאמר בין היתר: "זוהי ישראל, המדינה שמנהיגי המערב מציגים לעמיהם בתקשורת שלהם כנווה המדבר של דמוקרטיה במזרח התיכון. מסכה זו [של ישראל] משמשת עבורם תירוץ, מאז הקמת [ישראל] על אדמות פלסטין, כדי להעלים עין מהכיבוש וממעשיו הלא חוקיים והבלתי אנושיים. והנה מסכת הדמוקרטיה המזויפת נפלה, כפי שמעידים בעצמם ישראלים רבים, לעיניהם ולמשמע אזניהם של הפטרונים המערביים של תל אביב, והם קוראים: 'הצילו אותנו'. הפעם אלו אינם קולותיהם של הפלסטינים שסובלים מן הכיבוש ומהשתיקה הערבית והבינלאומית אלא קולותיהם של הישראלים שמצאו ש'הדמוקרטיה' המזוייפת שלהם נמצאת תחת הפטיש של הימין הקיצוני ושל הקנאים המתנחלים'.


רה"מ בנימין נתניהו מוצג כהיטלר בכתבת אל-וטן הקטרי[1]

 

 

יצוין, כי מקורה של התמונה בכתבה שפרסם אתר החדשות arabicpost.net ב-3.2.2023 כחלק מכתבה אחרת בגנות מגמות אנטי-דמוקרטיות בממשלת ישראל הנוכחית, בראשות בנימין נתניהו, לטענתה.[2]

arabicpost.net הוקם בשנת 2018 על ידי חברת Integral Media , שמייסדה הוא איש התקשורת, וצ'אח ח'נפר שהיה בעבר מנכ"ל רשת אל-ג'זירה הקטרית[3].

 

התמונה באתר החדשות arabicpost [4][1] אל-וטן (קטר), 12.6.2023

[2] https://arabicpost.net , 3.2.2023. כמה מן הפסקאות בשתי הכתבות זהות אבל יתר הטקסט שונה