המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
שופר המשטר האיראני על משבר קורונה: האל מאתגר את תרבות המערב, כדי להציגה בניוונה
17/4/2020

 

מחשבות על העידן שלאחר הקורונה:

שופר המשטר האיראני, כיהאן: "האל אתגר את הציוויליזציה הריקה והמנוונת של המערב כדי להציג את ריקנותה ובמקביל ... את הציוויליזציה ההומנית ומכבדת החיים של האסלאם"; "אמריקה וישראל ייצרו והפיצו את הקורונה בעולם"

 

שופר המשטר האיראני, כיהאן, מסביר בימים האחרונים במאמרי המערכת שלו לציבור האיראני מדוע הגיעה מגפת הקורונה ומהם לקחיה לעולם.

 

במאמר מה-6.4.20 גרס היומון כי הקורונה היא תוצר הציוויליזציה המערבית החילונית שאינה מאמינה באל, שמתגאה במדע לשם המדע תוך יצירת פצצת האטום, הנשק הכימי וכעת את נגיף הקורונה. היומון ממשיך, כבכירי משטר אחרים, להאשים את ארה"ב ואת ישראל בייצור והפצת הקורונה בעולם כדי ל"היפטר מהמבוגרים ומהעניים" וטוען כי הקורונה חושפת למעשה את העוולות שגרמה הציוויליזציה המערבית לאנושות – עוולות שהונצחו ונכתבו כדי לשמר את עליונות הציוויליזציה המערבית ותרבותה תוך דחיקת הציוויליזציה האסלאמית למחשכים.[1] הקורונה מאפשרת, לטענת כיהאן, לחשוף את נחיתות והתבזות התרבות המערבית ומנהיגיה אל מול האלטרנטיבה: איראן, הציוויליזציה האסלאמית שהיא מציעה לאנושות והסדר העולמי החדש. כיהאן מפאר ומשבח את התגייסות החברה האיראנית על מנהיגיה הפוליטיים והצבאיים והסולידריות החברתית שלה למלחמה בקורונה אל מול קריסת הציוויליזציה המערבית ומנהיגיה הגנבים והשקרנים בפני הקורונה.

 

המאמר חוזר על מסרי המשטר האיראני בדבר הכחשת שואת היהודים שלדבריו "אין לה בסיס", על הטענה כי ארה"ב היא "השטן הגדול" וישראל היא "גידול סרטני".

 

בניגוד למאמר הקודם שטוען שארה"ב וישראל יצרו והפיצו את הנגיף טוען עורך כיהאן, חוסין שריעתמדרי, כי הנגיף הוא שליח האל והוא פועל בשירותו להשפיל את מנהיגי הציוויליזציה המערבית המושחתת והמנוונת ולהוכיח לבני האנוש כי אין להם מזור אלא באל. המאמר שכותרתו "הקורונה, הווירוס בעל הכתר," מה-13.4.2020, טוען, בדומה למאמר כיהאן הקודם, כי הקורונה חושפת את ריקנותה וקריסתה של הציוויליזציה המערבית ובה בעת מציגה את עליונות הציוויליזציה האסלאמית שאיראן מקדמת על ערכי ההקרבה והמוסר הרוחני של מנהיגיה וחבריה.

 

להלן עיקרי מאמרי המערכת של כיהאן מה-6.4.2020 ומה-13.4.2020:

 

מאמר כיהאן 6.4.20: "ממגפה זו עולה ריח של מדע חסר אמונה ושל עולם יהיר שאיננו יודע את האל, אך המערב הפוסט מודרני הוא זה שהתמוטט!"

"... לנו, המאמינים באסלאם הטהור, יש עושר מגוון ובלתי נדלה, ולולא האוצר האינסופי הזה, היינו, כאחרים, מדוכאים ומושחתים בשל הבעיות. מה שמגן עלינו מסערת האירועים זה הלימוד [האסלאמי] המרגיע את ליבנו ומקל על דעתנו, ונותן לנו תקווה לנסות ולהתאמץ יותר...

