המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
הכרזת "ההצהרה הלאומית" של איראן מזהירה מפני הגדרת משמרות המהפכה כארגון טרור
13/3/2023

 

הצהרת "ההחלטה הלאומית" ביום המהפכה האסלאמית של איראן: "אנו מזהירים את מדינות אירופה לא לעשות טעות היסטורית בהכרזת משמרות המהפכה כ[ארגון] טרור מכיוון שאנו רואים בכך הכרזת מלחמה על האומה האיראנית ובמקרה כזה הן יאלצו לפגוש את משה"מ במיצרים אסטרטגיים ובאזורים קשים"


היומון כיהאן, שופר המשטר האיראני, פרסם בגיליונו מה-12.2.2023, את "ההחלטה הלאומית" שהוקראה בתום צעדת יום המהפכה האסלאמית בטהראן בחגיגות היום הקודם, לצד שער היומון שסיקר את התהלוכות ברחבי איראן. כיהאן כתב: "אתמול, במלאת 44 שנים לניצחון המהפכה האסלאמית, יצאו האנשים לרחובות עם הסיסמה "מוות לאמריקה" בצורה מפוארת מאי פעם, והראו באופן ברור מבעבר שהם אוהבים את המנהיג [עלי ח'אמנאי] ואת המהפכה".

 

שער היומון כיהאן, בסיקור תהלוכות יום המשטר: "כולם באו, החלומות של אמריקה וישראל נרמסו" [1]


 

"ההחלטה הלאומית" העלתה על נס את הקוראן ושני מנהיגי המהפכה האסלאמית של איראן, האיתאללה רוחאללה ח'ומיני המייסד, ועלי ח'אמנאי, המנהיג העליון של איראן, שהחזירו את עטרת האסלאם למקומה הראוי בהנהגת האנושות על ידי איראן. ההצהרה התייחסה לקבלה המוחלטת של מנהיגותו של עלי ח'אמנאי, חסדיו הגדולים מול המוחים נגד המשטר במחאה האזרחית הגדולה נגדו בחודשים האחרונים, לעוינות כלפי "חזית השטן" - המערב בראשות ארה"ב, בתרבותו וערכיו הליברליים בפרט כלפי נשים, ותמיכה במאבקו של ציר ההתנגדות נגד ישראל ומדינות ערביות יריבות לאיראן תוך "חיזוק העומק האסטרטגי של איראן". ההחלטה כללה גם אזהרה למדינות אירופה שלא להגדיר את משמרות המהפכה של איראן כארגון טרור ואיום בפעולה נגד המערב במיצרים אסטרטגיים ובאזורים אחרים.

 

להלן תרגום הצהרת "ההחלטה הלאומית":

"השבח והתודה לאל שהביא את הקוראן להאיר את דרכנו ואת ברכתו הגדולה של נביא הרחמים [מוחמד] ותומכיו [השיעיים] להדריכנו [כיצד] לעבור את אפלת הבורות, כדי שנוכל לממש את החיים הטובים והרצויים שהם חיים של קרבה למלכות האל והגורם לאושר האנושי. וזאת, על ידי אחיזה בחבל האיתן והפנייה למדריכי ההתגלות [קרי, מייסד משטר המהפכה האסלאמית איתאללה ח'ומיני והמנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי].

 

הכרת תודה אין קץ על כך שבשיא הבורות המודרנית, כשהעולם התמלא במשטרי כפירה [באל], בפוליתאיזם ובעריצות, זכינו להיות נוכחים בעידן של ח'ומיני הגדול, מחייה האסלאם הטהור, ומעורר האנשים השקועים בחטא, ובעידן של האיש הגדול [ח'אמנאי] מבית מדרשו של אותו חכם זקן [ח'ומיני], שנר קיומו מחמם כשמש היוקדת את קיומם של המקופחים והיחפים, שהביאו לסמכות ההולכת וגוברת של איראן האסלאמית והנחילו אכזבה למחנה היהירות [המערב בראשות ארה"ב].

