המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
האיחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמים: ג'יהאד והקרבת נפש כדי למנוע מישראל לספח שטחים
7/7/2020


האיחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמים, הנתמך על ידי קטר ותורכיה, קורא לג'יהאד והקרבת נפש כדי למנוע מישראל לספח שטחים מהגדה המערבית

 

האיחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמים, שנתמך על ידי קטר ותורכיה[1], וארגונים אסלאמיים נוספים המזוהים עם תנועת האחים המוסלמים, פרסמו ב- 2.7.20 הודעה הקוראת למוסלמים לצאת לג'יהאד ולהקרבת הנפש על מנת לסכל את כוונתה של ממשלת ישראל לספח שטחים בגדה המערבית. בהודעתם הסתמכו החותמים על ציטוטים רבים של פסוקי קוראן הקוראים למוסלמים לבצע ג'יהאד למען אללה, בין אם באמצעות הקרבת הנפש, תרומות כספים או בדרכים אחרות.

 

בהודעה, שהתפרסמה בתום ועידת זום בנושא, נכתב כי הסיפוח הוא פשע נגד האומה האסלאמית כולה וכי הפעילות למען שחרור פלסטין והגנה עליה היא חובה הלכתית החלה על כל מוסלמי. ההודעה שיבחה את התנגדותם "ההירואית" של ארגוני טרור פלסטינים, כדוגמת תנועת החמאס, וקבעה כי תמיכה בהם, חומרית ומורלית, היא אחד מסוגי הג'יהאד למען אללה.

 

ההודעה גינתה בחריפות את המשטרים הערבים הנחפזים "לנרמל את היחסים עם הישות הציונית" ורואים בארגוני ההתנגדות כפושעים, ברומזה לסעודיה ולאיחוד האמירויות, וכן קראה למוסלמים לצאת לכיכרות ולרחובות כדי להביע התנגדותם לפשע הסיפוח הציוני.

 

בסיום ההודעה נכתב כי תוכנית הסיפוח לא תעבור "כל עוד ידיהם של לוחמי הג'יהאד אוחזות בהדק" וכל עוד "ישנו עם המבקש את המוות כדי שיוענקו לו חיים"

 

יצוין כי את האיחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמים, הקים השיח' יוסף אל-קרדאוי ב-2004 שעמד בראשו עד נובמבר 2018. אל-קרדאוי נחשב למנהיג הרוחני של האחים המוסלמים וזוכה להגנה ולתמיכה של המשטר הקטרי מזה שנים רבות. אל-קרדאוי ידוע בדעותיו הקיצוניות ובכלל זה עידוד לג'יהאד ופיגועי התאבדות בישראל. את מקומו של אל-קרדאוי תפס ד"ר אחמד רייסוני, וגם כיום, תחת אל-רייסוני, ממשיך איחוד חכמי הדת לקדם שיח המסית לטרור ולקיצוניות.

 

לוגו האיחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמים[2]

 

 

להלן תרגום קטעים עיקריים מההודעה:

 

"אללה אמר [קוראן 9 : 41] : 'צאו למלחמה כל קל רגליים וכבד גוף והקריבו את כספיכם ואת נפשותיכם בג'יהאד למען אללה'... 

 

הישות הציונית הצהירה על כוונתה לבצע פשע חדש נגד הסוגייה [הפלסטינית] שלנו ושל כל האומה האסלאמית. מדובר באחד הפשעים החמורים ביותר ובתוקפנות גסה ועצומה נגד עמנו הפלסטיני ועמי אומתנו האסלאמית, באשר הם: פשע סיפוח חלקים נרחבים מהגדה המערבית במסגרת  גניבה חדשה, בגלוי, שאינה מתחשבת באדם שנעשה לו עוול ולא בשלילת זכויותיו.

