המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מפקדי משמרות המהפכה באיראן: ניצחנו את ארה"ב במשך 44 שנים. נמשיך בכך
23/2/2023

מפקדי משמרות המהפכה לרגל יום המהפכה באיראן: "עם ניצחון המהפכה נוצרה זהות חדשה בעולם האסלאמי שבמרכזה איראן"; "ניצחנו את אמריקה במשך 44 שנים ונמשיך לעשות זאת"


הקדמה

לרגל חגיגות יום המהפכה באיראן שצוין ב-11.2, נשאו מפקדי משמרות המהפכה, חוסין סלאמי, סגנו, עלי פדוי, ומוחמד רזא נקדי, ראש אגף התיאום במשה"מ, נאומים בשבח המהפכה והמנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי ובשבח השהאדה עד להגשמת חזון המהפכה לביסוס שלטון אסלאמי עולמי.

להלן עיקרי הנאומים:

 

מפקד משמרות המהפכה, חוסין סלאמי: "הצלחנו לבסס את נוכחותנו באזור ולהרחיב את כוח ההגנה שלנו והיום איראן היקרה חזקה בכל ההיבטים"

בטקס לסיום כנס שנתי של ארגון הבסיג' שהתקיים ב-1.2.2023, תאריך בו נפתחים חגיגות עשרת ימי פג'ר [השחר] שמציין המשטר ואשר קדמו לחזרתו של איתאללה רוחאללה ח'ומיני לאיראן ב-1979, שיבח חוסין סלאמי, מפקד משמרות המפכה, את המהפכה האסלאמית. המהפכה, לדבריו, יצרה עם ניצחונה זהות חדשה בעולם האסלאמי שבמרכזה איראן. להלן תרגום דבריו:

 

"כמה רגעים בהיסטוריה נמשכים לנצח והם המשכיות חייה של האמת. אירועים אלו נעים מעבר לגבולות הזמן וההיסטוריה לא תוכל להשכיח אותם. היום הוא אחד מהימים האלוהיים, כאשר חזר האמאם [איתאללה רוחאללה ח'ומייני מייסד משטר המהפכה] הביתה לאחר 15 שנות גלות התממשה התוכנית המקיפה של המהפכה המפוארת בעולם. איראן שיש לה היסטוריה וציוויליזציה עתיקה ועצומה בתולדות האנושות נחשבה לחלק חשוב ממדיניות "העמודים התאומים" של ניקסון;[1] כלומר, איראן הייתה הציר שעליו נסובה המדיניות האמריקנית. איראן יכלה להוות כלי למדיניות אמריקאית בשל מעמדה האסטרטגי המיוחד ומעצמה כלכלית עליונה. הגיאוגרפיה הפוליטית של איראן היתה חלק מהגיאוגרפיה הפוליטית של אמריקה והם לא רצו שלאיראן תהיה זהות פוליטית עצמאית.

 

אבל עם ניצחון המהפכה, הם [האמריקנים] לא האמינו שאחד מעמודי התווך האסטרטגיים שלהם מול ברית המועצות יוסר מ[מעגל] המשיכה הפוליטית של אמריקה. האמנות של האמאם [ח'ומייני] הייתה לאתגר את מאזן הכוחות הגלובלי ולהחזיר את הזהות הגזולה של האומה האיראנית.

 

עם ניצחון המהפכה נוצרה זהות חדשה בעולם האסלאמי שבמרכזה איראן אבל זה לא היה סוף הסיפור ומכיוון שהופיע בנוסף למעצמה העולמית [ארה"ב] כוח חדש [איראן], היה זה בלתי נסבל עבור אמריקה לאבד את הנכס האזורי הגדול ביותר שלה ולכן הם לא נשארו אדישים לתופעה הזו. מאז ניצחון המהפכה עד כה, היהירות העולמית [ארה"ב] השקיעה את כל מאמציה לחזור להיסטוריה של מדינה זו [איראן]. הם לא יכולים לקבל את איראן כמעצמה גדולה. [לכן החלו במזימות נגד] העם האיראני, החל מהפיכה צבאית וכלה בתוכניות בדלניות ומלחמת עולם גדולה אבל כולם נתקלו בניצחון האומה האיראנית. גם זה לא היה סוף הסיפור. המלחמה התרחשה בממדים אחרים ו[ארה"ב] שינתה את הגיאוגרפיה מהזירה הצבאית אל הזירה התרבותית, המדינית והכלכלית ונכנסה לתחום המדע והטכנולוגיה והתנקשו במדענים שלנו. בסנקציות כלכליות ניסו להרתיע את עמנו מהמהפכה ולהראות שלא ניתן לעמוד מול היהירות [ארה"ב] עם שלטון דתי. לאחר מות האמאם [ח'ומייני] הופקדה האומה בידיו של ממלא מקום ראוי [עלי ח'אמנאי], נציגו של האמאם הנעלם הופקד בידי אדם שהיה סירת ההצלה של אומה זו במשך יותר משלושה עשורים במשברים עולמיים. האומנות של האיש הגדול הזה, שאנו חייליו, היתה שהוא לא אפשר למדינה לסגת בשום פנים ואופן. הוא השיב למתקפה התקשורתית והפעולות הפסיכולוגיות של האויב ואיש לא עזב את הזירה. הלחצים גברו והצעירים נכנסו לזירה והפכו את הסנקציות להזדמנות לבנות את כוחה הכלכלי של איראן.