 

האסכולה הנותנת חיים של האסלאם הטהור [קרי, המהפכה האסלאמית השיעית] שנלכדה בפגעי בורות ההיסטוריה ונתפסה לפרשנויות ולתפישות שגויות שהיו לעיתים ממוקדות, החזירה לעצמה את חיוניותה בזכות הדרכתו של הזקן הנאור [ח'ומיני], וכיום בזכות הנהגתו של המנהיג העליון של המוסלמים בעולם [עלי ח'אמנאי]. אנו חבים את המשך המהפכה האסלאמית המפוארת והשלום והביטחון היציבים של איראן למאבק ולמעשי הגבורה של השהידים [בתקופת] מלחמת איראן-עיראק, לשהידים מגיני "המקומות הקדושים" [כינוי לחיילים האיראנים שנשלחו לסוריה] במיוחד למפקד הלבבות, השהיד חאג' קאסם סולימאני [מפקד כוח קודס שנהרג על ידי האמריקאים], לשהידים [בתחום] הבריאות והביטחון ולאורך רוחן של משפחותיהם. אנו מאמינים שבשלב השני של המהפכה, היסודות החדשים של הציוויליזציה האסלאמית הגדולה מונחים על ידי דגש על שיח האושר המובטח שאין לו תחליף ואשר מעניק זהות.

 

כעת, ביום המהפכה במלאת [44 שנים] לניצחון המהפכה האסלאמית, עם הסיסמה 'איראן חזקה, 44 שנות כבוד' בתום המצעד הארצי והמפואר של היום שהוא ביטוי התגבשות הנחישות ואחדות המילה והסולידריות של האומה המוסלמית של איראן אנו מכריזים בקריאה הרמה: 'אללה אכבר, ח'אמנאי הוא המנהיג', את הדברים הבאים:

 

1.      אנו, אומת המנהיג חכם ההלכה [במקור: ולאיה, שלטון חכם ההלכה, הכינוי לח'אמנאי], רואים בו את המורשת היקרה ביותר של האמאם ח'ומיני, והיום יותר מתמיד אור קיומו קשה לשטנים, לעטלפים ולאנשי החושך והבורות, [אנו רואים אותו] כעמוד התווך של המהפכה האסלאמית וכערובה ליציבות ולעליונות משטר הרפובליקה האסלאמית [של איראן] ורואים בקיומו של אמאם ח'אמנאי ברכה גדולה לעולם האסלאמי. היום אנו מודיעים לכל אלה שמבקשים להחליש את המשטר או לשבש את החוזק הפנימי ואת שורות האומה האיראנית בניתוחים שגויים ומבוי סתום אינטלקטואלי שנגרם עקב עקשנות, אינטגרציה, אחדות, קוהרנטיות, אחדות לאומית ואמפתיה של כל המעמדות והקבוצות ותמיכת כל הקבוצות האתניות והדתות במדינה היא חובתנו הדתית והמהפכנית והאסטרטגיה החשובה ביותר שלנו להבסת האויב.

 

2.      אנו, אומת המאמינים והמאמינים בקוראן ותומכי השיעה [אהל אל-בית] החסינים מפני טעות והטהורים, מודיעים למנהיגי היהירות [ארה"ב והמערב] ולטוענים המתחבאים מאחורי דברי שווא של חופש הדעה וחופש הביטוי אשר מתוך חשש להפצת אור הקוראן הפכו את האנטי-אסלאמיות ואת האסלאמופוביה לאסטרטגיית העוינות שלהם [כלפי המשטר] על ידי שכירת ידיים מלוכלכות ונשמות טמאות הם מעזים ומעליבים את הקוראן הקדוש, כי היום האמת של הספר הקדוש, הקוראן, נעשתה ברורה יותר עבור האדם המערבי המבולבל מאסכולות מעשה ידי אדם והצמא למוסר ולרוחניות ולא יעבור זמן רב עד שקריאתו המלכותית [של הקוראן] תהדהד בכל העולם [ותגרום ל]צמאים לרוחניות ולמוסר לבוא ולחסות תחת כנפיי המסרים השמיימיים הללו [הכוונה לקוראן].

 

3.      ​אנו אומת שומרי החוק, מכבדים את הגישה הצודקת של המנהיג החכם של המהפכה האסלאמית [ח'אמנאי] שמראשית הפיתנה השחורה [הכוונה למחאת הצעירים נגד המשטר שהחלה בספטמבר 2022] הבחין בין האנשים שפעלו מתוך רגש והולכו שולל [על ידי אויבי המהפכה] לבין מארגני הכאוס וההפרעות, ועכשיו, ביום השנה [ה-44] לניצחון המהפכה האסלאמית הוא הסכים מתוך ציות לנביאים ולאמאמים ומתוך עמדת הכוח של המשטר האסלאמי והראה ביטוי נוסף לגישתו האוהבת והאבהית בכך שהעניק חנינה והפחית את הענישה של חלק ניכר מהנאשמים והמורשעים בתקריות האחרונות. אנו מבקשים מכל הלב והנשמה מכל מוסדות התרבות לבצע שיקום מהפכני, שיקום חברתי וחיזוק המנטליות של החברה בעיקר [בקרב] בני הנוער כאסטרטגיה התרבותית החשובה ביותר ולהגן על הנוער מליפול למלכודות של זרמים אינטלקטואלים מרושעים ולתכנונים של שירותי ריגול זרים על ידי הסבר נכון והצגת עובדות המהפכה בצורה מושכת.