 

חכמי הדת החתומים על הודעה זו מְגָנים ומוקיעים בזעם רב את הפשע הציוני המתמשך הזה ומדגישים את הדברים הבאים:

 

1.      חכמי הדת מדגישים כי פלסטין כולה היא אדמה אסלאמית השייכת  לכל המוסלמים וכי הפעילות למען שחרורה, למען ההגנה עליה ולמען ההתמודדות עם המזימות והתחבולות הנרקמות נגדה ואורבות לה, ובהן תכנית הסיפוח הנפשעת, היא חובה הלכתית החלה על כל מוסלמי, איש איש לפי מעמדו ולפי [תחום] התמחותו ויכולתו, כפי שאמר אללה בקוראן, סורה 61 : 13-10: 'הו המאמינים, הבה ואנחה אתכם למעשה שיצילכם מעונש כואב, האמינו באללה ובשליחו וצאו לג'יהאד למען אללה בהקריבכם את כספיכם ואת נפשותיכם והדבר ייטיב עמכם... אללה ימחל לכם על חטאיכם ויכניסכם לגן עדן... ואללה יעניק לכם ניצחון והכרעה בקרוב. בשר זאת למאמינים'.

 

2.      חכמי הדת מזהירים את האומה האסלאמית - על שליטיה ועמיה - מפני הימנעות מתמיכה באחינו ובבני עמנו הפלסטיני בהתמודדות עם פשע הסיפוח הציוני ומפני נטישתם, ומדגישים כי הפשע הזה מכוון נגד האומה [האסלאמית] כולה, נגד דתה ואמונתה ונגד המקומות הקדושים לה. נטישת אחינו בפלסטין והימנעות מהתמודדות עם הפשע הציוני החדש... תמיט על [מבַצְעה] חרפה בעולם הבא...

 

3.      חכמי הדת מברכים את פלגי ההתנגדות הפלסטיניים ומוקירים את עמדתם האיתנה ואת הכרזתם הברורה, כי תכנית הסיפוח הציונית היא הכרזת מלחמה. חכמי הדת מדגישים שההתנגדות ההרואית הזו היא שתמיט אסון על האויב הציוני ותגרום לו לבחון מחדש את שיקוליו ולרסן את עצמו מלהמשיך בטעותו ובתוקפנותו. חכמי הדת  קוראים לפלגי ההתנגדות הפלסטיניים להקים חדר פיקוד משותף כדי לגבש תוכניות מעשיות להתמודדות עם הפשע הציוני.

אללה יתעלה אמר, סורה 61: 4: 'אללה אוהב את אלה אשר נלחמים למענו בשורה אחת כאילו היו מבנה עשוי מקשה אחת.'

 

4.      חכמי הדת מדגישים את חובת האומה להתלכד סביב ההתנגדות הפלסטינית ולתמוך בה במלחמתה נגד הישות הציונית בכל האמצעים האפשריים, החומריים והמורליים. תמיכה בהתנגדות הפלסטינית בהתמודדותה עם תכנית הסיפוח הנפשעת היא אחד מסוגי הג'יהאד למען אללה יתעלה... הנביא אמר: 'צאו למלחמת ג'יהאד נגד הפוליתאיסטים באמצעות כספכם, נפשותיכם ולשונותיכם'...

 

5.      חכמי הדת קוראים לפלגים הפלסטינים, ובראשם תנועת פת"ח ותנועת חמאס, למהר ולהשלים את הפיוס הפלסטיני, שהרי הפיוס, חיזוק הזירה הפנימית וזניחת הפירוד והמאבקים, הם מבין החובות הראשונות במעלה בזמן הנוכחי, כדי להתמודד עם התוקפנות הציונית החדשה. במסגרת זו, חכמי הדת מוקירים את היוזמות לאחדות, את הפגישות בין הפלגים ואת הפעילות הפוליטית שנועדו להתמודד עם פשע הסיפוח וקוראים לתרגם אותן למעשים בשטח...

 

6.      חכמי הדת קוראים לשליטים הערבים והמוסלמים לנקוט עמדה מעוררת כבוד, שהדורות [הבאים] יזכרו לזכותם, כנגד הפשע הציוני הזה ולמען בלימתו. זוהי חובה המוטלת על המכובדים שביניהם לנוכח התמוטטות המערכת השלטונית הרשמית בעולם הערבי והאסלאמי. עליהם לדעת כי ביום תחיית המתים הם יעמדו [לדין] ויבואו עימם חשבון על [מידת מילוי] חובתם כלפי אדמת אל-אסראא' ואל-מעראג'[3] [קרי, פלסטין].

