המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
עיתונאי סעודי: שחרור פלסטין מידי איראן קודם לשחרורה מידי ישראל
24/6/2021


עיתונאי סעודי: שחרור פלסטין מידי איראן קודם לשחרורה מידי ישראל

העיתונאי הסעודי, ח'אלד אל-סלימאן, תהה בטורו, ביומון הסעודי עוכאט' ב-1.6.21, מה יקרה לו פלסטין תשתחרר מידי ישראל ותקום מדינה פלסטינית בהנהגת חמאס. לדבריו, מדינה כזאת לא רק שלא תתרום להגנה על הביטחון הלאומי הערבי מפני התפשטות ההשפעה האזורית של איראן או תורכיה, אלא להיפך: היא תהיה חלק מהמחנה האיראני וכלי שרת שלו בתכניותיו להשתלט על האזור, ותפגין עוינות ותוקפנות כלפי מדינות ערב. לפיכך, קובע אל-סלימאן:  לפני שמשחררים את פלסטין מידי ישראל, יש לשחררה מידי איראן.

 

ח'אלד אל-סלימאן[1]


 

להלן תרגום קטעים מהמאמר:

"מה היה קורה אילו פלסטין היתה משתחררת [מהכיבוש הישראלי] מחר, והיתה קמה מדינה פלסטינית שעליה שולטת חמאס? איזה סוג של יחסים היו שוררים בין המדינה הזו לבין מדינות ערב, וסעודיה בפרט
?!


חמאס ומרבית הפלגים הפלסטינים המהפכניים מפגינים בגלוי עויינות כלפי סעודיה, לא פחות מהעוינות [שלהם] כלפי ישראל, אם לא יותר. השיח הפלסטיני הבלתי רשמי כלפי סעודיה, ברמה המדינית, התקשורתית והעממית, הוא שיח של הסתה והאשמה בבגידה. הוא עוין בגלוי, ושלא בגלוי. נראה כי חמאס והפלגים המהפכניים כמו הג'יהאד האסלאמי, קרובים לאיראן ולמדיניותה יותר [מאשר למדינות ערב], והברית שלהם הדוקה יותר עם המליציות האיראניות כמו חזבאללה בלבנון, החשד [השעבי] בעיראק והמשטר בסוריה. הפשעים שמבצעות הזרועות האיראניות הללו נגד הערבים והמוסלמים הסונים בעיראק, בסוריה, בתימן ובלבנון, אינם משפיעים על הקשר הזה, וגם לא המדיניות העדתית בה נוקטת איראן במסגרת תכנית ההגמוניה שלה על האזור!


אם כן, איזו השפעה תהיה להקמת מדינה פלסטינית שנשלטת בידי החמאס והג'יהאד האסלאמי...?!

 

ללא ספק מדינה פלסטינית הנשלטת בידי חמאס לא תהיה מדינה ערבית, שתתרום להגנה על הביטחון הלאומי הערבי מפני התפשטות ההשפעה האזורית של איראן או תורכיה; והיא לא תהיה מדינה שתשים קץ לפילוג ולשסעים שמהם סובלת המולדת בעולם הערבי. אדרבא, תהיה זו מדינה תוקפנית כלפי הערבים, שתהיה חלק מהמחנה האיראני, ותהפוך להיות אחד מכלי השרת שלו.

בקיצור, לפני שחרור פלסטין מידי ישראל, יש לשחרר את הפלסטינים מידי איראן!"[2][1]  עוכאט' (סעודיה), 1.6.2021

[2]  עוכאט' (סעודיה), 1.6.2021

סגור