 

הם [האמריקאים, האויבים] חרגו מעבר לזה והפיצו את הפיתנה של הכופרים בעולם האסלאמי [מתייחס לטענת איראן שארה"ב יצרה את דאע"ש] כדי להרוס את השפעתנו האזורית. אבל שוב, האסלאם זרח הודות לניהול זירת [המאבק] על ידי המפקד הגדול, השהיד [קאסם] סולימאני [מפקד כוח קודס שהיה אחראי להתפשטות האזורית של איראן באזור ושנהרג בידי ארה"ב] וגם הפיתנה [המזימה] הזו נוטרלה כדי שנוכל לנשום במרחב החיוני של העולם האסלאמי. מרחב הניידות הפוליטית של אמריקה באזור הצטמצם וכל תוכניותיהם נכשלו. אבל הנוער שלנו נכח בשדה הקרב הגדול הזה והראה שהם יכולים ומסוגלים לענות על צורכי המדינה בהיעדר הזרים.

 

הצלחנו לבסס את נוכחותנו באזור ולהרחיב את כוח ההגנה שלנו והיום איראן היקרה חזקה בכל ההיבטים. הכוח העיקרי הוא אמונתה ורצונה והכוח הזה נמצא בליבות צעירי הארץ הזו. היום כבר אין פחד מהמעצמות והמערביים כבר לא תמיד הראשונים. העולם כבר זנח את הקלישאות האלה. [אתם, אנשי הבסיג'] הצלחתם להוכיח שאנחנו יכולים להשיג כל מה שאנחנו מתכוונים אליו. כל האיומים הללו עמדו בפני האומה האיראנית ואנחנו נמצאים בלב הקרב הזה היום, אבל איננו מפחדים מהאויבים ומכירים אותם. היום יש לנו גם את הסימנים ברשות האומה האיראנית וכמעט נטרלנו את רוב האיומים. היום, אתם הצעירים יורשי ההישגים הגדולים הללו.

 

כשהאויב כתב את אסטרטגיית הביטחון הלאומי של אמריקה למאה ה-21, הם [האמריקאים] הצהירו בראשה שהם מבקשים עולם שבו כולם יהיו אזרחים של כפר קטן. הם רצו שכולם יאמינו בערכים האמריקאיים כדי שהדתות תושמדנה. בנוסף, הם רצו שכל הנרטיבים יסופרו על ידי[הם] - האויב, ולגבי כל מה שהתרחש, הם רצו להעביר למוחות את הנתונים שמקורם במערב. אחרי זה הם אמרו שכולם צריכים להשתמש באותה סחורה כדי שלכולם יהיה אותו אורח חיים.

 

העידן הנוכחי הוא עידן גניבת העושר התרבותי של החברות [בעולם] על ידי המערב. אסור לאפשר לאויב לגבור בתחום הזה. אירוע זה דומה למבצעים של מלחמת איראן-עיראק והח'ורמשהרים[2] של היום נמצאים במרחב הווירטואלי. המלחמה של היום נמצאת מעבר לגבולות היבשה והים. המלחמה של היום היא במרחב הווירטואלי. היום אין לאויב שדה [קרב] לנצח בו. לכן, אל תשתקו משום שהם מספרים שקרים. העולם הוא עולם של מאבק בין האמת לשקר אבל אנחנו [בצד] האמת ומדברים בכנות עם העולם."[3]

 

מפקד משמרות המהפכה, חוסין סלאמי [4]


 

סגן מפקד משה"מ, עלי פדוי: אומה שלנו תמכה במשטר [האסלאמי] ובמהפכה האסלאמית והביאה טוב גדול לאל כי האל הבטיח שהניצחון שייך למפלגתו; הביטוי העיקרי של הכבוד הגדול הזה [השהאדה] ... הוא בעולם הבא, כשהאל מתגמל את משרתיו שמילאו אחר פקודותיו. זה פרס שנקבע [על ידי האל], זהו גן העדן הנצחי"