 

7.      חכמי הדת מדגישים כי החיפזון של חלק מהמשטרים לנרמול היחסים עם הישות הציונית והפיכת ההתנגדות ותומכיה לפושעים, הם בבחינת תמיכה מעשית בתוכנית הסיפוח הציונית ובפשעים הציוניים ההולכים וגוברים נגד ירושלים, מסגד אל-אקצא, הגדה המערבית, עזה ושאר פלסטין. חכמי הדת קוראים למנרמלים הללו לבחון מחדש את עמדותיהם, לחזור בתשובה אל אללה ולהתלכד יחד עם עמיהם החיים, כנגד הישות הציונית, שלא תביא להם שום תועלת ולא תשמור על כסאות המלוכה שלהם כפי שהם משלים עצמם לחשוב...

 

8.      חכמי הדת החתומים על ההודעה קוראים לכל מוסדות חכמי הדת של האומה, לתאם את מאמציהם [נגד הסיפוח], להיות בקשר רציף ביניהם ולהסכים על דרך פעולה אחידה, על מכניזמים, ועל תוכניות משותפות, מתואמות ואינטנסיביות, כדי להתמודד עם פשע הסיפוח הצפוי. על חכמי הדת של האומה להיות הראשונים לאחד את מאמציהם ולתאם ביניהם  כדי להגן על אדמת אל-אסראא' ואל-מעראג' [קרי, פלסטין]...

 

9.      חכמי הדת קוראים לעמי האומה שלנו לעשות מעשה ולרדת לשטח ולכיכרות היכן שמתאפשר, כדי לגנות את פשע הסיפוח הציוני וכדי להביע את ההתנגדות לו, וכן לפעול במרחב הווירטואלי וברשתות החברתיות כדי לחשוף את פשעי הישות הציונית ולהשחיר את פניה וכג'יהאד למען אללה באמצעות המילה והבעת העמדה.

 

10.   חכמי הדת קוראים לבני האומה האסלאמית להפיץ רוח של התלהבות בנוגע לקיום מצוות הג'יהאד בכסף למען אללה, ולעשות ככל האפשר כדי לתמוך כספית באנשינו המוראביטון [קרי, הלוחמים המוצבים בחזית] בפלסטין, שהרי הם קו ההגנה הראשון על אומתנו ועל המקומות הקדושים שלנו. [אללה] יתעלה אמר [קוראן, סורה 4 : 95] : 'המאמינים אשר נשארים לשבת בבתיהם, פרט לאלו הסובלים מנכות, לא ישוו לאלו המבצעים מלחמת ג'יהאד למען אללה באמצעות כספם ונפשותיהם. אללה רומם את מעלת לוחמי הג'יהאד המקריבים את כספם ונפשותיהם ונתנם מעל הנשארים לשבת. לכל אלה הבטיח אללה לגמול טובה ואולם אללה רומם את לוחמי הג'יהאד מעל היושבים, בנותנו להם שכר עצום."

 

הפשע הציוני הזה לא יעבור, בעזרת אללהכל עוד ידיהם של לוחמי הג'יהאד  אוחזות בהדקכל עוד עמי האומה שלנו חיים, ערניים ומלאי יוזמה וכל עוד על אדמת אל-אסראא' ואל-מעראג' [קרי, בפלסטין] ישנו עם המבקש את המוות כדי שיוענקו לו חיים..."[4]

 [1]  ד"ר אל-ריסוני העומד בראש האיחוד מאז ה-7 בנובמבר 2018, אמר בראיון שהעניק לערוץ אל-ג'זירה ב-18.11.18 כי קטר תמכה באיחוד מאז הוקם והיא עדיין תומכת בו וכי תורכיה גם תומכת כעת באיחוד ברמה כלכלית. הוא הוסיף: "אין בכך כל דופי ואנו לא מסתירים זאת, אדרבא, אנו מתגאים בכך ואנו קוראים לכל המדינות ללכת בדרכן של שתי מדינות אלה." ראה: www.aljazeera.net , 18.11.2018

[3]  לפי המסורת המוסלמית הנביא מוחמד עלה השמימה מירושלים ב-27 לחודש רג'ב לאחר מסע לילי ממכה – המסע ועלייתו השמימה מכונים בערבית: אל-אסראא' ואל-מעראג'.

[4]   http://iumsonline.org/ar , 2.7.2020