המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
כותב סעודי: מתי ילכו מדינות אירופה בעקבות גרמניה ויאסרו את פעילות חזבאללה בשטחן?
13/5/2020

כותב סעודי: החלטת גרמניה לאסור את פעילות חזבאללה בשטחה התקבלה באיחור רב; מתי יתעוררו יתר מדינות אירופה?

 

ב-30.4.20 הודיע משרד הפנים הגרמני כי הוא "אוסר פעילותו של ארגון הטרור חזבאללה"[1]. בעקבות החלטה זו פרסם משארי אל-ד'אידי, עיתונאי סעודי בעל טור ביומון הסעודי אל-שרק אל-אוסט המתפרסם בלונדון, מאמר שבו טען כי גרמניה קיבלה החלטה זו באיחור, לאחר שבמשך זמן רב ידעה על מעללי הארגון ושל פטרוניתו איראן בתחומה ובשטח אירופה כולה, הכוללים התנקשויות, ייצור חומרי נפץ, סחר בסמים והלבנת כספים. אל-ד'אידי גם מתח ביקורת על שתיקתן של מדינות אירופה, אשר לטענתו מוסיפות להתעלם המעשים הנפשעים של איראן ושל זרועה הלבנונית חזבאללה.

 

אירופה סוגרת את הדלת בפני חזבאללה, בעודו יכול להיכנס בדרכים אחרות [2]

 


להלן תרגום קטעים מן המאמר הנ"ל:

 

"אין זה סיפור שגרמניה מסווגת את חזבאללה הלבנוני כארגון טרור, אוסרת את פעילותו בשטחה ואוסרת השתייכות אליו, הסיפור הוא השאלה המתבקשת: מדוע התעכבה גרמניה כל העת הזו?! כמו כן, מיהן מדינות אירופה אשר עודן שוגות באשליות וטרם ראו את הפנים הנפשעות האפלות של הרשת הבינלאומית הזו [של חזבאללה] המומחית בטרור, בהתנקשויות, במלכוד וייצור מטעני הנפץ, בהלבנת כספים, בסחר בסמים ובשיתוף הפעולה עם ארגוני טרור אחרים כגון ארגון אל-קאעדה?!

 

תמוהה מאוד השתיקה האירופית הזו על פעילות הטרור האיראנית [המתבצעת] באמצעות הזרוע הלבנונית שלה, חזבאללה, או באופן ישיר על ידי משמרות המהפכה. זאת, חרף ההוכחות המוחלטות בדבר מעורבותן של הרשתות האיראניות הללו בפעולות התנקשות או בפיצוצים בקרב ריכוזי [בני אדם], מה גם שסוכני משמרות המהפכה היו נחושים בדעתם לפעול כך נגד ארגון אופוזיציה איראני בבלגיה ובצרפת[3].

 

נכון, בתקופתו של [נשיא ארה"ב לשעבר] ברק אובמה, שאין להצטער על שעזב, ניתן היה להבין את 'עצימת העיניים' הזו [על פעילות איראן]. שכן, שום גינוי לא היה מניא את הגאון הגדול אובמה מהעברת העסקה המורעלת עם משטר ח'ומייני [קרי: הסכם הגרעין עם המשטר האיראני], וחבריו האירופים הצטרפו לאמונתו הפרועה [הדוגלת] בפתיחות כלפי המשטר האיראני.

 

המידע - או חלק מהמידע - שחשף [מנגנון] הביטחון הגרמני על פעילות חזבאללה הלבנוני באדמת [גרמניה] מדהים, ובכלל זה מידע הנוגע לכמה אנשי עסקים שיעים שניצלו את עבודתם כסוחרים לצורך הלבנת כספים העבירו מאות מיליוני אירו לחשבונות בנק של הארגון הלבנוני [חזבאללה] כשחלק מהם הועבר למימון פעילויות של תאי חזבאללה הפועלים בכל רחבי גרמניה. ברלין קיבלה מידע אודות מחסן סודי באחת הערים בדרום גרמניה בתוכו הסתיר הארגון [קרי: חזבאללה] מאות קילוגרמים של אמוניום חנקתי המשמש לייצור חומרי נפץ.

 

גרמניה היא מוקד חשוב לא רק של חזבאללה הלבנוני אלא גם של ארגוני אחים מוסלמים ערביים ותורכיים מזה עשרות שנים. האם [ההחלטה של גרמניה בעניין חזבאללה מעידה] שהגיע זמנה להתעורר משנתה או שמא מדובר בצעד נחרץ יחיד שאינו מעיד על התקוממות מערב-אירופית נגד ההתמכרות לשינה עם השטן?".[4]

 

 [2] אל-שרק אל-אוסט (לונדון), 2.5.2020

[3] הכוונה ככל הנראה לניסיון פיגוע איראני בכנס של ארגון האופוזיציה האיראני מוג'אהדין ח'לק בפריז ביוני  2018 שסוכל בסיוע של המוסד הישראלי. חלק מן החשודים בעניין היו אזרחים בלגים ממוצא איראני ונעצרו בבלגיה ביולי 2018.

[4] אל-שרק אל-אוסט (לונדון), 4.5.2020