 

4.      אנו, ציבור הנאמנים והקנאים של איראן האסלאמית, התמודדנו מזה זמן רב עם העימות והראייה ההרסנית, המשפילה והמגונה של התרבות המערבית כלפי נשים ותוצאותיה הנוראות בהשוואה לתפיסה האסלאמית המכובדת, המתקדמת והאותנטית ואנו מודעים לאווירה הייחודית שנוצרה, לצמיחה ולמצוינות של נערות ונשים בתחומים מדעיים, פוליטיים, חברתיים וספורטיביים שונים ואנו יודעים היטב כי כיבוד חוק החג'אב וההקפדה על לבוש מתאים הביאו לביטחון פסיכולוגי וחברתי של החברה; זה מוביל לחוסנה של המשפחה, ולכן, אנו מבקשים משלטונות המדינה למנוע, באמצעים מתאימים, את ביצוע התוכניות המרושעות של האויב ואת עיוות הכבוד והערכים הנשגבים של הנשים האיראניות.

 

5.      כיום, חזית השטן, בראשות אמריקה הפושעת והמשטר הציוני, מעורבת במלחמה משולבת מורכבת מאוד ומנסה להחליש את מרכיבי הקבע של המהפכה על ידי שימוש באימפריה התקשורתית שלה, באמצעות הטלת ספק ביסודות האמונה, הסתרת הישגי המשטר ותמיכה בפושעים שהמוניטין המרושע שלהם מלא בפשעים נגד האומה האיראנית. באמצעות עיוות, שקרים והפיכת העובדות, היא מבקשת ליצור ייאוש, חוסר יציבות, קיטוב, לשבש את התיחום עם האויבים ובסופו של דבר להרוס את שלמותה של איראן האסלאמית. לכן, אנו קוראים לכל גורמי המחשבה, התרבות וההגות ובעלי המילה והעט לנטרל את הקונספירציות המרושעות של האויב תוך שימת לב לאסטרטגיית ג'יהאד ההסברה והבעת אמיתות טהורות וברורות של תרבות וערכים אסלאמיים.

 

6.      ​ביום קדוש זה ובמפגן אחדותנו והסולידריות שלנו, אנו מכריזים בסמכות ובנכונות מלאה בפני החברות [האנושיות] בעולם והמדינות הזרות, שאיננו סובלים שיגור אגרופים שכירים אנטי-מהפכנים בליווי זרועות התקשורת של הטרוריסטים ותמיכה בהם החל מטורונטו וכלה בברלין באמתלה של תמיכה בעם [האיראני] ואנו מזהירים את מדינות אירופה לא לעשות טעות היסטורית בהכרזת משמרות המהפכה כ[ארגון] טרור מכיוון שאנו רואים בכך הכרזת מלחמה נגד האומה האיראנית ובמקרה כזה [מדינות אירופה] יאלצו לפגוש את משה"מ במיצרים אסטרטגיים ובאזורים קשים.

 

7.      אנו מצפים, תוך תמיכה מלאה בממשלה המכובדת ובמשרתיו הנאמנים והחרוצים של המשטר הקדוש של הרפובליקה האסלאמית, להקל על הקשיים ולחצי הפרנסה של אומה יקרה זו על ידי נקיטת אמצעים מתאימים ונקיטת צעדים בסיסיים.

 

8.      אנו, האומה בעלת החזון והמהפכנית, מכריזים על הלגיטימיות של חזית ההתנגדות ומדגישים את הצורך להגן ולתמוך בעם הפלסטיני המדוכא, לבנון, סוריה ותימן, ואת חיזוק העומק האסטרטגי של משטר הרפובליקה האסלאמית..."[2]

 

 


[1] כיהאן (איראן), 12.2.2023

 [2] כיהאן (איראן), 12.2.2023