המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מפקד משמרות המהפכה של איראן: ידיים עלומות חימשו את הגדה המערבית בנשק אוטומטי
2/5/2023

 

מפקד משמרות המהפכה של איראן, חוסין סלאמי: "ידיים בלתי נראות חימשו את הגדה המערבית ואתם רואים רובים אוטומטיים מודרניים ונשק אוטומטי בידי הפלסטינים"

 

מפקד משה"מ, חוסין סלאמי, נשא נאום ב-18.4.2023 לרגל יום הצבא באיראן, ובו הודה בעקיפין ש"ידיים בלתי נראות", ברמיזה למשטר האיראני, מספקות לארגונים הפלסטינים נשק אוטומטי נגד ישראל.

 

סלאמי אמר את דבריו כמה ימים לאחר ירי טילים על ישראל מלבנון, סוריה ועזה, ופיגועי ירי נגד אזרחים ישראלים בשטחי ישראל והגדה המערבית, במהלך ימי חג הפסח. ירי הטילים בוצע ככל הנראה בהכוונת איראן לאור חיסול שני אנשי משה"מ ע"י ישראל בסוריה.

 

יצוין כי המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי, מורה מאז חודש יולי 2014 לחמש את הגדה המערבית בנשק. לדוחות ממרי העוסקים בנושא ראו נספח בהמשך.

 

להלן עיקרי הדברים:

 

"היום, לראשונה, 100,000 איש [ישראלים] מפגינים נגד המשטר הציוני בתוך השטחים הכבושים. ישראל מותקפת כיום בטילים מסוריה, לבנון ורצועת עזה ולהבות הזעם מתפשטות מהגדה המערבית. המשטר הציוני בנה סביבו חומות של כמה מאות מטרים והוא משתמש בחיישנים החזקים ביותר כדי לייצר [לעצמו] ביטחון ואפילו חיה לא יכולה לחצות את גבולותיו.

 

אבל ידיים בלתי נראות חימשו את הגדה המערבית ואתם רואים רובים אוטומטיים מודרניים ונשק אוטומטי בידי הפלסטינים. במהלך השבוע האחרון ביצעו הפלסטינים 165 פעולות [פיגועים] שמחציתן היו [פיגועי] ירי. הציונים הרגו שניים מכוחותינו (בסוריה); אבל שבעה מהם [מהציונים] נהרגו [בפיגועי הירי האחרונים] בידיים הבלתי הנראות; המשוואות הללו הפכו ללא שוות... 

 

אנחנו הולכים לקראת פתרון הבעיות וכיבוש הפסגות הגבוהות ביותר, והאויב יודע שהוא לא יכול [לנו], ואנחנו יודעים שאנחנו יכולים [לו]."[1]

 

מפקד משה"מ, חוסין סלאמי  [2]

 


נספח: דוחות ממרי העוסקים בהנחיית המנהיג העליון של איראן ח'אמנאי לחמש בנשק את הגדה המערבית:

דוח ממרי מיולי 2014, יום ירושלים" באיראן: קריאות להשמדת ישראל ולחימוש הגדה המערבית

דוח ממרי אוגוסט 2014: אסטרטגית ההסחה האיראנית החדשה: שידול המחנה הסוני להילחם בישראל ולא באיראן

דוח ממרי מדצמבר 2014: הסלמה באיומי המשטר האיראני להשמיד את ישראל

דוח ממרי מיולי :2021: השמדת ישראל בחרב או במשאל עם (חלק ב'): בכירים במשטר האיראני קושרים את איראן ללחימה במאי בעזה ומעודדים את חמאס והג'האד האסלאמי הפלסטיניים להמשיך בלחימה נגד ישראל[1] איסנא (איראן), 18.4.2023

[2] איסנא (איראן), 18.4.2023