המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב סעודי: איראן מנצלת את הרעב באסיה ובאפריקה להעמקת השיעיזציה והשפעתה בהן
11/1/2022


כותב סעודי: איראן מנצלת את הרעב במדינות אסיה ואפריקה כדי להעמיק את השיעיזציה ולהרחיב את השפעתה בעולם

הכותב, הסעודי חמאד בן חאמד אל-סאלמי, פרסם מאמר ביומון הסעודי אל-ג'זירה בו הזהיר מפני פעילותה של איראן להפצת האסכולה השיעית ברחבי העולם על מנת לבסס את שאיפות ההגמוניה שלה.

 

לדבריו, איראן מנצלת את העיסוק בתוכנית הגרעין שלה כדי להסיח את הדעת בעולם ממזימות ההתפשטות שלה  אשר אינן מסתכמות רק בגבולות עיראק, סוריה, לבנון, תימן ועזה.

לדבריו, תהליך שיעיזציה קורה במלוא המרץ באינדונזיה, אתיופיה, בניגריה ובמדינות נוספות, תוך מתן תגמול כספי למי שמאמץ את האסכולה השיעית ואם מצב זה יימשך, מספר המדינות בעולם שאיראן תשלוט בהן – ילך ויגדל.

 

חמאד בן חאמד אל-סאלמי[1]
להלן תרגום קטעים מהמאמר:

מי מכם זוכר את הצהרותיו של נציג טהראן בפרלמנט האיראני המכונה עלי רזא זאכאני, המקורב למנהיג העליון האיראני, עלי ח'אמנאי, [וכיום ראש עריית טהראן] שאמר בשעתו בטלוויזיה האיראנית לפני כשבע שנים: 'בירת תימן, צנעאא, הפכה לבירה הערבית הרביעית ששייכת לאיראן, לאחר בירות, דמשק ובגדאד'. הוא [גם] הבהיר כי מהפכת החות'ים בתימן היא המשך למהפכה של ח'ומיני... והדגיש בדבריו מול חברי הפרלמנט האיראני כי 'איראן ניצבת בימים אלה בשלב לקראת ג'יהאד גדול יותר'[2]...

זאכאני לא היה האיראני היחיד שאמר זאת. על דברים אלו חזרו שוב ושוב בכירים איראנים שמתפארים בכך [קרי בהגמוניה האיראנית בבירות הארצות לעיל] כדי להשפיל את הערבים באופן ברור... זאכאני צדק בדבריו. הפרסים הצפווים [כינוי גנאי לאיראנים] עושים ככל העולה על רוחם בארצות ערב כדוגמת עיראק, סוריה לבנון, תימן ועזה. כל מי שיש לו טיפת גאווה ערבית בארצות הללו מדוכא, נרצח ומודר על ידי האחים והאזרחים בני עמו שהפכו לפרסים וצפווים בעצמם, למרבה הצער. האם ההתקדמות של הפרסים מסתכמת בגבולות עיראק, סוריה, לבנון, תימן ועזה?  

בוודאי שלא. המציאות מראה, כי למשטר הצפווי בטהראן יש מזה ארבעים שנה, תוכנית התפשטות לכל היבשות בעולם, כדי שזאכאני יופיע שוב ויאמר לנו שאיראן נמצאת באפגניסטן, בפקיסטן, בהודו, באינדונזיה, במלזיה ובמדינות אסייתיות נוספות, כפי שהיא נמצאת גם במדינות באפריקה, אירופה ואמריקה. זהו פרצופו האמיתי של משטר ההתפשטות הטרוריסטי באיראן, שמתנגד למצור ולחרם הבינ"ל, ומשתמש בתוכנית הנשק הגרעיני כדי להסיח את דעת העולם כולו מתוכניותיו וממזימותיו להתפשט בשם הדת והאסכולה.

הפרסים הצליחו לחדור לחברות הסוניות השבריריות... כך אירע במדינות הערביות שהפכו להיות כפופות לשלטון ולרצון של הצפווים האיראנים, שתימן היא האחרונה שבהן, וכך קורה כעת [גם] במדינות ערביות ואסלאמיות, ובעוד מדינות בעולם.

הבה נעמוד על הדיווחים החמורים שהופיעו לאחרונה בכלי תקשורת רבים, שחושפים את המדיניות הצפווית האיראנית המסוכנת הזו [שמתבטאת] בביטול של מדינות, בכיבוש של עמים ובחדירה למוקדים גיאוגרפים חשובים, במטרה להפיץ את האסכולה השיעית המעוותת שמוכוונת מדינית.


אסכולה זו שגיבשו הצפווים למען האינטרסים שלהם, כדי לשעבד את האנשים מכאן ומשם בשם אסכולה שתפורה בהתאם לצרכיהם, על פי אותו הדגם שיצרו עבור תומכיהם בעיראק, בסוריה, בלבנון, בתימן ובעזה.  