ב-7.2.2023, בתרגיל שנערך באצטדיון החירות, "אזאדי" בטהראן, נשא עלי פדוי, סגן מפקד משה"מ, נאום ובו התייחס ליום השנה לניצחון המהפכה האסלאמית:

"​אלו הם עשרת ימי פג'ר, הימים המבורכים המהדהדים כבר 44 שנים את ברכת הניצחון של המהפכה האסלאמית. הימים המבורכים הללו יהפכו בעוד 5 ימים לחגיגה הגדולה ביותר שנערכה בשנים ארוכות אלו. עלינו להיות אסירי תודה על חסדו של האל במיוחד על אינספור הניצחונות שהושגו בשנים הארוכות הללו ובמיוחד באחרונות שבהן נוצרו קונספירציה ופיתנה גדולה [מתייחס למחאות נגד המשטר] נגד המהפכה האסלאמית.

 

האויב פתח במלחמה כוללת בחודשים האחרונים אך שוב טעה בחישובים ונכשל שוב למרות שהגיע לזירה בכל כוחו. הבטחת האל היא שהמפלגה הרעה והשטן לעולם לא ינצחו. מפלגת האל תמיד מנצחת,[5] ובמשך 44 שנים כל העם, אנשי בסיג' ואנשי משמרות המהפכה דאגו להיות תמיד במפלגת האל מכיוון שמפלגת האל תמיד מנצחת... ב-44 השנים הללו דאגנו להיות במפלגת האל וידענו שלהיות בה יש סוף טוב אבל גם [ישנה אפשרות שנהיה] שהידים ועשינו את הדרך הזו בגאווה.

 

יותר מ-100,000 לוחמי בסיג' נרצחו ב-44 השנים הללו וזה כבוד גדול. משמעות הדבר היא שהאומה שלנו תמכה במשטר [האסלאמי] ובמהפכה האסלאמית והביאה טוב גדול לאל כי האל הבטיח שהניצחון שייך למפלגתו. השטן הגדול, אמריקה וכל השטנים הקטנים שתומכים בה לא ניצחו ולו ניצחון אחד נגדנו ב-44 השנים הללו. שכן לו היה הדבר כך, הם היו מחרישים את אוזני האומה עם האמצעים והתקשורת העומדים לרשותם. האל הבטיח שהאויבים יעשו חישובים שגויים ויבואו לשטח והם חזרו על טעויותיהם במשך 44 שנים ותמיד התמודדו עם כישלון.

 

סגן מפקד משה"מ, עלי פדוי [6]


 

במרד האחרון [מחאות הצעירים נגד המשטר] ניסו האויבים כמיטב יכולתם להתעמת איתנו אבל הם נכשלו מכיוון שהאל אמר בבירור שחזית השקר ומפלגת השטן לעולם לא ינצחו והגאווה הזו שייכת לאנשי בסיג' שניצחו בזירה. הביטוי העיקרי של הכבוד הגדול הזה [השהאדה], שהוא באמת גדול, הוא בעולם הבא כשהאל מתגמל את משרתיו שמילאו אחר פקודותיו. זה פרס שנקבע [על ידי האל], גן העדן הנצחי. העולם הזה הוא זמן קצר אבל המעשה הטוב בעולם הזה [השהאדה] מוביל לגמול מיוחד ואינסופי מן האל, ותודה לאל שאנחנו פועלים 44 שנים.

 

מהפכה זו נוסדה על ידי האמאם ח'ומיני בברכתו של האמאם חוסין,[7] ואנו מקווים שהבן האחרון של האמאם חוסין [המהדי, המשיח בשיעה הוא האמאם הנעלם] יבוא וכל הבטחותיו של האל יתגשמו. האל אמר שגם אם יישאר רק יום אחד בחיי העולם הזה, היום הזה יהיה כל כך ארוך עד שההוכחה האחרונה שלו [לקיומו] תגיע וכל בני העולם יטעמו את מתיקות השלטון האסלאמי.

 

היינו מנהלי זירה חשובים ב-44 השנים הללו כי תמיד דבקנו באמונותינו; אמונות שצריכות להיות לנו באל ובאמאמים, והיו לנו, והעמקנו באמונות אלו בכל יום ואנחנו מאמינים. גם המהפכה האסלאמית ואנשי הבסיג' הלכו בעקבות מגמה זו.