 

כלל תושבי העולם נקלעו למגפה כוללת ולמעשה תש כוחם. על אף שהנגיף הזה הוא צרת הכלל וניתן לסבול אותו בקלות, עולה ממגפה זו ריח של מדע חסר אמונה ושל עולם יהיר שאיננו יודע את האל, אך המערב הפוסטמודרני הוא זה שהתמוטט! אותו מדע חסר האמונה [באל] שהמציא את פצצת האטום, [הנשק] הכימי, [גז] החרדל ואת [נגיף] ה"סארס" וכן את [וירוס המחשבים] הסטקסנט [שפגע באיראן] וכו' מטיל כיום את הקורונה על האנושות. זהו אותו מדע חילוני אשר איננו מאמין באל. מדע אשר מלבין את הבורות שלא במטרה לשפר את איכות החיים הוא סוחר המוות וחנות השטן. מוכי המערב שיקרו כשקידמו את המדע לשם המדע ואת האמנות לשם האמנות, ולפני כן הם מכרו את המדע והאמנות לפרעה ולקורח, ולציון. מוכי המערב ואוהדיהם אשר תיארו את [הישגי] המערב הרגילים כ"ציוויליזציה וערש המדע" ראו את הקוסמים והמכשפים בבית הלבן כ-וורדים וקסם בגוף המעופש של טראמפ. כמו הקוסמים בחצר פרעה.

 

האמת הלא מדוברת של ההיסטוריה אומרת לנו הרבה יותר ממה שנאמר ונכתב. עלינו להכיר את "האירועים היותר חשובים" בהיסטוריה ממה שלא נאמר ולא ממה שנאמר. הם [המערביים] רצו את מה שנאמר וכתבו אותו [בספרי ההיסטוריה], אולם את מה שלא נאמר הם לא ידעו או לא רצו [לכתוב]. הם הגבילו את ההיסטוריה ארוכת הימים של איראן הנפרשת על פני כ- 6,000 שנים, ל- 2,500 שנים. לא סופר לנו דבר על הקשר הקיים בין חגיגות פורים לביננו, האיראנים. לא סופר לנו שבמאה ה-9, בזמן שהמוסלמים העניקו למלך צרפת שעון במתנה, האירופאים היו מוכרים וקונים בשר אדם לצד בשר מן החי בשווקים השונים. לא סופר לנו גם על רצח העם של 9 מיליון איראנים ע"י האנגלים לפני מאה שנים. בנוסף, לא סופר לנו שלשואת היהודים אין בסיס, וגם לא על רציחתם של עשרות אלפי מוסלמים בבוסניה וסרברניצה בלב אירופה לפני 25 שנים, וכו'. איננו מסתכלים על תקופות ועל אירועים חשובים רבים נוספים אשר אירעו בהיסטוריה, מפני שההיסטוריה נכתבה ע"י המערביים או ע"י מוכי המערב, והיתה מעט הזדמנות למלומדים החופשיים [לכתוב את ההיסטוריה]. 

 

כיום, נגיף הקורונה [שלל] מהשקרנים מוכי המערב את הזדמנותם לעוות ולזייף את המציאות ונתן לדור הנוכחי הזדמנות לראותה. אמריקה שטענה כי בלחיצת כפתור אחד היא גומרת את כולם, הצוותים הרפואיים שלה משתמשים במסכה חד-פעמית במשך חמישה ימים, ובמקום מדי [מגן], הם לובשים במחאה שקי אשפה. העם [האמריקאי] החושש רוכש נשק על מנת להישאר בחיים, ומרוקן את החנויות מסחורה! אנשים עם תסמונת דאון וקשישים אינם מקבלים טיפול רפואי, הרופאים מתארים את המצב בבתי החולים באמריקה כ"גיהינום". באנגליה גויסו שוטרים על מנת להגן על ניירות הטואלט, והמלכה ברחה למקום בטוח יותר. בנוסף, במדינות שונות באירופה הוחלט על שישה חודשי מאסר למפרי הבידוד בנוסף להטלת קנסות בשווי של 1,000 ליש"ט ו-10,000 אירו. [נשיא צרפת, עמנואל] מקרון הצהיר כי צרפת נמצאת במצב מלחמה. לדברי [הבלשן נועם] חומסקי זה מוזר עבור אותה ציוויליזציה שגרמניה אינה יכולה לעזור לאירופה, אך קובה יכולה. צבאות איטליה וספרד אוספים את גופות המתים [מקורונה] במשאיות, וישראל התנתה את שחרור המשלוח הרפואי לפלסטינים בשחרור אסיריה, וכו'. וכל זה מלבד האשמה החמורה של ייצור וגידול הנגיף באמריקה ובישראל על מנת להגביל את המין האנושי ולהיפטר מהמבוגרים והעניים, או להתעמת נגד האויבים, או מכל סיבה שטנית אחרת, ולא קיים זדון גדול יותר מהקורונה. האל אמר על שכמותם: "[כי בהפנותו עורף רץ] מנסה להשחית את האדמה ולהשמיד את פריה ולאבד את הצאצאים." (סורת אל-בקרה: פס' 205(.