הצפווים החלו לבצע שיעיזציה בקרב האינדונזים הרעבים מזה למעלה מעשר שנים, עפ"י התוכנית הבאה: נזקק שמאמץ את האסכולה השיעית, מוקצית לו משכורת חודשית של 50 דולר, ומי שמצרף לשיעה אדם נוסף מקבל מתנה של 50 דולר עבור כל אדם שהוא מצרף. גם המצטרף הנוסף לשיעה מקבל משכורת חודשית של 50 דולר.


דמיינו לעצמכם מה גדול הוא הפיתוי. כיצד תהליך השיעיזציה מתגלגל ונוצרות חברות המשתייכות לשיעה הג'עפרית -תרי עשרית שהולכות אחרי איראן ולא אחר ארצות המולדת שלהם... דמיינו מהי התוצאה שם כיום, ומה תהיה התוצאה תוך עשור. אחת מתוצאות השיעיזציה באינדונזיה, שהיא המדינה המוסלמית הגדולה ביותר, היא הפיכת הספרייה המרכזית הסונית בג'קרטה לספרייה שיעית! הרעב [גורם] לכפירה.

 

אנו זוכרים גם את ביקורו של [נשיא איראן לשעבר,] מחמוד אחמדי נג'אד, במצרים בעת כהונתו של [נשיא מצרים לשעבר מטעם האחים המוסלמים] מוחמד מורסי שמת, ואיך החלה השיעיזציה במצרים באמצעות בניית מרכזים דתיים קהילתיים שיעים. לאחר מכן באה הרפובליקה המצרית החדשה בראשות הנשיא, [עבד אל-פתאח] אל-סיסי, ושמה סוף לפלישה הצפווית הזו אל לב הערביות.


כך קרה גם במלזיה. הצפווים ניסו לעשות [שם] את מה שעשו באינדונזיה, המשחק שלהם נחשף, השיעיזציה נאסרה, והם גורשו משם.

 

לעומת זאת, השיעיזציה באתיופיה מתנהלת במלוא המרץ, והדולרים זורמים אל כיסי הסונים הרעבים, ואל כיסי הרעבים מבני שאר הדתות. המצב הזה באתיופיה מסביר לנו כיצד הפרסים חדרו לחברה הזיידית התימנית: הם לימדו אותם בקום [שבאיראן], הצמיחו מנהיגים נאמנים [לאיראן] שהפיצו בקרבם את האסכולה השיעית והתפשטו, עד שהם גייסו את הרעבים למלחמה אכזרית נגד התימנים ושכניהם. הרעב [גורם] לכפירה, ללא ספק.

 

כשם שפעלו הצפווים עם תימן, כך הם אירחו משלחות לימודיות מאיי קומורו, מדינה סונית מוחלטת, גרמו לאנשיהם לאמץ את האסכולה השיעית והחדירו להם את [עקרונות] האסכולה [השיעית] בקום. לאחר מכן, הם העניקו להם דרכונים דיפלומטיים, משכורות ונשים למטרות הנאה. כתוצאה מכך, המדינה הפכה למדינה שיעית הכפופה לצפווים באיראן. הרעב גורם לכפירה.

 
בניגריה עמד אחוז השיעים על אפס בריבוע. כיום מספרם עומד על יותר מ-15 מיליון מתוך 211 מיליון איש. בשגרירות איראן באבוג'ה יש מיליוני דולרים ומיליוני ספרים של האסכולה ה[שיעית] הג'עפרית לשירות השיעיזציה בחסות המרכז לחכמי הדת בקום. ישנם כ-100 חובשי מצנפות שדואגים לשיעיזציה במדינה זו, וההתפשטות [האיראנית] מגיעה מאבוג'ה אל כל מדינות אפריקה. הרעב גורם לכפירה.

 

זהו המצב כיום במדינות רבות באסיה ובאפריקה. ההגמוניה הפרסית מתפשטת ומתרחבת באמצעות הדולרים שמגיעים ממס החומש של כלכלות העמים הרעבים שנמצאים על הכוונת [לקראת] שיעיזציה. תוך כך וכך שנים, נראה את זאכאני הזה, או זאכאני אחר, [נראה] צפווי חדש שיתפאר ויאמר: אנו כובשים את בגדאד, דמשק, בירות, צנעאא', עזה, ג'קרטה, אדיס אבבה, אבוג'ה ו...ו... הרשימה האיראנית מתארכת..."[3]

 [1] https://lltaw.com/

[2] ראו את הדיווח על דברי ושל זאכאני ,22.9.2014.

 [3] אל-ג'זירה (סעודיה), 2.1.2022.

תגיות