 

אלה שהסתתרו ב"מסיכה" של אחרים [קרי תומכי המערב] והסתירו את מהותם, הראו את רפיונם ומהותם בימים האחרונים [ככה"נ הכוונה למחאת הצעירים נגד המשטר] וראיתם מי הם. אבל אשרי מי שעמדו איתן. הפיתנות השטניות הן הפיתנות הגדולות ויכולות למלא את העיניים והמוחות [בדברי הבל] אבל ליבותיהם של הרוב המכריע של האומה יציב ואיתן כי הם היו בטוחים שרק האל שולט בליבם. הלבבות הבוטחים האלה יובילו אותם לגן עדן. כל מה שהאויבים יעשו אנחנו נביס אותם. ניצחנו את אמריקה במשך 44 שנים ונמשיך לעשות זאת."[8]

 

מוחמד רזא נקדי, ראש אגף התיאום במשה"מ: "מרידות מתחילות כאשר אנשים מצייתים לרצונותיהם האנוכיים ובמקום לפנות לפקודות אלוהיות הם מתחשבים בפקודות לא אלוהיות"

מוחמד רזא נקדי, ראש אגף התיאום במשה"מ, הדגיש ב-10.2.23, במסגד צ'הארמנדאן במחוז קום, את התמיכה חסרת הפשרות, לדבריו, של העם האיראני במנהיג העליון ח'אמנאי, תמיכה שאפילו ראשוני מנהיגי האסלאם, לדבריו, לא זכו לה. הוא אמר כי התמרדויות הם חלק הכרחי בחייה של אומה ומהפכה שמניפה את דגל הצדק ומבקשת לעמוד נגד מעצמות העולם. נקדי טען כי סיפור מותה של אמיני בידי הרשויות באיראן הוא שקר של האויב, טען כי ארה"ב בקריסה כלכלית, צבאית ותודעתית והדהד את קריאתו של המנהיג העליון ח'אמנאי בדבר ההכרח לנהל ג'האד הסברתי בקרב הציבור נגד מזימות האויב:

 

"המהפכה האסלאמית הצליחה להשיג ניצחון וקידמה בזכות דם הקדושים. לא ניתן להשיג התקדמות והתפתחות ללא סבל. כל חברה צריכה לעמול קשה למען התקדמותה. כל חברה חייבת לשאוף להתקדמות. לפני המהפכה [האסלאמית], יועצים צבאיים ופקידי מדינות [זרות] היו מגיעים מחוץ לאיראן למדינה. אומה שרוצה להשתחרר מידי זרים אלו חייבת להתמודד עם קשיים ולסבול מצוקות. מדינה שנמצאת במקום ה-53 בתחום המדע בעולם צריכה לעבוד קשה כדי להגיע לדרגות הראשונות, אין שום נחמה וקלות במסלול זה. עלינו להתמודד תמיד עם האויב.

 

אין סוף לעוינות של האויב. האויב לעולם לא ינטוש את העוינות כלפי איראן. איראן האסלאמית התקדמה כיום מאוד בתחום המדע, ורבים מהמאמרים החשובים בעולם מפנים למאמרים איראניים. מהפכת הנביא מוחמד התמודדה בתקופה של עשר שנים עם 26 מלחמות [ג'האד נגד כופרים] דבר שמעיד על כך שכאשר מהפכה הולכת לצמוח, השדים מעכבים אותה ואינם רוצים שתנועות אלוהיות תצמחנה ותתקדמנה. גם האמאם עלי [במקור: אמיר אל-מואמנין, תואר המיוחס בשיעה לעלי, האמאם הראשון וחתנו של הנביא מוחמד] התמודד עם שלוש מרידות [פתנה] גדולות. עלינו לעבוד קשה כדי להניף את דגל הצדק. מטרות אלו אינן מושגות בקלות. העולם הגשמי הוא מקום של מאבקים ואיננו יכולים לחפש נחמה מוחלטת בעולם הזה.

 

מוחמד נקדי, ראש אגף התיאום במשה"מ [9]

 

במלחמה האחרונה, האומה האיראנית התמודדה עם לחץ זה אולם היא לא עזבה את המנהיג [ח'אמנאי], זה סימן לייחודיות של האומה האיראנית, לשום מנהיג [אסלאמי] ואמאם [מבין האמאמים בשיעה] לא הייתה אומה שכזו. קיומם של מרידות, אתגרים וקונפליקטים נחוצים להשגת התקדמות. כאשר אנו עתידים לעמוד מול מעצמות העולם ולא למלא את הדרישות החשובות להן, עלינו לצבור כוח ולחזות בעוינות האויב.