 

כיום, על אף שהתקשורת היהירה [האמריקאית] והריאקציונית [הסעודית] מפנה את גבה אל האמת והמציאות, עיניה נעוצות במתרחש באיראן, והיא מקבלת כסף כדי להפיץ במרחב הסייבר שקרים והכפשות נגדנו ונגד חברינו, יש לקוות שהציבור יודע שעליו לראות את האמת נכוחה ולא את ההיפך. הם רואים ש"שותפים עסקיים" מסוימים סירבו בימים קשים אלו להקל את הסנקציות או להסירן, או לפעול כדי לקיים את הבטחותיהם. וכן להיפך- אלה שצריכים לדאוג לעצמם התנו ביוהרה את הסיוע לאיראן בבקשה מסוימת, ומפני שלא הצליחו [בכך], שלחו במרמה ובעזרת מסתננים, מרגלים בשם "רופאים ללא גבולות" על מנת לפענח את קוד ההתנגדות וההצלחה של איראן. אם האמאם [ח'ומיני, מייסד משטר המהפכה באיראן] אמר כי עלינו [איראן] להיות עצמאיים ושאמריקה היא ה"שטן הגדול" אך "נמר של נייר" ושישראל היא "גידול סרטני"- זה היה מסיבה זו. ואם האמאם הנוכחי [ח'אמנאי] אמר שהפתרון לבעיות איראן הוא פנימי ושעלינו להתחזק ושאסור לאיראן לסמוך על אירופה ואמריקה – זה היה מסיבה זו. ואם הבכירים באיראן אמרו כי אם [היו באיראן] מי שקיימו קשרים עם אלה [ארה"ב ואירופה], עליהם לוודא שלא הוליכו אותם שולל כי ראש השבט שלהם [קרי הנשיא טראמפ] הוא גנב. הם גונבים מטוס הנושא מסכות. אך למרבה הצער, איראן מלאה פצעי הבוגדים והמסתננים, העקשנים והבורים, אשר הסתננו [למדינה] ומכאובם גדול מכאב השיעול וכאב הראש של האויב [הסובל] מהקורונה.

 

האל לא יסלח לאנשים אשר משפילים את עמם בפני אויביהם. התוצאה של אמון באויב היא השפלה ו[סוד] ההתעצמות נמצא בעצמאות. אם כי במצב כיום עדיין יש מי שמחפשים את הנחמה באויבים ובסוכניהם, אולם הגיבורים האיראניים ראויים לשבח בהקשר זה... לו היה [מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה] קאסם סולימאני בחיים, היה יכול לראות את אנשי המערכה: המדענים שלנו המציאו ערכה לאבחון וגילוי הקורונה וכן בינה מלאכותית לאבחון הקורונה, צבא איראן בנה בית חולים המכיל 2,000 מיטות בתוך 48 שעות ומשמרות המהפכה מטהרים את הרחובות והשכונות מזיהומי המחלה, אנשי הבסיג' ערכו סקר בריאות ל-70 מיליון תושבים, הסטודנטים ללימודי הדת, הסוחרים והאזרחים כולם נלחמו ויש ריח של חזית ברחובות ובסמטאות. בעוד שהג'נטלמנים הפחדנים [האמריקאים] שרצחו בשדה התעופה בבגדאד [את מפקד כוח קודס קאסם סולימאני] יושבים מאחורי השולחן וגונבים האחד את המטען של השני ומתחננים לסיוע מקוריאה ומסין, העם שלנו באיראן מייצר ומחלק מסכות וחליפות מגן. אנשינו נלחמים בקורונה בכבוד ומתוך עוצמה ... בעזרת האל ננצח במהרה את הקורונה ונתקרב לסדר עולמי חדש."[2]   

 

קבורת מתים מקורונה בעיר קום, איראן [3]

 

מאמר כיהאן 13.4.20: "הוירוס השפיל את מנהיגי המערב המדכאים ש[היו מריעים] בחצוצרות "אני אדונכם העליון" והציב אתגר רציני ומביש לטענתם לניהול מודרני"

להלן עיקרי מאמר עורך כיהאן, חוסין שריעתמדארי, "הקורונה, הווירוס בעל הכתר" מה-13.4.20:

