המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
יועצו לשעבר של ערפאת: חסן נאסרללה, מפקדנו האהוב: הבריחו את הישראלים מאדמתנו
26/8/2021


 יועצו לשעבר של ערפאת כותב למזכ"ל חזבאללה, חסן נאסרללה: אתה מפקדנו האמיץ והאהוב; מחכים שתפעלו לשחרור פלסטין ותבריחו את הישראלים מאדמתנו

 

בסאם אבו שריף, פוליטיקאי פלסטיני שהיה יועצו של יאסר ערפאת וממייסדי החזית העממית לשחרור פלסטין, פרסם בטורו ביומון המקוון ראי אל-יום מאמר שכותרתו "איגרת פתוחה למפקד חסן נאסרללה", בו הרעיף דברי שבח והלל על מזכ"ל חזבאללה, חסן נאסרללה, ואף הדגיש כי זיו פניו "מזכיר את אור פניו של הנביא מוחמד." לדברי אבו שריף, נאסרללה הוא "המפקד האמיץ" שהעם הפלסטיני וכל העמים הערבים נושאים אליו עיניים, שואבים כוח ונחישות ממנו, מחכים למוצא פיו ומצדיעים לו. אבו שריף הדגיש כי כעת לאחר הנסיגה האמריקאית מאפגניסטן ניתן גם ל"עקור את הציונות מאדמתנו" ולכן קרא לחדר המבצעים של ציר ההתנגדות בראשות נאסרללה לגבש תוכנית ללחימה בישראל ש"תנחית עליה מכות כואבות" ותגרום לכך שהישראלים יסתלקו ויברחו חזרה לארצות מהן הגיעו. לבסוף, הדגיש אבו שריף בפנותו לנאסרללה: "אתה מפקדנו ואנו מחכים לך בשערי אל-אקצא כדי שנתפלל יחד... האויב שלנו יושמד ויסתבך בתוך עצמו, כאשר החיצים שלכם יגיעו אל צווארו."

 

בסאם אבו שריף[1]


 

להלן תרגום קטעים מן המאמר:  

 

"הוי המפקד האמיץ, אני מברך אותך בשם תושבי פלסטין, תושבי ירושלים, תושבי כל עיר, כפר, עיירה ומחנה פליטים על אדמת פלסטין, ופונה אליך בדברי אמת שמבטאים את כוונתנו להמשיך במאבק למען שחרור האדמה הקדושה ו[מסגד] אל-אקצא המבורך [ולמען שחרור] לבנון, סוריה, עיראק וכל מדינות ערב הכורעות תחת עול האימפריאליזם האמריקאי החדש ובעלי בריתו - הגזענים בישראל והבוגדים שנרמלו יחסים [עם ישראל] בכמה ממדינות המפרץ.

 

המפקד, אני פונה אליך בדברי אמת: האם אתה יודע שעמנו הפלסטיני מחכה לך? האם אתה יודע שהעמים הערבים בכל מקום מסתכלים עליך בגאווה ושואבים כוח מדבריך, ממעשיך, מעמידתך האיתנה ומנחישותך להביס את האויב ו[שכל אלה] מעלים את המורל והנחישות שלהם להתמיד בהתנגדות לאויב ולתקוף אותו במטרה לעקרו מאדמתנו?

 

האם אתה יודע שכאשר מודיעים שאתה עומד לשאת נאום אנשים מחכים ליד הרדיו, הטלוויזיה או בסמוך לכל אמצעי תקשורת [אחר] שיעביר אליהם את קולך? מראה האנשים המתגודדים סביב מרקע הטלוויזיה כדי לצפות בך, דומה למראה האנשים שהתגודדו בשעתם סביב הרדיו, כדי לשמוע את [נשיא מצרים המנוח] גמאל עבד אל-נאצר.

 

אני אומר זאת משום שלעם הפלסטיני יש שורשים עמוקים המכים באדמת פלסטין ומגיעים לכל רחבי מדינות ערב. אנשי פלסטין הם בעלי תודעה לאומית פאן ערבית המשתייכים לאומה עתיקת יומין, ואתה הופעת כדי להעצים את יכולתה [של האומה] להגן עליה ולגייס את בניה כדי להילחם למען החירות, הצדק והאמת.

