המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר באתר חמאס מציג לערביי ישראל דרכי פעולה לפגיעה בה במלחמה עתידית נגדה
9/5/2022


מאמר באתר חמאס מציג לערביי ישראל דרכי פעולה לפגיעה בה במלחמה עתידית נגדה


אתר חמאס https://www.palinfo.com פרסם ב-9.5.2022 מאמר מאת סולימאן אבו סתה תחת הכותרת "החשיבות האסטרטגית של הפלסטינים של הפנים בכל מלחמה עתידית".

 

אבו סתה טען במאמרו כי לערביי ישראל, אותם הוא מכנה 'הפלסטינים של הפנים', יש יתרונות משמעותיים, המאפשרים להם להיות כוח חשוב במקרה של מלחמה עם ישראל, בשל מגוריהם בקרבה לריכוזי אוכלוסין ישראלים וצירי תנועה מרכזיים ובשל היותם פרוסים לכל אורך המדינה.

 

במאמרו העלה אבו סתה כמה הצעות לפגיעה בישראל כמו שפיכת שמן על כביש 6; ניתוק צירים מרכזיים בדרום ישראל - שם נמצאים בסיסים צבאיים חשובים - משאר חלקי ישראל; שיתוק תנועת הרכבות על ידי הנחת אבנים על המסילות; ירי על האנגרים של מטוסי קרב, הצתתם או הצפתם; הצתת יערות, מפעלים חיוניים, מוסדות חשובים ועוד.


לוגו של אתר החמאס www.palinfo.com

 


להלן תרגום קטעים ממאמרו של אבו סתה:

 

"מספרם של הפלסטינים ב'פנים' הכבוש [קרי, ערביי ישראל], הוא שני מיליון איש, דבר שהופכם לכוח גדול, משפיע ומעורר דאגה עבור הישות הציונית [קרי, ישראל]. זאת בפרט שהם ניחנו בחוזקות משמעותיות ביותר שהכיבוש החל לשים לב אליהן בעקבות המערכה 'חרב ירושלים'. [קרי, סבב הלחימה ברצועת עזה במאי 2021]. במהלך מערכה זו התעמתו אזרחים אלו [קרי, ערביי ישראל] עם כוחות הכיבוש ומתנחליו, יחד עם אחיהם ברצועת עזה שהשתתפו במערכה הירואית, ובתגובה [לאירועים] במסגד אל-אקצא, שנתון לתוקפנות ציונית אכזרית. 

פעילותם הדאיגה את כוחות הכיבוש שהחלו לקחת בשיקוליהם הצבאיים אפשרות שהצעירים הפלסטינים ב'פנים' יצליחו לסכל את תנועת הכוחות הצבאיים, ולשבש את מהלך המבצעים והתוכניות המלחמתיות. [נלקחה בחשבון גם] אפשרות של פרוץ מהומות נרחבות עם המתנחלים [קרי, עם אזרחי ישראל] שהמשטרה לא תוכל להתמודד עימן, דבר שיצריך בהכרח כניסה של הצבא, ישפיע על פעילותו במוקדים אחרים ויתישוהו במשימות משניות. 

מה שמגביר את חשיבות השפעתם של הפלסטינים ב'פנים' הוא קרבתם לריכוזי אוכלוסין ציוניים התנחלותיים כך שאם מישהו מהם רוצה לבצע דבר מה, הוא יכול לעשות זאת באופן מיידי, מבלי שיזדקק לחצות גבולות או מחסומים, שהרי הוא נמצא ישירות בלב האויב.

לפלסטינים ב'פנים' יש חוזקות אסטרטגיות חשובות מאוד:  הם פרוסים לאורך כל המפה הפלסטינית, מעכו וחיפה בצפון ועד לנגב בדרום, עבור במרכז שם נמצאים רמלה, לוד והמשולש. כל פעילות שלהם תשפיע על היישות כולה, ולא רק על אזור ספציפי.