"[שמו של] נגיף הקורונה בא מהמילה "CROWN" שפירושה "כתר" מכיוון שמראהו החיצוני דומה לכתר המלכים! עם הדמיון הזה, הקורונה יכולה להיקרא "מלך הנגיפים"! וכמובן, "הנגיף המלך", כמו מלכים אחרים: מציק, הרסני ועריץ ... הקורונה קטנה במיליוני פעמים מהיתוש שהרג את נמרוד.[4]

 

הנגיף הזה, הקטן לאין שיעור, יצר מציאות אינסופית גדולה ותוך כמה שבועות שיבש את כל העולם. הוא הפך את הערים לבתי רפאים, אסר על התכנסויות ציבוריות, הושיב את תושבי העולם בבתיהם, השבית את בתי העסקים, שיבש לחלוטין [את תנועת] הרכבות, המכוניות והמטוסים ובמקביל השפיל את מנהיגי המערב המדכאים ש[היו מריעים] בחצוצרות "אני אדונכם העליון" והציב אתגר רציני ומביש לטענתם לניהול מודרני, הציב מבחן קשה ועוצר נשימה בפני תרבויות גדולות לכאורה, שינה באופן כולל את אורח חייהם של בני האדם, והפחיד את האנשים מכל האומות והגזעים...

 

נגיף הקורונה הראה לאנשים השקועים בעולם הגשמי שאין להם מקלט מלבד האל הרחום. כל העמים, ללא קשר לדתם, מתפללים לאל לעזרה. אלה שהוציאו את אלוהים מחייהם, ולא בהכרח הכחישו את קיומו, מתעשתים היום וקוראים לאלוהים לרחם עליהם...

 

זמן קצר לאחר שהגיע נגיף הקורונה לאמריקה, שובשו [הטיסות] למרחק קצר ברחבי המדינה הזו. [יש] מחסור בלתי ייאמן בצרכים הכרחיים למאבק בקורונה, כמו מסכות, כפפות, ציוד מיגון, מיטות בית חולים, יכולת לא מספקת של יחידות טיפול נמרץ (ICU), ואפילו נייר טואלט, וכו' ...  [הנגיף] שיתק את מערכת הבריאות האמריקאית וזה הגיע למצב בו הממשל האמריקאי נזקק לעזרה ממדינות אחרות. יחד עם מדינות מערביות אחרות שהיו במצוקה קשה, כמו אמריקה, הם החלו לגנוב את מטען הבריאות זו מזו...

 

הגרדיאן הבריטי לעג להתנשאותו של טראמפ וכתב: 'טראמפ אמר שמעתה ואילך תשלוט נקודת מבט חדשה בארצנו. מעתה ואילך אמריקה תהיה ראשונה בכל מקום, אך כעת אמריקה ראשונה באופן אחר, "במספר האנשים עם קורונה!"... אתמול הכריז [הנשיא] ​​טראמפ על מצב חירום המכונה "האסון הגדול" נוכח התפשטות נגיף הקורונה וחוסר היכולת להתמודד אתו בחמישים מדינות אמריקה. הוא הביע צער והדגיש לנוכח התנאים חסרי התקדים בהיסטוריה של אמריקה כי "הקורונה כיבתה את הכלכלה האמריקאית..."

 

ישנה נקודה שלא ניתן להתעלם ממנה ואסור להתעלם ממנה והיא כאילו האל אתגר את הציוויליזציה הריקה והמנוונת של המערב כדי להציג את ריקנותה לאנשי העולם ובמקביל להראות לנגד עיניהם וליבם של העמים את ההשקפה של הציוויליזציה ההומנית ומכבדת החיים של האסלאם. רק מבט חטוף על ההקרבה העצמית, האמפתיה והמוסר הרוחני של האנשים והבכירים בצד הזה של הסיפור שאנו נמצאים בו והשוואתו לצד האחר של הסיפור [שבו] יושבים מנהיגי המערב הוא דוגמא והוכחה למופת להבדל בין התרבות והציוויליזציה האסלאמית לבין התרבות המערבית השפלה."[5] 

 

קבר מעצומה בעיר קום, איראן  [6]

 [3] khordadnews.ir/ 15.3.2020

[4] נמרוד- מגיבורי האסלאם. במסורת הערבית נמרוד היה נינו של נוח וצייד מעולה שאללה הענישו והחדיר יתוש למוחו שהעבירו על דעתו לאחר שהתרברב כי הוא יכול לגבור על כל החיות.

[5] כיהאן (איראן), 13.4.2020

[6] asriran.com 15.3.2020