 

מרידות מתחילות כאשר אנשים מצייתים לרצונותיהם האנוכיים ובמקום לפנות לפקודות אלוהיות הם מתחשבים בפקודות לא אלוהיות והשיטה של אנשים אלה, לפי האמאם עלי [אמיר אל-מואמינין], היא לערבב את האמת והשקר יחדיו משום שאם השקר יופיע ללא כסות של אמת, אנשים יתעמתו עמו. מנגד אם השקר ילבש את בגדי האמת כבר לא ניתן יהיה להבדיל בין השניים.

 

הכסות בה עושה האויב שימוש במלחמה מול איראן היא נושאים כמו זכויות אדם, זכויות אזרח, זכויות גברים, זכויות נשים, הונאה בבחירות ויוקר המחייה. ממרידים רבים משפיעים במילים הללו... אנשים אלו התירו לשקר ללבוש את בגדי האמת; נכון שלא ניתן לעבוד ללא ביקורת על מוסדות המדינה והממשלה, אולם אין לתמוך ביהירות העולמית [ארה"ב], לפגוע בביטחון הלאומי ולאפשר למדכאים [המערביים] לפגוע באומה בכסות של נושא החירות. תקינות הבחירות והצורך לפקח עליהן נחוצים לכולנו, אך לדברי אחד ממובילי ההמרדה, הונאה הייתה קוד הכאוס.

 

בתקרית האחרונה, מותה הטבעי של אישה חולה [מהסא ג'ינה אמיני] שימש תירוץ לכאוס. אישה זו הייתה צריכה לעבור הדרכה על ידי כוחות משטרת המוסר והיא לא היתה בסביבה שבה קיבלה יחס שאינו הולם, אך האויב, בשקר גדול ייחס את המוות של האישה הזו למשטרה. נכון שצריך לכבד את זכויות האזרחים והמשטרה צריכה להגן על חיי האנשים, אבל האויב במקרה הזה האזור, נגמר. כבר 25 שנה שהיא אומרת שצריך להשמיד את חמאס וכבר 30 שנה היא אומרת שצריך להשמיד את חזבאללה, אבל השניים האלה רק מתחזקים. אמריקה השאירה 600,000 רובים באפגניסטן ועזבה את המדינה הזו בבושת פנים. היא ברחה מאפגניסטן ולא יכלה להבריח את מרגליה מהמדינה הזו.

 

אמריקה לא תעמוד מנגד נוכח התקדמותה של איראן. הקונספירציה והתכנון של האויב להתעמת עם איראן הם וודאיים, אם אנחנו רוצים לעלות עלינו להתגבר על ההמרדות והדרך להתגבר על ההמרדה של האויב היא הג'יהאד ההסברתי. האויב הסתבך בחישובים שגויים וחשב שהוא יכול להתעמת עם אומה דתית באמצעות עירום וחוסר דתיות נגד המהפכה, וחבל שאמריקה, עם כל כך הרבה צוותי חשיבה ואנליסטים, עדיין לא הצליחה להבין שאיראן היא מדינה דתית ואי אפשר להתחיל תנועה ציבורית באמצעות עירום..."[10]

ביקש לכסות את השקר בבגדי האמת.

 

ג'יהאד הסברתי הוא הדרך היחידה להתעמת עם האויב. לגבי שום תחום לא השתמש המנהיג העליון [ח'אמנאי] במילים "חובה חד משמעית ומיידית" כמו בתחום הג'יהאד ההסברתי. אמריקה בשקיעה כלכלית, אמריקה מסמיקה מול כלכלת סין, והכוח הפוליטי של אמריקה שקבע את מלכי

 [1] ארה"ב יישמה תחת הנשיא ניקסון מדיניות של השענות על סעודיה ועל איראן כ"עמודים תאומים" כדי להשיג יציבות אזורית.

[2] העיר ח'ורמשהר הפכה לסמל לאומי לאחר ששוחררה באפריל 1982 במלחמת איראן עיראק לאחר שנכבשה בידי עיראק.

[3] תסנים (איראן), 1.2.2023

[4] תסנים (איראן), 1.2.2023

[5] סורה 5 בקוראן, פסוק 56: "ומי שפונה לאלוהים, לשליחו ולאלה המאמינים, מפלגת האלוהים היא המנצחת."

[6]  משרק ניוז (איראן), 7.2.2023

[7] חוסין בן עלי, נכד הנביא מוחמד, והאמאם השלישי בשיעה, מת בקרב כרבלא בעיראק בשנת 680 לספירה בידי הח'ליפה הסוני יזיד בן מעאויה.

[8] משרק ניוז (איראן), 7.2.2023

[9]  משרק, 10.2.2023

[10] משרק (איראן), 10.2.2023