 

הו המפקד, אנחנו אם כך מצדיעים לך, לא רק כפי שאח מצדיע לאחיו. אנו מצדיעים לך [בהיותך] מפקד שחושב רק על הבסת האויב ועל שחרור האדם והאדמה מטומאתו, מהטרור העקוב מדם שלו, מגזענותו, מחוסר אנושיותו ומפראותו...

 

הו המפקד, ההיסטוריה לא נוצרת במקרה, אלא באמצעות חפירת [שוחות לחימה], עמידה איתנה, התמדה ותקיפה לשם הגנה עצמית. אנו נוכל לנצח רק אם ניישם את דבריך לפיהם מוטלת עלינו - כציר התנגדות - אחריות עצומה, שעיקרה הוא שחרור פלסטין, שכן משמעות הדבר היא עקירת הציונות צמאת הדם שזורעת הרס וחורבן על אדמתנו, כפי שהנחש מפיץ ארס סביבו על מנת להרוג.

 

עקירת הציונות מאדמת פלסטין אינה בלתי אפשרית. יתרה מזו, הדבר קל יותר ממה שסבורים רבים. מה שקרה באפגניסטן [קרי, נסיגת הכוחות האמריקאים והשתלטות הטליבאן על המדינה] צריך לגרום לכל הישראלים להבין שבסוף איש לא יגן עליהם, לא יסתיר את ערוותם ולא יחפה על פשעיהם. אדרבא, עליהם להסתלק בחזרה לארצות מהן באו כדי להתנחל ו[בפלסטין], לגזלה [מידינו], לשדוד את אנשי הארץ ולייסרם ייסורים קשים.

 

סייד [תואר כבוד שניתן לנאסרללה, ומתייחס לצאצאיו של הנביא מוחמד], אנו אוהבים אותך בשל דברים כה רבים, ביניהם, זיו פניך, המזכירים את אור פניו של נביאינו מוחמד, האומץ שלך, שבגינו אינך מהסס להשיב [לאויב] כגמולו, יכולתך לגייס [אנשים] ולעצב תודעה, יכולתך לחשוב בצורה הגיונית ופולמוסית ולעשות חישובים מדוקדקים לשם התשת האויב. הו סייד [נאסרללה], הזמן מתקרב ואל לנו להמשיך להסתיר את מה אנו מסתירים עד למועד לא ידוע. על חדר המבצעים של ציר ההתנגדות לשקוד על פרטי התוכניות [לפגיעה באויב] כפי שעשו השהיד עימאד מור'ניה [קצין המבצעים של חזבאללה שחוסל בדמשק בפברואר 2008] והשהיד [קאסם] סולימאני [מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה האיראנים שחוסל בעיראק על ידי ארה"ב בינואר 2020], שכן זה מה שינחית על האויב מכות כואבות ויביך אותו.

 

אתה ודאי יודע שהבטן הרכה של האויב היא החזית הפנימית המפורקת שלו. בשם אלוהים, אני רואה אותם [בעיני רוחי] מסתלקים ובורחים וחוזרים לארצותיהם. אני רואה [כיצד] הם רועדים [מפחד] כאשר אתה נושא דברים לאומה כי הם אומרים שאתה דובר אמת... ואם הם אומרים זאת, הרי שאנו אומרים לך כי אתה הוא מפקדנו ואנו מחכים [לך] בשערי [מסגד] אל-אקצא המבורך, כדי שנתפלל בו יחד... הו מפקדנו, אנו גם אומרים שהמערכה שלנו [בכל החזיתות] אחת היא.... כולנו מייחלים להיות בכל מקום ולארוב לאויב של אומתנו, שגוזל את משאבינו, מנפץ את תקוותינו ומונע את קדמתנו. אנו סבורים כי המודל של טהראן הוא טוב - [מודל] שבמסגרתו משאבי האומות מנוצלים למענן ולמען רוממותן והתקדמותן.

 

לבסוף, אני חוזר על דבריי: הו המפקד, אנו מחכים לך בקוצר רוח. האויב שלנו יושמד ויסתבך בתוך עצמו, כאשר החיצים שלכם יגיעו אל צווארו."[2]

 [1] https://twitter.com/BassamAbuSharif

[2]www.raialyoum.com , 20.8.2021