במקרה של עימות, רצועת עזה, למשל, לא תוכל להשפיע באופן פעיל על צפון פלסטין הכבושה. כמו כן, אם ההתנגדות הלבנונית [קרי, חזבאללה] תיכנס לעימות עם האויב, היא לא תוכל להשפיע באופן פעיל על דרום פלסטין. לעומת זאת, הפלסטינים ב'פנים' יכולים להשפיע על היישות [קרי, ישראל] בכללותה, מה גם שמצב זה לא יאפשר לאויב לבודד את הפלסטינים הללו, ולהטיל עליהם מצור...

 

אחת מנקודות החוזק שלהם [קרי, של ערביי ישראל] היא קרבתם לכבישים ראשיים בפלסטין הכבושה [קרי, ישראל]. לפיכך, ביכולתם לנתק כבישים ולשתק לחלוטין את התנועה בהם - הן זו הצבאית והן זו האזרחית. תארו לעצמכם מה יכולה להיות ההשפעה של צעיר אחד שישפוך כמויות [גדולות] של שמן על כביש 6, אחד מהכבישים החשובים של הישות [קרי, ישראל] אשר מקשר בין דרומה לצפונה ונחשב לכביש חיוני במקרה של עימות עם ההתנגדות בלבנון [קרי, חזבאללה]. כביש זה קרוב לואדי עארה שם יש ריכוז אוכלוסיה פלסטיני משמעותי ביותר.  

 

דבר זה יכול לקרות באופן נרחב יותר בנגב, שם מתפרסים ריכוזי האוכלוסיה הפלסטינית על שטח גיאוגרפי נרחב. [תושביהם] יוכלו לנתק עשרות כבישים חיוניים באופן שיבודד לחלוטין את באר שבע ואולי אף את [כל] דרום פלסטין - שם נמצאים הבסיסים הצבאיים והאוויריים החשובים ביותר של היישות [הציונית] - מצפונה וממרכזה [של המדינה], שם רוב ריכוזי האוכלוסייה. דבר זה נכון בהכרח לגבי קו הרכבת שניתן להפסיקה ולשתק את תנועתה בקלות רבה. אנו יכולים לדמיין למשל, את היקף השיבוש שיגרם מהנחת כמויות [גדולות] של אבנים לאורך מסילת הרכבת בנגב."

 

כמו כן, הפלסטינים של הנגב יכולים להשפיע באופן פעיל [ולפגוע] בעשרות בסיסים צבאיים ובסיסים אוויריים אסטרטגים הממוקמים בסמוך לאזורי מגוריהם. בעבר כבר הציונים התלוננו שחלקם חיבלו בציוד צבאי חשוב והשתלטו על כמויות של נשק. לפני חודשים ספורים נהרגו שני חיילים ציוניים מאש כוחותיהם בנסיון לסכל בפעולות כאלה.

אפשר לתאר מה תהיה מידת הנזק שיגרם ליכולת האווירית של היישות [קרי, ישראל], במקרה של מלחמה כוללת, כאשר חלק מהפלסטינים של הנגב יירו על מטוסי הקרב המתקדמים, כשהם על הקרקע בתוך ההאנגרים שלהם או שהם יחבלו בהם בכל אמצעי אחר, כמו הצתתם או הצפתם במיים.  

 

כמו כן, הקרבה הגיאוגראפית של הפלסטינים ב'פנים' מאפשרת להם לבצע פעולות אשר מסכנות מאוד את היישות ללא מאמץ רב. הם יכולים להצית יערות, מפעלים חיוניים ומוסדות חשובים. דבר זה ישתק ברגעי העימות יכולות רבות של היישות, יעסיק את המוסדות שלה ויסיח את דעתם.  

 

אלו חלק מהחוזקות שיש לפלסטינים ב'פנים' אשר הופכות את יכולת העימות שלהם עם היישות הציונית לגדולה מאוד בכל מלחמה עתידית. דבר זה זורע דאגה עמוקה ודריכות גדולה בלב האויב הציוני".  

 

תגיות